Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę podaje, że aż 75% sześciolatków sprawnie posługuje się nowymi technologiami, ale tylko 9% potrafi dobrze zasznurować buty? Dorośli zarzucają dzieciom, że spędzają cały czas przed ekranem, ale to samo słyszymy od dzieci - opowiadają, że rodzice są nieobecni, że nie słyszą, co się do nich mówi, a na pytania odpowiadają kiwając głową, przeglądając w tym czasie profile w mediach społecznościowych.
Zapraszam do zobaczenia drugiej odsłony kampanii DOMOWE ZASADY EKRANOWE - "ZADBAJ O DZIECIĘCY MÓZG", która powstała w ramach działań Polskie Centrum Programu "Safer Internet", jest współfinasowana przez Unię Europejską z Instrumentu „Łącząc Europę”. Głównym partnerem kampanii jest Fundacja Orange. Kampanię wspiera również Facebook app. Za pomysł, koncepcję kampanii, kreację i realizację filmu oraz visuali odpowiada agencja BBDO Warszawa. W filmie udział wzięli Joanna Orleańska i Andrzej Deskur.
Sprawdźmy, czy odnajdujemy siebie w tych sytuacjach? Pomyślmy, czy telefony, laptopy i tablety nie zastąpiły w naszym życiu bliskich nam osób, wspólnie spędzanego czasu, rozmowy, zabawy i bycia razem…
https://www.youtube.com/watch?v=reBzTX6UO5E
Zachęcam też do odwiedzenia strony:
https://fdds.pl/rodzicu-zadbaj-o-dzieciecy-mozg-wprowadz-domowe-zasady-ekranowe/
Wszystkiego ZDROWEGO.

pedagog szkolny