"Góra pączków, za tą górą

tłuste placki z konfiturą,

za plackami misa chrustu,

bo to dzisiaj są zapusty.

paczek 13

Tymi słowami rozpoczął się w naszym przedszkolu TŁUSTY CZWARTEK. Dzieci w tym dniu poznały tradycję i obrzędy związane z tym świętem. Odbyły się różne zabawy, tańce oraz wykonaliśmy pracę plastyczną - Papierowy pączek. Oczywiście w tym dniu nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku w postaci pączków z cukrem pudrem, które zjedliśmy na podwieczorek.... z wielkim apetytem:)

W. Suchecka

muzyka 7

4 Lutego przedszkolaki przeniosły się w krainę dźwięków, aby wspólnie bawić się z muzyką. Tamburyno, kastaniety, cymbałki to tylko niektóre instrumenty, które dzieci mogły poznać i usłyszeć na żywo. Przenieśliśmy się do wirtualnej Filharmonii, gdzie przedszkolaki zapoznały się ze światem muzycznym. Biedronki nie tylko uważnie słuchały utworów ale i prawidłowo rozwiązały quiz instrumentalny. Razem stworzyliśmy prawdziwą orkiestrę używając pianina, które dzieci wykonały jako pracę plastyczną. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały zabawkowe harmonijki upamiętniające dzień muzyki.

Opracowała A. Cherubin

badacze 2W minionym tygodniu Biedronki zamieniły się w małych badaczy. Z dużym zainteresowaniem obserwowały oraz samodzielnie wykonywały doświadczenia i eksperymenty:

Chemiczne jojo

Malowanie na mleku

Wulkan

Ciecz nienewtonowska

Gumowe jajko

Podczas zajęć rozbudzaliśmy u dzieci ciekawość otaczającym światem przyrody, uczyliśmy ich prowadzenia obserwacji oraz wyciągania trafnych wniosków.

Zajęcia podobały się małym odkrywcom i sprawiły wszystkim wiele radości.

Opracowała: W. Suchecka

bal 41

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to niezwykły, długo wyczekiwany dzień. Dnia 3lutego przedszkolaki bawiły się już od samego rana, dekorując salę i bawiąc się w tańcu z balonami.   Podczas pląsów uśmiech nie znikał z dziecięcych twarzy. Mieliśmy okazję do tańca z kulą disco  i bransoletkami świecącymi w ciemności. Wykonaliśmy też maski karnawałowe, a na zakończenie słodko świętowaliśmy… Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom.

"(...) Wigilia to przepiękny czas,

Bożonarodzeniowy czas,

gdy siedzimy wszyscy w kole i mamy

bliskich przy stole (...)"

ws

W piątek 18.12.2020r. odbyło się w naszym przedszkolu SPOTKANIE WIGILIJNE. Tego dnia wszystkie Biedroneczki przyszły świątecznie ubrane. Wspaniałym momentem było wspólne kolędowanie  oraz składanie sobie życzeń. Na zakończenie, przy dźwiękach kolęd i pastorałek, dzieci wykonały kartkę świąteczną z życzeniami dla swoich Rodziców.

W. Suchecka

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to,
kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

paczka

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia to idealny czas  na zbieranie dobrych uczynków. Nasze Przedszkole  włączyło się w Akcję charytatywną „Paczka dla dzieciaczka”, której celem była zbiórka słodyczy dla podopiecznych Placówki Pieczy Zastępczej „Korczakówka” w Ostrołęce. Pozostaje nam radość, że mogliśmy uczestniczyć w tej szlachetnej inicjatywie, a słodkim gestem wywołamy uśmiechy na twarzach dzieci w Wigilijną noc...  Dziękujemy serdecznie rodzicom i dzieciom za tak ogromne zaangażowanie. I pamiętajmy, że dobro zawsze powraca!

mikolajki

W naszym przedszkolu dzień "Mikołajek" był wyjątkowy i magiczny. Czas oczekiwania na Świętego Mikołaja umiliły wszystkim tańce, piosenki oraz wesołe gry i zabawy. Dzieci wykonały też pracę plastyczną "Mikołaj". Niekiedy rozbrzmiewały dzwoneczki...to oznaczało, że Mikołaj jest tuż, tuż. Wreszcie... JEST! PRAWDZIWY ŚWIĘTY MIKOŁAJ!! Niezwykły gość, który obdarował prezentami wszystkie dzieci. MIKOŁAJU zapraszamy za rok!!!

Opracowała: W. Suchecka

andrzejki

Dnia 30.11.2020r każdy z nas przyniósł ze sobą piękny kostium. Sala zapełniła się serpentynami, a dzieci przy hitach przedszkolaka wywijały tańce połamańce. Wykonaliśmy czarodziejskie kapelusze oraz pracę plastyczną, a na zakończenie Biedroneczki otrzymały lizaki z duszkami i dyniami.
Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji. Już nie możemy doczekać się kolejnego przedszkolnego balu!

schronisko1

W naszym przedszkolu zorganizowana została Akcja „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”. Zbiórka karmy, kocy, kołder, pluszaków i innych akcesoriów dla bezdomnych zwierząt ze Schroniska w Kruszewie. Celem tego przedsięwzięcia było kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci oraz rodziców do udziału w organizowanych zbiórkach. Cieszymy się, że tak wiele dzieci odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w pomocy. Przedszkolaki pokazały, że los porzuconych zwierząt nie jest im obojętny.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY wszystkim przedszkolakom i rodzicom za włączenie się w organizowaną akcję charytatywną.

schronisko2