POWITANIE WIOSNY

W czwartek 21 marca przedszkolaki z naszej grupy świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, przyszły ubrane na zielono. W przedszkolu w tym dniu nie zabrakło tańców przy muzyce, zabaw ze śpiewem, konkursów i innych wiosennych niespodzianek. Dzieci wraz z paniami przygotowały kolorową Marzannę.
Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Przy śpiewie wiosennych piosenek, z pięknymi kwiatami w rączkach, dzieci radośnie maszerowały z naszą Zimową Panną. W wyznaczonym miejscu, zgodnie z tradycją ostatecznie pożegnaliśmy zimę dokonując spalenia Marzanny. Wiosenne słońce rozświetlało wesołe miny dzieci, które z uśmiechem i towarzyszącym okrzykiem „Witaj Wiosno, żegnaj Zimo!” wróciły do przedszkola. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

Opracowała: Dorota Parzych