walentynki 29
12 lutego był dla naszych przedszkolaków prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Tego dnia wszyscy byli dla siebie bardzo życzliwi. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami: szukały drugiej połówki serca, bawiły się przy muzyce z balonami oraz oczywiście nie zabrakło sercowych kolorowanek. Na koniec przedszkolaki otrzymały słodkie upominki oraz wykonały czerwone lizaczki, które podarowały swoim ukochanym osobom.

paczek 6

11.02.2021r. Tłusty Czwartek - tak, jak każe tradycja każdy w ten dzień powinien zjeść pączka. Tak też było w naszym przedszkolu. Dzieci w tym dniu poznały tradycje i obrzędy związane z tym świętem. Oczywiście najważniejszym punktem uroczystości był słodki poczęstunek. Wszyscy zajadaliśmy się pączkami z cukrem pudrem. Odbyły się też zabawy muzyczno - ruchowe oraz plastyczne.

pizza 43
9 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Tego dnia postanowiliśmy, że wspólnie upieczemy pizzę w przedszkolu. Wielką frajdę dzieciom sprawiły już same przygotowania: smarowanie sosem pomidorowym, nakładanie ulubionych składników i posypywanie serem. Gdy wszystko było już gotowe pizza powędrowała do pieca. No i na koniec upragniony moment, degustacja własnoręcznie upieczonej pizzy. Wszystkim bardzo smakowało! Cały dzień upłynął w miłej atmosferze, powstały też piękne prace plastyczne.

bal 26
Karnawał to czas przepełniony muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem są bale. Bal Karnawałowy w naszym przedszkolu odbył się 3 lutego. Nasze przedszkolaki przebrały się za postacie bajkowe, aż trudno było je poznać. Dzieci świetnie się bawiły przy rytmicznej i skocznej muzyce. Nie zabrakło też zabaw i konkursów oraz słodkiego poczęstunku. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom. Uśmiech nie znikał z ich twarzy przez cały dzień.
Następny bal już za rok!!!

babcia 24
Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszku małego dziecka i są bardzo ważnymi osobami w jego życiu. Dlatego 26 stycznia Dzień Babci i Dziadka obchodziliśmy w naszym przedszkolu bardzo uroczyście. Dzieci w tym dniu przyszły odświętnie ubrane, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. W przygotowanym programie artystycznym wnuczęta wyraziły swoją miłość i wdzięczność do ukochanych osób. Żabki dla swoich Babć i Dziadków przygotowały też kwiaty i serduszka. Kochanym Babciom i Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i dumy ze swoich wnuków.

Opracowała: W. Kurpiewska

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to,
kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

paczka

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia to idealny czas  na zbieranie dobrych uczynków. Nasze Przedszkole  włączyło się w Akcję charytatywną „Paczka dla dzieciaczka”, której celem była zbiórka słodyczy dla podopiecznych Placówki Pieczy Zastępczej „Korczakówka” w Ostrołęce. Pozostaje nam radość, że mogliśmy uczestniczyć w tej szlachetnej inicjatywie, a słodkim gestem wywołamy uśmiechy na twarzach dzieci w Wigilijną noc... Dziękujemy serdecznie rodzicom i dzieciom za tak ogromne zaangażowanie. I pamiętajmy, że dobro zawsze powraca!

Opracowała A. Cherubin

koleda 1 kopia
Okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. Pragnąc przybliżyć magię świąt, dnia 18 grudnia nasze przedszkolaki zaprezentowały nam "Jasełka". Świąteczny nastrój podkreśliły niecodzienne stroje dzieci oraz bożonarodzeniowa dekoracja sali. W tym dniu przedszkolaki na moment zamieniły się w anioły... Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały. Po skończonej uroczystości Żabki zabrały do domu przygotowane wcześniej upominki dla Rodziców.

Opracowała W. Kurpiewska

andrzejki

Dzieci z grupy „Żabki” rozpoczęły BAJKOWY BAL ANDRZEJKOWY. Andrzejki stały się w tym roku pretekstem do wspaniałego bajkowego balu. Przedszkolaki z pomocą swoich rodziców przygotowały cudowne  i pomysłowe stroje inspirowane ich ulubionymi, bajkowymi postaciami. Nie zabrakło czerwonego kapturka, Elzy, Królewny Śnieżki czy bardziej współczesnych Batmana i Spidermana. Nie zabrakło andrzejkowych przepowiedni. Między wróżbami i konkursami dzieci bawiły przy muzyce. Jednogłośnie orzekły, że bal był super zabawą.

Opracowała: J.M.

schronisko1W naszym przedszkolu zorganizowana została Akcja „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”. Zbiórka karmy, kocy, kołder, pluszaków i innych akcesoriów dla bezdomnych zwierząt ze Schroniska w Kruszewie. Celem tego przedsięwzięcia było kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci oraz rodziców do udziału w organizowanych zbiórkach. Cieszymy się, że tak wiele dzieci odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w pomocy. Przedszkolaki pokazały, że los porzuconych zwierząt nie jest im obojętny.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY wszystkim przedszkolakom i rodzicom za włączenie się w organizowaną akcję charytatywną.

Opracowała A. Cherubin

schronisko2