W związku z wytycznymi przeciwepidemicznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, podaję harmonogram wręczania dyplomów ukończenia przedszkola w dniu 29.06.2020r.

Dzieci uczęszczające do przedszkola – odbierają dyplom oraz upominek przy wyjściu do domu.
Dzieci aktualnie nieuczęszczające do przedszkola:
12.00 – Żabki (3 – latki)
13.00 – Mrówki (4 – latki)
14.00 – Pszczółki (4-5 – latki)
15.00 – Biedronki (5 – latki)

Proszę też o dostosowanie się do niżej podanych wytycznych:
1. Każdy uczestnik musi mieć maseczkę i zdezynfekować ręce.
2. Po otrzymaniu dyplomu opuszczamy budynek/ teren szkoły. Proszę o niegrupowanie się.
3. Dyplomy oraz upominki mogą być odebrane w późniejszym terminie do końca lipca.

Z poważaniem
Dyrektor Marta Trzcińska

Procedura postępowania w trakcie pandemii koronawirusa COVID-19

w Przedszkolu Samorządowym oraz oddziale przedszkolnym przy

Szkole Podstawowej w Zespole Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Lelisie obowiązująca od dnia 18 maja 2020r.

http://zsl.edu.pl/dok/19_20/procedury.pdf

(DP)

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej i Przedszkola Samorządowego w Lelisie w porozumieniu z  organem prowadzącym, kierując się troską o zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom, nauczycielom i rodzicom, wstrzymuje wstępnie otwarcie placówek, tj. oddziału przedszkolnego i przedszkola do 18 maja 2020r. O  każdej zmianie sytuacji będziemy Państwa informować na bieżąco.

Z poważaniem
dyrektor
Marta Trzcińska

Z dumą prezentujemy KARTKI DLA MEDYKÓW wykonane przez dzieci z naszego przedszkola. Ta ogólnopolska akcja  ma na celu wyrażenie wdzięczności i podziękowań dla pracowników służby zdrowia, za ich codzienny trud w walce o ludzkie zdrowie i życie. Dziękujemy bardzo wszystkim przedszkolakom, którzy wzięli udział w akcji, za przesłane przepiękne kartki - Wasze serca są WIELKIE!

Wszystkie kartki w galerii zdjęć przedszkola   http://galeria.zsl.edu.pl/main.php?g2_itemId=54410

 

Opracowała: J.M

Z okazji dnia Kobiet wszyscy mali panowie tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste „100 lat”. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień był jak najmilszy dla dziewczynek. Mali dżentelmeni każdą koleżankę obdarowali komplementami „Jesteś piękna” „Uwielbiam się z Tobą bawić”. Dziewczynki aż dostały rumieńców. Można było usłyszeć taneczną muzykę i zjeść smaczne babeczki. Na zakończenie wszyscy zostali obdarowani upominkami, a chłopcy udekorowali torebki wykonane specjalnie na święto małych kobietek. Cały dzień upłynął wszystkim w atmosferze radości i wzajemnego okazywania przyjaźni.

Opracowała: Anna Cherubin

Dnia 5 marca obchodziliśmy „Dzień Dentysty”. Poranek zaczęliśmy od znanej piosenki „Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda”. Następnie mróweczki obejrzały prezentację multimedialną nt. „Jak dbać o zęby. Z wizytą u dentysty”. Dowiedziały się jak wygląda gabinet stomatologiczny, jakich narzędzi używa dentysta. Każdy przedszkolak mógł wykazać się swoimi umiejętnościami praktycznymi w łazience. Dzieci po kolei myły ząbki przestrzegając ustalonych etapów. Chcąc wzbogacić wiedzę i umiejętności przedszkolaków z zakresu higieny jamy ustnej, postanowiliśmy odwiedzić Panią stomatolog w Lelisie. Dzieci miały okazję zasiąść na fotelu dentystycznym i obejrzeć gabinet. Na pożegnanie otrzymaliśmy naklejki. Po powrocie do przedszkola każdy maluch mógł poczuć się jak prawdziwy dentysta- w pracach plastycznych każdy „leczył ząbka”. Jako nagroda dzielnego pacjenta przedszkolaki otrzymały dyplomy.
Dziękujemy serdecznie Pani Beacie Brzozowskiej - Świątek za miłe przyjęcie.


Opracowała: Anna Cherubin

Karnawał to czas balów i tanecznych szaleństw, którym towarzyszy muzyka i zabawa.
Dnia 5 lutego dzieci z naszego przedszkola miały również okazję wspólnie zintegrować się na balu. Dla przedszkolaków to dzień szczególny, wyczekiwany przez wiele tygodni. Dzieci tego dnia miały okazję przebrać się za różne postacie z bajek i nie tylko. Na balu można było spotkać: wróżki, księżniczki, biedronki, koty, pieski, rycerzy, policjantów, strażaków i wiele innych postaci.
Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz chętnie uczestniczyły w konkursach prowadzonych przez pana Jarosława Kraskę.
Bajkowa atmosfera na długo pozostanie w pamięci naszych pociech.

Opracowała: D. Parzych

21.02. nasze Przedszkole odwiedzili aktorzy z Teatru Profilaktycznego „Magik”. Tym razem przedstawili nam spektakl profilaktyczny „Jak Bałwanek Franek utarł nosa Królowej Śniegu” Tytułowy bałwanek obdarzony gorącym serduchem pomaga innym – głodnym i potrzebującym pomocy zwierzętom.   Pewnego dnia dowiaduje się, że zła Królowa Śniegu chcę porwać Kaja i Gerdę. Podczas przedstawienia dzieciaki mogły obserwować wartość prawdziwej, bezinteresownej przyjaźni jak również właściwe wzorce zachowania. Zawierało również wiele treści edukacyjnych na temat zwierząt – takich jak dokarmianie ich w sezonie zimowym, czy dbanie o ich środowisko naturalne. Spotkanie z przesympatycznym Bałwankiem, którego czar i dobre serducho zapewniło dzieciakom wyśmienitą atmosferę i dobrą zabawę.

Opracowała M.P.

Dnia 5 grudnia, dzieci z grupy „Żabki” i „Mrówki” uczestniczyły w spotkaniu z Panem Radosławem Sikorą – Sensei i instruktor karate, mistrz czarnego pasa. Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda kimono, ochraniacze oraz czarny pas. Podczas spotkania przedszkolaki poznały podstawowe ćwiczenia, język oraz techniki karate. Chętne przedszkolaki uczestniczyły również w mini treningu podczas, którego mogły poczuć się choć przez chwilę karateką.

Opracowała: M.P.