Logo Zespołu Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lelisie Lelis

Edukacja z wojskiem

Ocena 0/5

20 maja 2024r. uczniowie klasy 6 uczestniczyli w „Edukacji z wojskiem” – zajęciach w ramach programu edukacyjno-obronnego przygotowanego i realizowanego we współdziałaniu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej.
Głównym celem programu jest podniesienie świadomości uczniów w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków i umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych. Wojskowi szkoleniowcy, st. kpr. Kamil Sęk i kpr. Kamil Aptacy, przeprowadzili szkolenie, które łączyło elementy teoretyczne z praktycznymi.

Zajęcia były niezwykle ciekawe i angażujące, zawierały treści z zakresu wojskowości, obronności, bezpieczeństwa, pomocy medycznej oraz obrony cywilnej. Uczniowie zapoznali się m. in. z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, podstawami ewakuacji i schronienia oraz nawykami udzielania pomocy.
Serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie wartościowych zajęć, dzięki którym uczniowie zdobyli cenną wiedzę oraz zwiększyli swoją świadomość w zakresie bezpieczeństwa i obronności.

Ewa Chorąży

 

Galeria zdjęć

Żołnierze z uczniami Żołnierze Uczniowie Uczniowie z  żołnierzami Uczniowie klasy 6 Uczniowie klasy 6  na spotkaniu z  żołnierzami Uczeń klasy 6 Rozmowa żołnierzy z uczniami Prezentacja Prezentacja wyposażenia wojskowego Podziękowanie Pierwsza pomoc Pani Ewa  Chorąży z żołnierzami Klasa 6 Dziewczynki z klasy 6 w trakcie udzielania pierwszej pomocy Klasa 6  z żołnierzami Chłopcy z klasy 6 Daniel Chorąży
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności