W związku z wytycznymi przeciwepidemicznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, podaję harmonogram wręczania dyplomów ukończenia przedszkola w dniu 29.06.2020r.

Dzieci uczęszczające do przedszkola – odbierają dyplom oraz upominek przy wyjściu do domu.
Dzieci aktualnie nieuczęszczające do przedszkola:
12.00 – Żabki (3 – latki)
13.00 – Mrówki (4 – latki)
14.00 – Pszczółki (4-5 – latki)
15.00 – Biedronki (5 – latki)

Proszę też o dostosowanie się do niżej podanych wytycznych:
1. Każdy uczestnik musi mieć maseczkę i zdezynfekować ręce.
2. Po otrzymaniu dyplomu opuszczamy budynek/ teren szkoły. Proszę o niegrupowanie się.
3. Dyplomy oraz upominki mogą być odebrane w późniejszym terminie do końca lipca.

Z poważaniem
Dyrektor Marta Trzcińska

Procedura postępowania w trakcie pandemii koronawirusa COVID-19

w Przedszkolu Samorządowym oraz oddziale przedszkolnym przy

Szkole Podstawowej w Zespole Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Lelisie obowiązująca od dnia 18 maja 2020r.

http://zsl.edu.pl/dok/19_20/procedury.pdf

(DP)

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej i Przedszkola Samorządowego w Lelisie w porozumieniu z  organem prowadzącym, kierując się troską o zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom, nauczycielom i rodzicom, wstrzymuje wstępnie otwarcie placówek, tj. oddziału przedszkolnego i przedszkola do 18 maja 2020r. O  każdej zmianie sytuacji będziemy Państwa informować na bieżąco.

Z poważaniem
dyrektor
Marta Trzcińska

Z dumą prezentujemy KARTKI DLA MEDYKÓW wykonane przez dzieci z naszego przedszkola. Ta ogólnopolska akcja  ma na celu wyrażenie wdzięczności i podziękowań dla pracowników służby zdrowia, za ich codzienny trud w walce o ludzkie zdrowie i życie. Dziękujemy bardzo wszystkim przedszkolakom, którzy wzięli udział w akcji, za przesłane przepiękne kartki - Wasze serca są WIELKIE!

Wszystkie kartki w galerii zdjęć przedszkola  http://galeria.zsl.edu.pl/main.php?g2_itemId=54437

 

Opracowała: J.M

Karnawał to czas balów i tanecznych szaleństw, którym towarzyszy muzyka i zabawa.
Dnia 5 lutego dzieci z naszego przedszkola miały również okazję wspólnie zintegrować się na balu. Dla przedszkolaków to dzień szczególny, wyczekiwany przez wiele tygodni. Dzieci tego dnia miały okazję przebrać się za różne postacie z bajek i nie tylko. Na balu można było spotkać: wróżki, księżniczki, biedronki, koty, pieski, rycerzy, policjantów, strażaków i wiele innych postaci.
Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz chętnie uczestniczyły w konkursach prowadzonych przez pana Jarosława Kraskę.
Bajkowa atmosfera na długo pozostanie w pamięci naszych pociech.

Opracowała: D. Parzych

21.02. nasze Przedszkole odwiedzili aktorzy z Teatru Profilaktycznego „Magik”. Tym razem przedstawili nam spektakl profilaktyczny „Jak Bałwanek Franek utarł nosa Królowej Śniegu” Tytułowy bałwanek obdarzony gorącym serduchem pomaga innym – głodnym i potrzebującym pomocy zwierzętom.   Pewnego dnia dowiaduje się, że zła Królowa Śniegu chcę porwać Kaja i Gerdę. Podczas przedstawienia dzieciaki mogły obserwować wartość prawdziwej, bezinteresownej przyjaźni jak również właściwe wzorce zachowania. Zawierało również wiele treści edukacyjnych na temat zwierząt – takich jak dokarmianie ich w sezonie zimowym, czy dbanie o ich środowisko naturalne. Spotkanie z przesympatycznym Bałwankiem, którego czar i dobre serducho zapewniło dzieciakom wyśmienitą atmosferę i dobrą zabawę.

Opracowała M.P.

13 listopada 2019r. Przedszkole Samorządowe przy Szkole Podstawowej w zespole Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lelisie odwiedził leśniczy pan Damian Piekarski z Nadleśnictwa w Ostrołęce. Celem wizyty było zapoznanie dzieci z pracą leśnika, pogłębianie wiadomości na temat zwierząt żyjących w naszych lasach, uświadomienie niebezpieczeństw, jakie mogą zagrażać środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka oraz kształtowanie zasad ochrony przyrody.
Podczas spotkania pan Damian przypomniał dzieciom, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim żyjących. Przedszkolaki poznały także zasady właściwego zachowania się w lesie oraz w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zbliżającą się zimę.
Ciekawie przekazane informacje dotyczące natury oraz jej ochrony na długo pozostaną w pamięci naszych przedszkolaków. Za poświęcony nam czas oraz przekazaną wiedzę bardzo dziękujemy.


(I.M.)

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli: godła i biało – czerwonej flagi.
Dlatego też 8listopada 2019r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Po uroczystości pani dyrektor Marta Trzcińska odczytała podziękowanie od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej pana Andrzeja Dudy za udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała”, upamiętniającym setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz wręczyła flagę Polski przedstawicielowi najstarszej grupy Biedronki.
Następnie rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Kotylion narodowy”. Dzieciom zostały wręczone dyplomy i upominki.

JM

Pragniemy poinformować iż Przedszkole Samorządowe przy Szkole Podstawowej w Zespole Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lelisie otrzymało podziękowania od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej pana Andrzeja Dudy za udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała”, upamiętniającym setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Przedszkole uczestniczy w projekcie od roku 2018. Koordynatorami projektu są nauczyciele pani Justyna Majewska i pani Iwona Mielnicka.
Głównym celem Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”, jest kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie ich na piękno, folklor i tradycje Polski. Działania projektowe to też okazja, by budzić wśród najmłodszych i ich rodzin poczucie tożsamości narodowej i regionalnej dumy z bycia Polakiem, a także wzmacniać więzi i integrować placówki oświatowe z terenu całej Polski i Kresów.
Oprócz wspomnianego podziękowania otrzymaliśmy w prezencie symbol naszej tożsamości i przynależności do wspólnoty polskiej - flagę narodową.


JM