Pszczółki

„RADOSNY NASTAŁ CZAS” – JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

Dnia 20 grudnia dzieci z grupy „Pszczółki” przedstawiły Jasełka Bożonarodzeniowe pt. „Radosny nastał czas”. Wszystkie dzieci pilnie się przygotowywały do występu i jak najlepszego odegrania swoich ról. Przedstawienie było wyjątkowe, nasi mali aktorzy prezentowali się doskonale na tle bożonarodzeniowej dekoracji, z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze, śpiewali kolędy i pastorałki oraz doskonale odgrywali przydzielone role. Rodzice nagrodzili występ swoich pociech głośnymi brawami.
Po występie rodzice wraz z dziećmi zostali zaproszeni na świąteczne warsztaty podczas których wspólnie wykonali świąteczne stroiki na wigilijny stół. Wykonywaniu zadania towarzyszyły ciepłe rozmowy, uśmiechy oraz radość ze wspólnie spędzonego czasu.
Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem. Dziękujemy za przybycie i wspólnie stworzoną magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

(I. M.)

ZAJĘCIA ŚWIĄTECZNE W BIBLIOTECE

11 grudzień „Pszczółki” wybrały się na comiesięczne zajęcia biblioteczne w Centrum Kultury i Sportu w Lelisie. Na powitanie Pani Basia przeczytała dzieciom świąteczną przygodę Mikołaja i jego reniferów, następnie wspólnie omówiliśmy tradycje Bożonarodzeniowe obchodzone w naszych domach. Spotkanie zakończyło się wykonaniem pracy plastycznej, renifera z bardzo słodkim noskiem.
Bardzo dziękujemy za ciekawe zajęcia i miło spędzony czas.(I. M.)

„BOŻE NARODZENIE NA KURPIACH” - WARSZTATY ETNOGRAFICZNE W MUZEUM KULTURY KURPIOWSKIEJ

„Pszczółki” 10 grudnia pojechały do Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, aby poznać zwyczaje i tradycje świąteczne Kurpiowszczyzny oraz samodzielnie wykonać ozdoby Bożonarodzeniowe ze słomy, opłatka i papieru. Warsztaty rozpoczęły się od prezentacji wybranych rekwizytów i narzędzi wykorzystywanych na kurpiach. Następnie dzieci miały możliwość obejrzenia tradycyjnych ozdób choinkowych, samodzielnego wykonania ozdoby z opłatka o nazwie „Świat” oraz świątecznej kartki.

 

(I. M.)

SPEKTAKL TEATRALNY - SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

3 grudzień „Pszczółki” i „Biedronki” wybrały się na spektakl teatralny pt. „Spotkanie ze Świętym Mikołajem” zorganizowany na Hali widowiskowo – sportowej im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce. Dzieci aktywnie włączyły się w spektakl i pomogły aktorom odnaleźć Świętego Mikołaja wykonując ćwiczenia, tańcząc oraz śpiewając piosenki. Oglądając występ utrwaliły tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia i dowiedziały się jak przygotować się do spotkania ze Świętym Mikołajem.
Był to wyjazd pełen wrażeń, radości i pozytywnych świątecznych emocji.

(I. M.)

ZBIÓRKA KARMY DLA PSÓW I KOTÓW

W listopadzie „Pszczółki” włączyły się w akcję zbiórki karmy dla psów i kotów ze schroniska Canis w Kruszewie, organizowaną przez Szkolny Wolontariat. Przedszkolaki postanowiły pomóc zwierzętom i bardzo chętnie wsparły zbiórkę. Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom które włączyły się w tą wspaniałą akcję.

 

 

 

(I. M.)