22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi.
 
ziemia 2
 
 
Z okazji tego ważnego święta w naszej grupie odbyły się zajęcia, na których dzieci miały okazję zapoznać pomniejszony model ziemi - globus. Dzięki zabawie badawczej z latarką i globusem poznały także zjawisko powstawania dnia i nocy. Nasze przedszkolaki dowiedziały się jak żyć ekologicznie, czyli jak chronić naszą planetę, aby była czysta, zdrowa i piękna. Żabki uczyły się również segregować śmieci, a na koniec wykonały pracę plastyczną.
                                                                                                    Opracowała: W. Kurpiewska
konkursZDnia 21.04.2021 r. w naszym przedszkolu odbył się Konkurs Recytatorski poświęcony poezji Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. W konkursie wzięło udział 34 uczestników z wszystkich grup przedszkolnych.Głównym celem konkursu było popularyzowanie twórczości J. Tuwima i J. Brzechwy, rozwijanie zdolności recytatorskich, zachęcanie do występów na scenie oraz uczenie rywalizacji w przyjemnej atmosferze. Podczas występów na scenie dzieci wspaniale zaprezentowały swoje utwory. Uczestników obowiązywał dowolny repertuar - jeden utwór poetycki J. Tuwima lub J. Brzechwy. Zmagania przedszkolaków oceniało jury w składzie: Ewa Chorąży i Danuta Aptacy. Po wysłuchaniu propozycji artystycznych komisja postanowiła przyznać następujące miejsca:
 W kategorii wiekowej 3-latki:
I miejsce -  Maja Jóźwiak
II miejsce - Gabriela Prusińska
III miejsce - Oskar Chaberek
 
W kategorii wiekowej 4-latki:
I miejsce - Marcelina Niedźwiecka
II miejsce - Adrianna Mielnicka
III miejsce - Liliana Grala
 
W kategorii wiekowej 4-5-latki:
I miejsce - Kacper Tymiński
II miejsce - Marcelina Polkowska
III miejsce - Gabriela Grala
 
W kategorii wiekowej 5-latki:
I miejsce - Dominik Olech
II miejsce - Zuzanna Jóźwiak
III miejsce - Natan Przeradzki
 
Laureaci I, II, III miejsca otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Pozostałym uczestnikom konkursu zostały wręczone drobne upominki rzeczowe oraz dyplomy - podziękowanie za uczestnictwo. Konkurs dostarczył dzieciom wielu wrażeń i przeżyć, a przede wszystkim dobrą zabawę.
                                                                                                Opracowała: W. Kurpiewska
wiosna 4
 
W grupie Żabki 22 marca obchodziliśmy I Dzień Wiosny. Zajęcia zaczęliśmy od wyjaśnienia dzieciom jak zmienia się przyroda w związku z nadchodzącą porą roku. Przedszkolaki z ciekawością oglądały fotografie przedstawiające pierwsze wiosenne kwiaty i ptaki. Jednak najciekawszą atrakcją tego dnia było wspólne wykonanie Marzanny. Mimo, że dzieci dowiedziały się o starej tradycji topienia Marzanny, to "naszej dziewczynki" nie pozwoliły utopić. Postanowiliśmy, że przejdziemy się barwnym korowodem wokół przedszkola, by powitać wiosnę, po czym Dobra Wróżka zabierze ją do Królowej Zimy. Jesteśmy pewni, że nasze starania nie poszły na marne i upragniona wiosna w końcu do nas zawita.
                                                                                                Opracowała: W. Kurpiewska
 
 
 
 
 
kobiety 26
Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. 8 marca w naszym przedszkolu radosna atmosfera panowała już od samego rana. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. Jako mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach. Wiele radości sprawiły dzieciom przygotowane z tej okazji zabawy i konkurencje. Można było usłyszeć taneczną muzykę, w rytm której wesoło bawiły się przedszkolaki. Tego dnia chłopcy złożyli dziewczynkom życzenia, zaśpiewali uroczyste 100 lat oraz wręczyli kwiaty i upominki.
                                                                                                   Opracowała: W. Kurpiewska
 
dentysta 12
Chcąc wzbogacić wiedzę dotyczącą higieny jamy ustnej, dnia 5 marca obchodziliśmy w naszym przedszkolu "Dzień Dentysty". Najpierw dzieci obejrzały prezentację multimedialną pt. "Królik Pampiś uczy dzieci", z której to dowiedziały się jak należy dbać o zęby oraz dlaczego trzeba chodzić do dentysty. Maluszki były bardzo zainteresowane tematem i zadawały mnóstwo pytań. Na zajęciach dzieci poznały zawód stomatologa, zrozumiały jak ważne są wizyty w gabinecie, jak również jakie produkty należy zjadać, aby mieć zdrowe zęby. Wiele radości sprawiło przedszkolakom szczotkowanie ząbków na modelu stomatologicznym. Na zakończenie Żabki wykonały pracę plastyczną oraz otrzymały ordery "Strażnika Zdrowego Uśmiechu".
                                                                                                Opracowała: W. Kurpiewska
 
 
dinozaur 27
Dnia 26.02.2021r. obchodzimy nietypowe święto Dzień Dinozaura. Tego dnia dzieci wybrały się w podróż do prehistorycznych czasów. Poprzez zabawy i zadania poznawały życie dinozaurów. Te stworzenia fascynują dzieci, kryją wiele tajemnic, zaskakują swoim wyglądem i wielkością. Nasze przedszkolaki poznały historię dinozaurów, dowiedziały się jak wyglądały, czym się żywiły oraz jak wyginęły. Ciekawą atrakcją dla dzieci było wykopywanie dinozaurów ukrytych w piasku. Wiele radości wywołała też praca plastyczna, w której to maluchy miały za zadanie wspólnie pomalować farbami dinozaura wyciętego z kartonu. To był wspaniały dzień pełen wrażeń i emocji.
                                                                                                   Opracowała: W. Kurpiewska
 
walentynki 29
12 lutego był dla naszych przedszkolaków prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Tego dnia wszyscy byli dla siebie bardzo życzliwi. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami: szukały drugiej połówki serca, bawiły się przy muzyce z balonami oraz oczywiście nie zabrakło sercowych kolorowanek. Na koniec przedszkolaki otrzymały słodkie upominki oraz wykonały czerwone lizaczki, które podarowały swoim ukochanym osobom.
                                                                                  Opracowała: W. Kurpiewska
 
 
 
 
 
paczek 6
 
 
11.02.2021r. Tłusty Czwartek - tak, jak każe tradycja każdy w ten dzień powinien zjeść pączka. Tak też było w naszym przedszkolu. Dzieci w tym dniu poznały tradycje i obrzędy związane z tym świętem. Oczywiście najważniejszym punktem uroczystości był słodki poczęstunek. Wszyscy zajadaliśmy się pączkami z cukrem pudrem. Odbyły się też zabawy muzyczno - ruchowe oraz plastyczne.
                                                                                 Opracowała: W. Kurpiewska
 
 
 
 
pizza 43
9 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Tego dnia postanowiliśmy, że wspólnie upieczemy pizzę w przedszkolu. Wielką frajdę dzieciom sprawiły już same przygotowania: smarowanie sosem pomidorowym, nakładanie ulubionych składników i posypywanie serem. Gdy wszystko było już gotowe pizza powędrowała do pieca. No i na koniec upragniony moment, degustacja własnoręcznie upieczonej pizzy. Wszystkim bardzo smakowało! Cały dzień upłynął w miłej atmosferze, powstały też piękne prace plastyczne.
                                                                                 Opracowała: W. Kurpiewska