Logo Zespołu Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lelisie Lelis

Warsztaty „Bezpieczeństwo w sieci – my to rozumiemy”

Ocena 0/5

Uczniowie klas VI- VIII i  wzięli udział w warsztatach w zakresie bezpieczeństwa w Internecie w ramach Projektu „Bezpieczeństwo w sieci – my to rozumiemy”, której realizatorem jest Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu. Warsztaty zostały przeprowadzone przez post. Alberta Kociubę i asp. Bożenę Boruch z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.
Głównym celem projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa uczniów szkół podstawowych w cyberprzestrzeni poprzez wzrost ich wiedzy w zakresie potencjalnych wyłudzeń finansowych w Internecie oraz umiejętności zabezpieczenia swoich danych osobowych, haseł oraz pieniędzy w sieci. Uczniowie byli zaangażowani w zajęcia z funkcjonariuszem policji ze względu na to, że uczyli się zasad bezpieczeństwa w sieci za pomocą znanej gry Minecraft Education, która jest bardzo popularna wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Gra została zmieniona i dostosowana na potrzeby tego projektu.

Oby warsztaty przyczyniły się do wzrostu bezpieczeństwa młodzieży w Internecie oraz poprawy umiejętności zabezpieczania swoich danych osobowych w sieci.  

Pedagog szkolny Julia Szok 

 

Galeria zdjęć

Klasa 6 Klasa 6 na spotkaniu z policjantami Policjanci Policjanci na spotkaniu z uczniami Szkoły Podstawowej w Lelisie Uczniowie klasy 6 Uczniowie klasy 7 i 8
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności