Dz. zwierzat

4 października obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt z tej okazji do przedszkola zawitało małe zwierzątko, czyli świnka morska, która może zostać przyjacielem człowieka. Nauczycielka opowiedziała dzieciom, jak należy opiekować się Świnką o czym należy pamiętać gdy posiadamy zwiarzaki w domu oraz o tym, że zwierzęta też lubią się bawić. Dzieci mogły z biska obserwować Świnkę oraz jej zachowanie, wizyta zwierzaka w przedszkolu sprawiiła dużo radości.

Dzień ChłopcaOd najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny, czy życiu przedszkola. Równie ważne jest Święto Chłopców, które w przedszkolu obchodziliśmy 30 września. Już od samego rana dało się odczuć odświętną atmosferę. Po przybyciu do przedszkola, dzieci wzięły udział w zabawach przy muzyce. W tym dniu dziewczynki zaprosiły chłopców, aby wykonać z nimi taniec w parze. Dzięki współpracy i pomocy rodziców, zostały przygotowane prezenty dla chłopców oraz drobne upominki dla dziewczynek. Chłopcy również otrzymali Odznakę Super Chłopaka. Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

sprzatanie21.09. Przedszkolaki z grupy Mrówek powędrowały do lasu, aby posprzątać znajdujące się w nim śmieci. Każde dziecko założyło jednorazowe rękawiczki oraz wzięło worek. Sprzątaliśmy naszą okolicę z zachowaniem wszelkich środków ostrożności ze względu na wyjątkową sytuację w tym roku. Zebraliśmy 2 worki śmieci.

4-LATKI

ROK PRZEDSZKOLNY 2019-2020

W związku z wytycznymi przeciwepidemicznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, podaję harmonogram wręczania dyplomów ukończenia przedszkola w dniu 29.06.2020r.

Dzieci uczęszczające do przedszkola – odbierają dyplom oraz upominek przy wyjściu do domu.
Dzieci aktualnie nieuczęszczające do przedszkola:
12.00 – Żabki (3 – latki)
13.00 – Mrówki (4 – latki)
14.00 – Pszczółki (4-5 – latki)
15.00 – Biedronki (5 – latki)

Proszę też o dostosowanie się do niżej podanych wytycznych:
1. Każdy uczestnik musi mieć maseczkę i zdezynfekować ręce.
2. Po otrzymaniu dyplomu opuszczamy budynek/ teren szkoły. Proszę o niegrupowanie się.
3. Dyplomy oraz upominki mogą być odebrane w późniejszym terminie do końca lipca.

Dyrektor Marta Trzcińska

Procedura postępowania w trakcie pandemii koronawirusa COVID-19

w Przedszkolu Samorządowym oraz oddziale przedszkolnym przy

Szkole Podstawowej w Zespole Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Lelisie obowiązująca od dnia 18 maja 2020r.

(DP)

Dyrektor Szkoły Podstawowej i Przedszkola Samorządowego w Lelisie w porozumieniu z  organem prowadzącym, kierując się troską o zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom, nauczycielom i rodzicom, wstrzymuje wstępnie otwarcie placówek, tj. oddziału przedszkolnego i przedszkola do 18 maja 2020r. O  każdej zmianie sytuacji będziemy Państwa informować na bieżąco.

dyrektor
Marta Trzcińska

Z dumą prezentujemy KARTKI DLA MEDYKÓW wykonane przez dzieci z naszego przedszkola. Ta ogólnopolska akcja  ma na celu wyrażenie wdzięczności i podziękowań dla pracowników służby zdrowia, za ich codzienny trud w walce o ludzkie zdrowie i życie. Dziękujemy bardzo wszystkim przedszkolakom, którzy wzięli udział w akcji, za przesłane przepiękne kartki - Wasze serca są WIELKIE!

Wszystkie kartki w galerii zdjęć przedszkola   http://galeria.zsl.edu.pl/main.php?g2_itemId=54410

Opracowała: J.M

Z okazji dnia Kobiet wszyscy mali panowie tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste „100 lat”. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień był jak najmilszy dla dziewczynek. Mali dżentelmeni każdą koleżankę obdarowali komplementami „Jesteś piękna” „Uwielbiam się z Tobą bawić”. Dziewczynki aż dostały rumieńców. Można było usłyszeć taneczną muzykę i zjeść smaczne babeczki. Na zakończenie wszyscy zostali obdarowani upominkami, a chłopcy udekorowali torebki wykonane specjalnie na święto małych kobietek. Cały dzień upłynął wszystkim w atmosferze radości i wzajemnego okazywania przyjaźni.

Opracowała: Anna Cherubin