Coś dla ciała, coś dla ducha!

     4 marca 2020 r. uczniowie klas V, VI i VII naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Ostrołęki.
                                      Coś dla ciała!
     Najpierw spędziliśmy aktywnie dwie godziny w Parku Wodnym „Aquarium”.  Bawiliśmy się w rwącej rzece, basenach i na zjeżdżalniach. Ci, którzy poczuli się zmęczeni wodnymi atrakcjami, mogli odpocząć w cieplutkim jacuzzi.

                                      Coś dla ducha!
     Następnie w Ostrołęckim Centrum Kultury obejrzeliśmy spektakl pt. „Zemsta” Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia, który wprowadził naszych uczniów w świat, który w rzeczywistości nie odbiega od współczesnych realiów, choć tak mogłoby się wydawać.
Widowisko dostarczyło wielu emocji i wrażeń. Uwagę uczniów zwrócił charakterystyczny język, którym posługiwali się bohaterowie, błyskotliwy i barwny, choć mało zrozumiały dla młodszych uczniów. Stroje aktorów przybliżyły młodym widzom modę tamtego okresu, a wielką sympatię wzbudził Papkin, tchórzliwy i ślepo zapatrzony w wielki świat, a w swoich działaniach szalenie zabawny.
    To z pewnością nie ostatnia taka wycieczka! W przyszłym roku szkolnym kolejne wyjazdy na spektakle, przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia.

(kb)