Logo Zespołu Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lelisie Lelis

"W naturę z kulturą!” w naszej szkole.

Ocena 0/5

Czy można połączyć troskę o naturę z dobrymi manierami? Okazuje się, że tak!
Uczniowie naszej szkoły doskonale to udowodnili, biorąc aktywny udział w 32. Akcji „Sprzątanie świata –Polska”, która odbyła się w poniedziałek, 22 września 2025 roku.

Tegoroczne hasło przewodnie brzmiało: „W naturę z kulturą!”. Zachęcało ono nie tylko do sprzątania, ale przede wszystkim do refleksji nad tym, jak my, ludzie, powinniśmy zachowywać się w naturalnym środowisku. Nasi uczniowie zrozumieli je doskonale, zamieniając tę ideę w konkretne działanie. Wyposażeni w worki na śmieci, rękawice i zapał, wyruszyli,  by uporządkować swoją najbliższą okolicę.  

Udział w 32. edycji tej szlachetnej inicjatywy uświadomił nam, że bycie  „kulturalnym” oznacza również szanowanie przyrody i pozostawianie jej w czystości dla przyszłych pokoleń, a dbanie o naszą planetę to przejaw najwyższej kultury osobistej.

Koordynatorzy akcji: Małgorzata Madrak, Elżbieta Dawid, opiekunowie Samorządu Uczniowskiego.

Małgorzata Madrak

Galeria zdjęć

"W naturę z kulturą!” w naszej szkole. 3 "W naturę z kulturą!” w naszej szkole. 2 "W naturę z kulturą!” w naszej szkole. 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności