bal 24

Karnawał to czas balów i tanecznych szaleństw, którym towarzyszy muzyka i zabawa. Dnia 3 lutego dzieci z grupy Mrówek miały również okazję bawić się na balu w tym wyjątkowym czasie. Dla przedszkolaków to dzień szczególnie wyczekiwany przez wiele dni. Bal to świetna okazja, aby przebrać się za różne postacie z bajek i nie tylko. Na balu można było spotkać: wróżki, księżniczki, myszki, smoki, policjantów i wiele innych postaci. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz chętnie uczestniczyły w konkursach.

Opracowała: M.P

babcia 16

Dnia 26 stycznia Mróweczki uczciły Dzień Babci i Dzień Dziadka. Tego dnia dzieci zaprezentowały piękne wiersze i piosenki, którymi chciały okazać miłość swoim kochanym dziadkom. Mróweczki przygotowały również piękne prezenty - własnoręcznie udekorowane świeczniki oraz kwiaty jako symbol dziecięcej miłości. Upominki od dzieci na pewno wywołały uśmiech na twarzach babci i dziadka.

Opracowała: A.Sz.

koleda

18 grudnia w Naszym Przedszkolu Mrówki poczuły magię Bożego Narodzenia poprzez prezentację wierszy i piosenek. Głośno kolędowały i śpieszyły do Jezuska, choć w tym wyjątkowym czasie kolędowanie odbyło się bez publicznośći.  Po części artystycznej dzieciaki zrobiły upominki dla Rodziców, kolorowe bombki na choinkę oraz kartki z życzeniami. Tego dnia panowała radosna atmosfera, a wszystkim  udzielił się świąteczny nastrój, po dekoracji nastąpił słodki poczęstunek.

Opracowała: M.P.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to,
kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

paczka

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia to idealny czas  na zbieranie dobrych uczynków. Nasze Przedszkole  włączyło się w Akcję charytatywną „Paczka dla dzieciaczka”, której celem była zbiórka słodyczy dla podopiecznych Placówki Pieczy Zastępczej „Korczakówka” w Ostrołęce. Pozostaje nam radość, że mogliśmy uczestniczyć w tej szlachetnej inicjatywie, a słodkim gestem wywołamy uśmiechy na twarzach dzieci w Wigilijną noc... Dziękujemy serdecznie rodzicom i dzieciom za tak ogromne zaangażowanie. I pamiętajmy, że dobro zawsze powraca!

Opracowała A. Cherubin

MikołajkiŚwięty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie, lecz w tym roku nie było to możliwe. 7 grudnia dzieci z grupy Mrówek razem z Panią połączyły się z Mikołajem poprzez video – rozmowę. Podczas rozmowy Mikołaj pokazał swój dom oraz jak napływają do niego listy. Dzieciaki również mogły podejrzeć warsztat z produkcją zabawek. Mikołaj skrupulatnie sprawdził, czy wszystkie dzieci były grzeczne, lista była długa, ale grzeczne dzieciaki pokazały się na zdjęciu czyli Mróweczki. Mikołaj wskazał miejsce do którego ma zawieźć wybrane prezenty, a tam nasz kochane Przedszkole. Wybierając się w podróż pożegnał się z dziećmi i kazał oczekiwać prezentów. Dzieciaki wybiegły do okna w oczekiwaniu Mikołaja, ale on szybko mknie na swych saniach. Uśmiech i wyjątkowa atmosfera na twarzach dzieci zagościła, gdy zobaczyły worek pełen prezentów. Wciągneliśmy ogromny worek do środka, a Pani rozdała prezenty dzieciakom, które zostawił dla nas Mikołaj. Na twarzach dzieci jeszcze przez długi czas gościł uśmiech i szczęście z przyniesionych prezentów.

mikołajki2

Andrzejki2

30 listopada w Przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło magicznej studni, zabaw z chustą, itp. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Dzieciaki poznały również kim zostaną gdy dorosną – losowanie zawodów. Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.

Opracowała: M.P

schronisko1W naszym przedszkolu zorganizowana została Akcja „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”. Zbiórka karmy, kocy, kołder, pluszaków i innych akcesoriów dla bezdomnych zwierząt ze Schroniska w Kruszewie. Celem tego przedsięwzięcia było kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci oraz rodziców do udziału w organizowanych zbiórkach. Cieszymy się, że tak wiele dzieci odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w pomocy. Przedszkolaki pokazały, że los porzuconych zwierząt nie jest im obojętny.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY wszystkim przedszkolakom i rodzicom za włączenie się w organizowaną akcję charytatywną.

Opracowała A. Cherubin

schronisko2

Dzień Misia25 listopada w naszym przedszkolu grupa MRÓWKI obchodziła Dzień Pluszowego Misia. W przedszkolu jak co roku święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Ważnym punktem naszej uroczystości była wizyta Misia, który miał ze sobą głowę pełną pomysłów oraz koszyk niespodzianek. Razem z Misiem dzieci przeniosły się w rytm kroków i podskoków, wspólne gry i zabawy przy muzyce nie miały końca. Na pożegnanie Miś zostawił dzieciakom kolorowanki z Misiem, które można było podziwiać w szatni na wystawce oraz coś pysznego dla każdego.

Opracowała: M.P.

11listopadaW naszym przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci czym jest patriotyzm, przywiązanie do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej. 10 listopada był wyjątkowym dniem dla przedszkolaków. Nie było uroczystego apelu ze względu na wyjątkowa sytację w karaju, ale pamiętając o naszych przodkach uczciliśmy ten dzień w naszej sali. Dzieci w odświętnych strojach, zostały odznaczone kotylionem w barwach ojczystych i dumnie odśpiewały Hymn Narodowy, oddając w ten sposób hołd poległym żołnierzom. W tym dniu rozmawialiśmy o Symbolach Narodowych Polski( tj.: Mazurek Dabrowskiego, Godło, Flaga). Nawiązując do rozmowy Mróweczki wykonaly pracę plastyczną pt. „Godło Polski”.