Pszczółki

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to,
kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

Jan Paweł II

paczka

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia to idealny czas  na zbieranie dobrych uczynków. Nasze Przedszkole  włączyło się w Akcję charytatywną „Paczka dla dzieciaczka”, której celem była zbiórka słodyczy dla podopiecznych Placówki Pieczy Zastępczej „Korczakówka” w Ostrołęce. Pozostaje nam radość, że mogliśmy uczestniczyć w tej szlachetnej inicjatywie, a słodkim gestem wywołamy uśmiechy na twarzach dzieci w Wigilijną noc... Dziękujemy serdecznie rodzicom i dzieciom za tak ogromne zaangażowanie. I pamiętajmy, że dobro zawsze powraca!

Opracowała A. Cherubin

mikołaj

Dnia 07.12.2020r., w Przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ zawitał do nas Mikołaj. Uśmiech zagościł na twarzach dzieci, gdy zobaczyły naszego gościa siedzącego obok choinki, którą ubraliśmy kilka dni wcześniej. Mikołaj chwilę porozmawiał z dziećmi, pytając czy w tym roku były grzeczne. Nie zapomniał również o prezencie dla każdego dziecka oraz wspólnym zdjęciu, uwieczniającym, te radosne spotkanie. Na twarzach dzieci jeszcze przez długi czas gościł uśmiech i radość z przyniesionych prezentów.

Opracowała: Marta Kuliś

gornikW dniu 04.12.2020r. dzieci z grupy „Pszczółki” poznały zawód górnika, dowiedziały się, gdzie pracuje i za pomocą jakich narzędzi. Obejrzały film edukacyjny, ukazujący, kopalnie oraz jak wyglądały kiedyś niezbędne przyrządy górnika, a jak teraz. Dzieci za pomocą dotyku i zapachu, próbowały odgadnąć zagadkę, co jest ukryte w torebce. Gdy już zagadka została rozwiązana, dzieci wymieniły właściwości węgla –kolor, kształt, strukturę, zapach. Na zakończenie tego dnia przedszkolaki otrzymały odznaki oraz pokolorowały obrazek górnika.

Opracowała: Marta Kuliś

 

andrzejkiW dniu 30.11.2020r., w naszej grupie zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ celebrowaliśmy Andrzejki. Wystrój sali wprowadził dzieci w radosny nastrój i zachęcał do wesołej zabawy. Przedszkolaki dumnie prezentowały piękne i kolorowe stroje bohaterów znanych bajek, zwierząt i nie tylko. Ten dzień, był dniem radosnych zabaw, tańców i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją dalszą i bliższą przyszłość. Nie zabrakło lania woskiem, ustawiania butów, losowania zawodu oraz zabaw z chustą animacyjną. Wróżby przeplatane były tańcami, śpiewem i zabawą przy skocznej muzyce. Każde dziecko otrzymało dyplom potwierdzający ich wkład w czynne zabawy i tańce. Dodatkowo dzieci oddawały głosy, wybierając najpiękniej przebraną osobę, która otrzymała dodatkowy dyplom. Na zakończenie zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie. Bajkowa atmosfera na długo pozostanie w naszej pamięci.

Opracowała: Marta Kuliś

 

schronisko1W naszym przedszkolu zorganizowana została Akcja „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”. Zbiórka karmy, kocy, kołder, pluszaków i innych akcesoriów dla bezdomnych zwierząt ze Schroniska w Kruszewie. Celem tego przedsięwzięcia było kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci oraz rodziców do udziału w organizowanych zbiórkach. Cieszymy się, że tak wiele dzieci odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w pomocy. Przedszkolaki pokazały, że los porzuconych zwierząt nie jest im obojętny.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY wszystkim przedszkolakom i rodzicom za włączenie się w organizowaną akcję charytatywną.

Opracowała A. Cherubin

schronisko2