tel

Więcej informacji na stronie:

https://forumprzeciwdepresji.pl/

pedagog szkolny

Szanowni Państwo,
Uprzejmie informuję, że Kuratorium Oświaty w Warszawie we współpracy z NASK Państwowym Instytutem Badawczym, Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim, Komendą Stołeczną Policji, Urzędem Ochrony Danych Osobowych, Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli rozpoczyna realizację programu Reaguj i wspieraj. Koalicja na rzecz tworzenia bezpiecznego środowiska nauczania na odległość.
Priorytetowym celem programu jest wspomaganie dzieci i młodzieży w nauce na odległość poprzez wyposażenie rodziców i nauczycieli w wiedzę i umiejętności przydatne w organizacji bezpiecznego procesu zdalnej edukacji.
Program będzie realizowany w formie cyklu webinarów dedykowanych rodzicom i kadrze pedagogicznej, emitowanych na kanale youtube.
Poniżej tematyka i planowany harmonogram poszczególnych webinarów.
Webinary adresowane do rodziców (czas trwania ok. 40 min.)
1. Sposoby wspomagania dzieci w nauce. Czas na naukę i relaks. Atrakcyjne narzędzia i materiały online. 11.02.2021r. godz.18.00
3. Młodzi użytkownicy internetu –wyzwania, bezpieczeństwo, ochrona wizerunku w sieci. Co wiemy, o czym nie wiemy, a czego się nie domyślamy czyli jak towarzyszyć dziecku w cyfrowym świecie ? 25.02.2021r. godz.18.00
Linki do webinarów będziemy Państwu udostępniać za pomocą wiadomości Librus.

Pedagog szkolny

Dziecięcy Telefon Zaufania

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę podaje, że aż 75% sześciolatków sprawnie posługuje się nowymi technologiami, ale tylko 9% potrafi dobrze zasznurować buty? Dorośli zarzucają dzieciom, że spędzają cały czas przed ekranem, ale to samo słyszymy od dzieci - opowiadają, że rodzice są nieobecni, że nie słyszą, co się do nich mówi, a na pytania odpowiadają kiwając głową, przeglądając w tym czasie profile w mediach społecznościowych.
Zapraszam do zobaczenia drugiej odsłony kampanii DOMOWE ZASADY EKRANOWE - "ZADBAJ O DZIECIĘCY MÓZG", która powstała w ramach działań Polskie Centrum Programu "Safer Internet", jest współfinasowana przez Unię Europejską z Instrumentu „Łącząc Europę”. Głównym partnerem kampanii jest Fundacja Orange. Kampanię wspiera również Facebook app. Za pomysł, koncepcję kampanii, kreację i realizację filmu oraz visuali odpowiada agencja BBDO Warszawa. W filmie udział wzięli Joanna Orleańska i Andrzej Deskur.
Sprawdźmy, czy odnajdujemy siebie w tych sytuacjach? Pomyślmy, czy telefony, laptopy i tablety nie zastąpiły w naszym życiu bliskich nam osób, wspólnie spędzanego czasu, rozmowy, zabawy i bycia razem…
https://www.youtube.com/watch?v=reBzTX6UO5E
Zachęcam też do odwiedzenia strony:
https://fdds.pl/rodzicu-zadbaj-o-dzieciecy-mozg-wprowadz-domowe-zasady-ekranowe/
Wszystkiego ZDROWEGO.

pedagog szkolny

Szanowni Rodzice
W ramach realizacji Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 - 2020, na zlecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Komenda Główna Policji nagrała spot profilaktyczny o tematyce związanej z zapobieganiem hejtowi wśród dzieci i młodzieży.
Zachęcam Państwa do obejrzenia spotu, który skierowany jest głównie do rodziców pod adresem: https://mazowiecka.policja.gov.pl/ra/dzialania-policji/aktualnosci/47540,STOP-HEJTOWI-wsrod-dzieci-i-mlodziezy.html?search=6458577.

Pedagog szkolny
Aldona Gumkowska

Dzieci i młodzież a media społecznościowe

 

https://www.youtube.com/watch?v=QdjsQickmJs&ab_channel=eTwinningPolska

Drodzy Uczniowie i Rodzice,
Chciałabym zapewnić, że w związku z zaistniałą sytuacją, w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświatowego, służę pomocą w razie jakichkolwiek problemów, pytań czy wątpliwości.
Informuję, że można się ze mną skontaktować za pomocą maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
za pośrednictwem dziennika elektronicznego (wiadomość librus) oraz pod numerem telefonu: 29 761 10 27
od poniedziałku do piątku w godzinach pracy pedagoga.
poniedziałek 08:30 - 12:30
wtorek 08:30 - 13:30
środa 08:30 - 13:30
czwartek 08:30 - 12:30
piątek 08:30 - 12:30
Zachęcam jednocześnie do o zapoznawania się z informacjami zamieszczanymi przeze mnie na stronie internetowej szkoły w zakładce Profilaktyka/Pedagog.
Będę przygotowywać artykuły, materiały edukacyjne, porady oraz inne informacje, które mogą się okazać dla Państwa przydatne w tym szczególnym czasie.
Życzę Państwu wszystkiego co najlepsze w tej trudnej dla każdego z nas sytuacji.
Pozdrawiam :)


pedagog