Logo Zespołu Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lelisie Lelis

W Parku Wodnym i "W Tajemniczym Ogrodzie"

Ocena 0/5

29 listopada 2023 r. uczniowie klas IV-VI naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Ostrołęki, by kształtować nawyki prozdrowotne, budzić zainteresowanie sztuką teatralną oraz lepiej poznać się i nawiązać koleżeńskie relacje między sobą.

Najpierw pojawili się w Parku Wodnym „Aquarium”. Choć na dworze panowała mroźna aura, uczniowie w dobrych humorach korzystali z basenów, jacuzzi, zjeżdżalni i świetnie się wspólnie bawili.

Następnie uczestniczyli w przedstawieniu „W tajemniczym ogrodzie” wystawionym w Ostrołęckim Centrum Kultury przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Zespół teatralny zaprezentował pełną magii i czarów historię, adaptację sceniczną popularnej powieści Frances Hudgson Burnett pt. „Tajemniczy ogród”.  

Ta niezwykła opowieść o poszukiwaniu przyjaźni i uzdrawiającej mocy natury zainteresowała młodych widzów, którzy śledzili przygody Mary oraz innych mieszkańców zamku. Ważną rolę w przedstawieniu pełniła scenografia, światło, muzyka i inne efekty dźwiękowe. Spektakl miał uzmysłowić uczniom, że to głównie od nas samych zależy, czy nasze życie jest zaniedbanym, zapomnianym ogrodem, czy też miejscem zadbanym, wypełnionym przyjaźnią i sensem.

Czekamy na kolejne wspólne wyjazdy.

Katarzyna Brzuzy

fot.: TOK Tuchola

KTE Kraków

Galeria zdjęć

Czwartoklasistki korzystają z uroków jacuzzi. Jeden z uczniów pod parasolem wodnym. Mecz piłki wodnej. Uczniowie w rwącej rzece. W Parku Wodnym. Zabawy w basenie. Zjeżdżalnia cieszyła się dużą popularnością. Mary i Dick, bohaterowie Tajemniczego ogrodu. Dziewczynka znajduje chorego kuzyna. Mary wchodzi do tajemniczego ogrodu. Wspólna zabawa trójki przyjaciół. Spotkanie lorda Cravena z Colinem, ojca z synem.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności