Sport

W zdrowym ciele zdrowy duch, czyli I sportowy turniej sołectw

W niedzielne popołudnie, 16 czerwca 2019 roku, sympatycy czynnego spędzania czasu wolnego spotkali się na stadionie Zespołu Szkół w Lelisie. Ale uczestnicy sportowych zmagań to osoby niezwykłe, to mieszkańcy wsi mazowieckich, którzy dbają o tężyznę fizyczną, potrafią doskonale bawić się, integrować lokalną społeczność  i utożsamiać z miejscem swojego zamieszkania. Były wśród nich dzieci 10- i 13- letnie, młodzież oraz kobiety i mężczyźni. Wiele drużyn miało jednakowe stroje, przygotowane okrzyki. Sołectwo z Białobieli wykonało transparent zagrzewający do walki o zwycięstwo. Dwunastoosobowe drużyny rywalizowały w dziewięciu konkurencjach takich jak; zwinnościowy tor przeszkód, piłka „rzucanka”, drużynowe ringo, „walki piratów”, snopkowa sztafeta, plażowanie, kaloszowe rzucanki, jak żabka. Zwyciężyła drużyna z sołectwa w Nasiadkach, przed zawodnikami z sołectwa Łęg Starościński- Walery i sołectwem z Obierwi.  Drużyny wyróżnione: Białobiel, Szafarnia, Długi Kąt, Aleksandrowo, Lelis, Płoszyce.
Gratulujemy zwycięzcom oraz tym wszystkim, którzy w radosnej atmosferze spędzili czas wolny.
Organizatorem zawodów był Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Nasiadki”. Współorganizatorami: Wójt Gminy Lelis, LZS w Lelisie, CK-BiS w Lelisie, Zespół Szkół w Lelisie.
ZADANIE ZOSTAŁO SFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO.

REGULAMIN TURNIEJU SOŁECTW

REGULAMIN TURNIEJU SOŁECTW

Ogólnopolski Turniej Ringo „Kurpiowski Jantar”

Ogólnopolski Turniej Ringo „Kurpiowski Jantar”

Międzypowiatowe biegi przełajowe

Dobry start w indywidualnych biegach przełajowych zanotowały uczennice SP Lelis.W piątek 29.03.2019 r.na plaży miejskiej w Ostrołęce odbył się etap międzypowiatowy w indywidualnych biegach przełajowych.Naszą szkołę reprezentowały 3 uczennice (a powinno być ich cztery - jedna z nich odmówiła startu). Wyniki:
Wiktoria Prusińska kl. VI rocznik 2006 - III m. - awans na Mistrzostwa Województwa
Julia Kaczyńska kl.III PG rocznik 2003 - VI m - awans na Mistrzostwa Województwa
Katarzyna Orzechowska kl.VII rocznik 2006 - XXVI m
Gratulujemy sportowej postawy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie na Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego,które odbędą się 05.04.2019 r.w Kamionie - powiat Sochaczew.

Znowu IV miejsce na Mistrzostwach Powiatu w siatkówkę

W dniu 10.03.2019 r. drużyna SP Lelis dziewcząt klasa V-VI reprezentowała szkołę (gminę) na Mistrzostwach Powiatu w Czerwinie. W pierwszym meczu wygraliśmy 2-0 z SP Myszyniec, natomiast w drugim musieliśmy uznać wyższość zespołu gospodyń -  SP Czerwin.W półfinale rozegraliśmy dobre spotkanie z SP Dylewo , przegrywając dopiero w tie-breku tylko dwoma punktami 15-13, a cały mecz 2-1 i pozostał nam mecz o III m. W ostatnim meczu drużyna nie zdołała się pozbierać po półfinałowej porażce i zajęła ostatecznie IV miejsce w zawodach.

Trener Tomasz Jóźwiak

 

 

Mistrzostwa Powiatu Ostrołęckiego w mini piłce ręcznej dziewcząt

W 23.02.2019 r. w Czerwinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Ostrołęckiego w mini piłce ręcznej dziewcząt kl. V-VI. Nasze dziewczęta walczyły dzielnie, ale ostatecznie uplasowały się na IV pozycji. Po turnieju pozostał lekki niedosyt, ponieważ w meczu o trzecie miejsce prowadząc 2:0 ostatecznie ulegliśmy drużynie z Kadzidła 4:2.  Drużyna wystąpiła w składzie :
Katarzyna Orzechowska (br.)
Wiktoria Prusińska
Anna Sakowska
Olga Wieremiejczyk
Vanessa Dzięgielewska
Emilia Ciak
Sara Ejzemberg
Alicja Gontarzewska
Gabriela Korzeniecka
Aleksandra Gontarzewska
Alicja Duszak
Julia Grzybicka

Trener Tomasz Jóźwiak


Turniej piłki nożnej

W dniu 6 stycznia 2019 r. w Lelisie odbył się Noworoczny Turniej Halowej Piłki Nożnej chłopców o Puchar LZS. I miejsce w tym turnieju zajęła drużyna chłopców z SP w Lelisie.
Wyniki SP Lelis:
SP LELIS - SP OBIERWIA 0:3
SP LELIS - SP OLSZEWKA 2:0 (bramki Piotr Mróz i Filip Parzych)
Półfinał:
SP LELIS - SP BIAŁOBIEL 2:2 (bramki Piotr Mróz i Robert Nalewajk) karne 2:1.
Finał:
SP LELIS- SP OBIERWIA 1:0 (bramka Maksymilian Parzych).

Skład drużyny SP LELIS:
MAKSYMILIAN PARZYCH
PIOTR MRÓZ
MIKOŁAJ KULAS
MIŁOSZ SĘK
BARTŁOMIEJ SIWEK
IGOR GRZYBICKI
ROBERT NALEWAJK
FILIP PARZYCH
MIKOŁAJ BRZUZY
ALEKS BIEŃKOWSKI

Młodsze pokolenie też potrafi grać...

W dniu 15.12.2018 r. w Goworowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w drużynowym tenisie stołowym kat. dzieci. Drużyna dziewcząt w składzie:
1) Anna Sakowska ( kl. VI)
2) Wiktoria Prusińska ( kl. VI)
zdobyły II miejsce i uzyskały awans do Mistrzostw Międzypowiatowych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnym etapie.

Dobra passa trwa....

W dniu 09.12.2018 r. w Chudku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w unihokeja dziewcząt. Drużyna PG Lelis zdobyła III miejsce.
Teraz przed nimi przerwa świąteczna, zasłużony odpoczynek i ładowanie akumulatorów, aby w nowym roku przystąpić z jeszcze większą werwą do rywalizacji sportowej.
Kolejną dyscypliną, w której dziewczęta będą miały okazję się zaprezentować będzie piłka ręczna.