dzien 4Dzień Dziecka to powszechnie znane i obchodzone w wielu krajach święto. Dzieci nie potrzebują drogich prezentów. Potrzebują naszego czasu, uwagi, obecności, poczucia, że robimy coś razem z nimi i dla nich, bo je kochamy,  bo są dla nas ważne, bo chcemy im sprawić przyjemność,  bo lubimy spędzać z nimi czas.  Z tej okazji dzieciaki z grupy Mrówek wybrały się do CKBiS w Lelisie. Główną atrakcją dla dzieciaków były odwiedziny Myszki Mini oraz Kubusia Puchatka, którzy chętnie brali udział w konkurencjach i zabawach jakie były zorganizowane dla naszych dzieciaków. Zadowolone Mróweczki wróciły do przedszkola z balonami. W przedszkolu czekały małe upominki oraz pyszne lody.  

Opracowała M.P.

dzien 22

zajecia 5

Mrówki jak sama nazwa wskazuje, często możemy spotkać w lesie. Dlatego dzieciaki z grupy Mrówek, jeśli pogoda na to pozwala, maszerują do lasu, aby tam wysłuchać opowiadania, porozmawiać i aktywnie spedzić czas.

Opracowała M.P.

 

 

 

rodzina 23

26 maja w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Rodziny. Przygotowania do tej uroczystości trwały już od kilku tygodni. W tym roku wyjątkowo goście nie mogli do nas zawitać więc zrobiliśmy nagranie z uroczystości. Dzieci z grupy Mrówki wystąpiły w programie artystycznym przygotowanym dla Mam i Tatusiów. Były wiersze, piosenki oraz taniec w specjalnie przygotowanych strojach. Z tej okazji dzieciaki również wykonały umpominki oraz kartki z życzeniami, które zabrały do domu, aby wręczyć swoim Kochanym Rodzicom.

Opracowała M.P

zawody 27Przedszkolaki z grupy Mrówek podczas tygdnia tematycznego poznały różne zawody jakie wykonują dorośli. Celem  tych zajęć było  wstępne zapoznanie dzieci z wybranymi zawodami występującymi w najbliższym otoczeniu, kształtowanie motywacji do działania, kształtowanie postawy wobec pracy oraz pobudzanie i rozwijanie zainteresowań dzieci. Podczas całego tygodnia dzieci odwiedzały różne miejsca i zapoznawały się z zawodami występującymi w naszej okolicy.

Opracowała M.P

 

zawody 45

przyroda 20

W kwietniu Mrówki z grupy 4 – latków, brały udział w projekcie Ciekawostki Przyrodnicze. Projekt edukacyjny odbywał się w ramach  zajęć dydaktycznych. Głównym celem projektu było rozwijanie kompetencji w zakresie nauk przyrodniczych, świadomości i ekspresji kulturalnej u przedszkolaków.  Projekt wprowadził dzieci do poznania świata przyrody, która otacza nas w okół ale również pogłębił świadomość jak należy dbać o przyrodę. Zagadnienia jakie były realizowane w ramch projektu to:

  • Dbamy o nasze drzewa.
  • Piękne rośliny.
  • Dbajmy o przyrodę.
  • Ile jest owadów?
  • Strażnicy przyrody.

Projekt bardzo przypadł do gustu małym przedszkolakom, dzieciaki chętnie uczestniczyły w zabawach, a po zakończony projekcie otrzymały odznaki STRAŻNIKA PRZYRODY.

 Opracowała M.P.

konkursDnia 21.04.2021 r. w naszym przedszkolu odbył się Konkurs Recytatorski poświęcony poezji Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. W konkursie wzięło udział 34 uczestników z wszystkich grup przedszkolnych. Głównym celem konkursu było popularyzowanie twórczości J. Tuwima i J. Brzechwy, rozwijanie zdolności recytatorskich, zachęcanie do występów na scenie oraz uczenie rywalizacji w przyjemnej atmosferze. Podczas występów na scenie dzieci wspaniale zaprezentowały swoje utwory. Uczestników obowiązywał dowolny repertuar - jeden utwór poetycki J. Tuwima lub J. Brzechwy. Zmagania przedszkolaków oceniało jury w składzie: Ewa Chorąży i Danuta Aptacy. Po wysłuchaniu propozycji artystycznych komisja postanowiła przyznać następujące miejsca:
W kategorii wiekowej 3-latki:
I miejsce -  Maja Jóźwiak
II miejsce - Gabriela Prusińska
III miejsce - Oskar Chaberek
 
W kategorii wiekowej 4-latki:
I miejsce - Marcelina Niedźwiecka
II miejsce - Adrianna Mielnicka
III miejsce - Liliana Grala
 
W kategorii wiekowej 4-5-latki:
I miejsce - Kacper Tymiński
II miejsce - Marcelina Polkowska
III miejsce - Gabriela Grala
 
W kategorii wiekowej 5-latki:
I miejsce - Dominik Olech
II miejsce - Zuzanna Jóźwiak
III miejsce - Natan Przeradzki
 
Laureaci I, II, III miejsca otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Pozostałym uczestnikom konkursu zostały wręczone drobne upominki rzeczowe oraz dyplomy - podziękowanie za uczestnictwo. Konkurs dostarczył dzieciom wielu wrażeń i przeżyć, a przede wszystkim dobrą zabawę.
                                                                                                Opracowała: W. Kurpiewska

wielkanoc 3Wielkanoc to wyjątkowy czas jak również okres przygotowań dla naszych Przedszkolaków. Wspólnie z Panią dzieci poznawały zwyczaje ludowe i tradycje charakterystyczne dla naszej rodzimej kultury, a także wykonały piękne stroiki wielkanocne, które później zabrały do domu. W związku z nadchodzącą Niedzielą Palmową dzieci, wykonały przepiękne palmy wielkanocne. Każda śliczna, i jedyna w swoim rodzaju. Zakończeiem naszych przygotowań było szukanie w Przedszkolu ukrytch smakołyków, które zstawił Zając Wielkanocny. Mrówki poradziły sobie z tym zadaniem bardzo dobrze i mogły skosztować i zabrać smakołyki do domu.

Opracowały: M.P i A.G

wielkanoc 25

    wiosna 2W marcu Mrówki  świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczeliśmy od zagadek, gier i zabaw związanych z tematyką pór roku. Dzieci dowiedziały się o starym zwyczaju topienia Marzanny. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią było zrobienie Marzanny. Przedszkolaki wykonały dwie kukły jedną zrobiły dziewczynki, drugą chłopcy. Po wykonaniu Mrówki radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniały Marzanny. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków, razem z dwiema kukłami sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

Opracowały: M.P i A.G

wiosna 8

muzyka 8

Dzieci z grupy Mrówek  przeniosły się do krainy dźwięków, aby wspólnie bawić się muzyką. Grzechotka, bębenek czy tamburyno to tylko niektóre instrumenty, które dzieci mogły poznać i usłyszeć na żywo. Każde dziecko, miało możliwość spróbowania samodzielnej gry na instrumentach, odkrywając przy tym swój talent muzyczny. Razem stworzyliśmy prawdziwą orkiestrę. Przedszkolaki nie tylko uważnie słuchały utworów muzycznych ale również aktywnie brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych. Zabawa była wyśmienita a dzieci radosne i zadowolone. Wspólną zabawę zakończyły  instrumenty jakie dzieci wykonały i zabrały do domu.

Opracowała M.P.