Logo Zespołu Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lelisie Lelis

Andrzejki

Ocena 0/5

Andrzejki to tradycja ludowa wieczoru wróżb, pielęgnowana z dziada pradziada. W naszej szkole 30 listopada 2023 r. odbyła się andrzejkowa zabawa.

Dziewczynki z Samorządu Uczniowskiego przygotowały dla uczestników zabawy liczne wróżby, dzięki którym mogli oni sprawdzić, np. jaki zawód będą wykonywać w przyszłości albo jakie imię będzie nosiła przyszła wybranka lub wybranek ich serca.

Warto wspomnieć, że z andrzejkami wiążą się nie tylko wróżby, ale również ludowe przysłowia. Jedno z nich szczególnie pasowało do panującej tego dnia pogody za oknem: „Gdy święty Andrzej ze śniegiem bieży, sto dni śnieg na polu leży”. Zobaczymy czy przepowiednia się sprawdzi?

Małgorzata Madrak

Samorząd Szkolny

 Szkolny Wolontariat

 

Galeria zdjęć

Mateusz i Piotrek z kl. III nasi didżeje - Miłosz, Błażej, Krzysiek Pomaluję ci twarz stoisko z wróżbami tańce i zabawy (2) tańce i zabawy (3) tańce i zabawy dekoracja andrzejkowa andrzejkowe tańce (2) andrzejkowe tańce grupa uczniów z kl. IIa Julita i Oliwia malują twrze Marcelina ci powrózy! w kolece do malowania twarzy w kolejce do wrózki wolontariuszki malują twqarze wróżby i malowania twarzy zabawy i tańce andrzejkowe kolejka do malowania twarzy Zosia i Natali malują twarze Olga, Julita oraz Oliwia. Uczniowie klasy VII oraz VIII. Wśród uczniów - nauczyciel Marek Prusaczyk. Tańce. Olga, Julita, Oliwia oraz Kasia..
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności