Logo Zespołu Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lelisie Lelis

Pieczemy świąteczne pierniczki

Ocena 0/5

Święta tuż tuż, więc w naszym przedszkolu nadszedł czas na pieczenie i dekorowanie świątecznych pierniczków.. Najpierw dzieci poznały składniki i sposób wykonania ciast, a następnie po dokładnym umyciu rąk dzieci ochoczo zabrały się do pracy. Dzieci wałkowały ciasto, a następnie wykrawały pierniki różnych kształtów przy pomocy foremek. Nie zabrakło choinek, reniferów, dzwonków, mikołajów, bałwanków  i wielu, wielu innych. Następnie po wyłożeniu wyciętych ciastek z piekarnika w całym przedszkolu zaczął unosić się słodki zapach korzennych pierników, przywołujący na myśl dom, święta, rodzinną atmosferę i wiele innych miłych skojarzeń. Wspólne pieczenie i pakowanie pierniczków było doskonałą zabawą.

Opracowała: Weronika Piotrowska

Galeria zdjęć

Dzieci z piernikami Robimy pierniczki (2) Robimy pierniczki Ugniatamy ciasto (2) Ugniatamy ciasto
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności