Środa, 06 grudnia 2023
Imieniny: Mikołaj, Emilian, Leontyna
pochmurno
-2°C
Kliknij aby, przetłumaczyć stronę za pomocą Google Tłumacz

Spotkanie z panem leśniczym i paniami z KGW Borówki w Lelisie

Ocena 0/5

09.11.2023 r. uczniowie kl. III i IV Szkoły Podstawowej w Lelisie uczestniczyli w spotkaniu z leśniczym - panem Lucjanem  Bochomulskim. Odbyło się ono w CKBiS -ie w ramach współpracy KGW Borówki z Lelisa z Lasami Państwowymi.

Celem spotkania było zapoznanie dzieci ze specyfiką pracy leśniczego, który opowiadał o swoich obowiązkach, jakie musi wykonywać, aby zadbać o las. Przypomniał uczniom naszej szkoły, jak należy zachowywać się w lesie. Zapoznał dzieci ze zwierzętami oraz roślinnością występującą w naszym regionie. Mówił o zagrożeniach dla lasu ze strony ludzi i zwierząt. Zapoznał uczniów ze sposobami walki z intruzami. Opowiadał o przygotowaniu zwierząt do zimy i w jaki sposób można pomóc im ją przetrwać. Prawdziwe poroża, książki i ciekawe plakaty sprawiły, że dzieci z olbrzymim zainteresowaniem wysłuchały tego, co pan leśniczy chciał przekazać i nauczyć.  W czasie spotkania leśniczy udzielił wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie pytania. Po prezentacji odbył się konkurs na temat wiedzy o lesie. Uczniowie kl. III i IV wykazali się wiedzą, za co zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

Spotkanie umilił słodki poczęstunek przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich Borówki w Lelisie. Na zakończenie spotkania pan leśniczy razem z dziećmi zawiesił w pobliżu szkoły budki lęgowe dla ptaków oraz karmę, specjalnie przygotowaną do zaczepienia na gałęzi drzewa. Uczniowie chętnie pomagali panu leśniczemu w tej czynności. 

Jolanta Olkowska

fot.: KGW Borówki

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

 

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.