Logo Zespołu Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lelisie Lelis

Chwilą ciszy uczcijmy pamięć tych, którzy odeszli…

Ocena 0/5

Nic nie trwa wiecznie, wszystko kiedyś się kończy i to od nas zależy, ile ocalimy w naszej pamięci…

O tym należy pamiętać podczas zbliżających się świąt - Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Dni te kojarzą się ze zniczami, grobami bliskich osób, z cmentarzami, wiązankami kwiatów oraz z modlitwą i pamięcią o tych, którzy wyprzedzili nas w drodze do wieczności. W tych dniach udajemy się z całymi rodzinami na cmentarz i nawiedzamy groby naszych bliskich, przyjaciół, rodziców, krewnych, znajomych, nauczycieli, stawiamy kwiaty i zapalamy lampki pamięci.
Uczniowie naszej szkoły także włączyli się w przygotowania do tych świąt, by przybliżyć symbolikę dnia 1 listopada w naszej tradycji. W dniach poprzedzających Dzień Wszystkich Świętych wszystkie klasy wraz z wychowawcami odwiedzą miejscowy cmentarz i miejsce Grobu Nieznanego Żołnierza. Znicze od społeczności szkolnej pojawią się  na grobach nauczycieli naszej szkoły oraz przy obelisku poświęconym Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu.

Na wielu grobach już zostały wykonane prace porządkowe, złożono wiązanki kwiatów oraz zapalono znicze. Nieznany grób uczniowie oczyścili ze spadających liści, wymienili kwiaty i zapłonął symboliczny znicz.
Tradycje tego święta oraz zasady zachowania się na cmentarzu będą omawiane na zajęciach z wychowawcami, a uzupełnieniem wiedzy o obchodach, także w innych krajach, jest przygotowana gazetka.

31 października 2024 r. będziemy wprowadzani w nastrój zadumy i refleksji nad przemijaniem przy akompaniamencie nastrojowej, poważnej i uroczystej muzyki płynącej ze szkolnego radiowęzła.

Danuta Prachniak

Galeria zdjęć

Dekoracja na korytarzu szkolnym Szóstoklasiści na cmentarzu parafialnym w Lelisie Zapalony znicz dla Patrona Naszej Szkoły. Wolontariuszki zapalają znicz. Wolontariuszki stawiają znicz na grobie nauczycielki naszej szkoły. Znicze od społeczności szkolnej. Wolonrariuszki i uczestnicy koła regionalnego przy grobie nauczycieli. Wolontariuszki i uczestnicy koła regionalnego przy grobie pana Henryka Kuleszy Lena stawia zapalony znicz Oliwier stawia znicz na grobie.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności