„Języki obce – oknem na świat” - innowacja pedagogiczna

Dnia 14 czerwca 2017r. odbyła się akademia podsumowująca innowacje pedagogiczne, prowadzone  przez  nauczycieli języków obcych w okresie od października 2016 roku do końca maja bieżącego roku. Uczniowie naszej szkoły, chcący poszerzyć znajomość języka angielskiego i języka niemieckiego, uczestniczyli w następujących innowacjach:

 Język niemiecki:

- zajęcia artystyczne, prowadzone dla uczniów klasy IIb Publicznego Gimnazjum przez Panią Ewę Glinkę,

 Język angielski

- zajęcia teatralne, w których uczestniczyli uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej, prowadzone przez Panią Justynę Przeradzką,

- zajęcia teatralne, skierowane do uczniów klasy IV, V i VI, prowadzone przez Panią Ewę Chorąży,

- zajęcia  artystyczne,  prowadzone dla uczniów klasy IIIa i IIIb Publicznego Gimnazjum    przez Panią Martę Zerhau,

oraz

- zajęcia z wykorzystaniem metody technologii informacyjno – komunikacyjnej, w których uczestniczyli uczniowie klasy I i II Zasadniczej Szkoły   Zawodowej, prowadzone przez Panią Monikę Wilczek.

        Podczas akademii mogliśmy zobaczyć przedstawienie pt. „The Elephant’s Child” w wykonaniu uczniów klasy III SP oraz „Happy birthday, Lady Moneybags”, które zaprezentowali uczniowie klasy IV, V i VI.  Uczennica klasy IIIb PG, Paulina Kulas, zaśpiewała piosenkę „Rolling in the deep” Adele, natomiast Sylwia Mrozek wraz ze wszystkimi uczniami klasy IIIA – „Shape of you”Ed’a Sheeran’a. Uczniowie klasy IIIa i IIIb PG wraz z Panią Martą Zerhau zaprezentowali utwór „The way we are” Remedy. Dzięki Mai Waśkiewicz, Oliwii  Gerwatowskiej i Łucjii Kurpiewskiej z klasy IIb PG wysłuchaliśmy, wszystkim znaną z dzieciństwa, „Pszczółkę Maję,  ale tym razem w wersji niemieckiej. Nie zabrakło również wierszy:  „Mein Verrucktes Hobby” w wykonaniu  Beaty Bacławskiej, Oliwii Kobylińskiej i Wiktorii Rogalskiej oraz „Sport ist gesund”, który wyrecytowały Julita Kowalczyk i Karolina Pyskło – uczennice klasy IIb PG. Oprawą multimedialną akademii zajęły się uczennice ZSZ: Julia Marczak oraz Agata Marzewska, pod opieką Pani Moniki Wilczek. Wszyscy uczestnicy innowacji otrzymali pamiątkowe dyplomy.

          W uroczystości wzięli udział: Pani dyrektor Urszula Laska, Pani Wicedyrektor Celina Bałon, nauczyciele oraz społeczność uczniowska ZS w Lelisie wraz z rodzicami.

         Nadrzędną ideą innowacji było uświadomienie uczniom, że języki obce są  przyszłością we współczesnym świecie, a dzięki ich znajomości świat stoi przed nimi otworem.

 

                                                                                                                       Ewa Chorąży