Logo Zespołu Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lelisie Lelis

Warsztaty lepienia byśków w grupach 0a i 0b

Ocena 0/5

Dnia 20 lutego br. grupy 0a i 0b odwiedziła pani z Zagrody Kurpiowskiej w Kadzidle, która przeprowadziła u nas warsztaty lepienia byśków - fikuśnych figurek zwierząt leśnych i gospodarskich, ręcznie wyrabianych i formowanych z mąki żytniej i wody.

Jest to rodzaj kurpiowskiego pieczywa obrzędowego, znajdującego się na krajowej liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Jako że dzieci uwielbiają wygniatanie ciasta, miętoszenie go w palcach, lepienie i tym podobne aktywności, bardzo chętnie i z wielkim zaciekawieniem lepiły swoje własne figurki, pod okiem specjalistki.

Dziękujemy pięknie za tą wyjątkową i jakże cenną lekcję.

Twórczyni ludowa reprezentuje stowarzyszenie Związek Kurpiów, zaś warsztaty lepienia byśków zostały w pełni sfinansowane przez to stowarzyszenie.

Małgorzata Dasiak

                          

Galeria zdjęć

ulepiony bysiek oczka z pieprzu ziarnistego gotowe byśki dzieci z grupy 0b dzieci z grupy 0a dzieci z grupy 0a słuchają instrukcji
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności