Pszczółki

JAK BAŁWANEK FRANEK UTARŁ NOSA KRÓLOWEJ ŚNIEGU

21.02. nasze Przedszkole odwiedzili aktorzy z Teatru Profilaktycznego „Magik”. Tym razem przedstawili nam spektakl profilaktyczny „Jak Bałwanek Franek utarł nosa Królowej Śniegu” Tytułowy bałwanek obdarzony gorącym serduchem pomaga innym – głodnym i potrzebującym pomocy zwierzętom.   Pewnego dnia dowiaduje się, że zła Królowa Śniegu chcę porwać Kaja i Gerdę. Podczas przedstawienia dzieciaki mogły obserwować wartość prawdziwej, bezinteresownej przyjaźni jak również właściwe wzorce zachowania. Zawierało również wiele treści edukacyjnych na temat zwierząt – takich jak dokarmianie ich w sezonie zimowym, czy dbanie o ich środowisko naturalne. Spotkanie z przesympatycznym Bałwankiem, którego czar i dobre serducho zapewniło dzieciakom wyśmienitą atmosferę i dobrą zabawę.

Opracowała M.P.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY

Międzynarodowy Dzień Pizzy 7 lutego świętowały przedszkolaki z grupy „Pszczółki”. Tego dnia dzieci podczas zajęć poznały historię powstania pizzy, dowiedziały się, jakich składników trzeba użyć, aby zrobić pizzę oraz prześledziły etapy jej wykonania. Najciekawszym zadaniem tego dnia było zespołowe wykonanie pizzy i oczywiście jej degustacja. Pizza jak stwierdziły zgodnie dzieci były pyszna i szybko znikała z talerzyków.

(I.M.)

PRZEDSZKOLNY BAL KARNAWAŁOWY

Dla naszych wspaniałych przedszkolaków 5 lutego został zorganizowany Bal Karnawałowy, który, jak co roku rozpoczęła pani dyrektor witając wszystkich gości i życząc im udanej zabawy.  Wszystkie przedszkolaki z uśmiechem na twarzy i wielką radością prezentowały swoje wspaniałe stroje. Na dzieci czekało bardzo dużo atrakcji: tańce przy muzyce, zabawy zręcznościowe, gry grupowe, zabawy z pokazywaniem przy muzyce oraz tańce i zabawy z rodzicami.
Dzięki pomocy rodziców dla dzieci został także zorganizowany słodki poczęstunek. Za pomoc i zaangażowanie w organizację balu serdecznie dziękujemy.
Atmosfera podczas balu była bardzo miła, a wspólne tańce i zabawy przyniosły wiele radości. Na twarzach wszystkich dzieci gościły uśmiechy i we wspaniałych humorach wróciły do domu.

(I.M.)

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Wnuczkowi małemu słów niewiele trzeba,
on Babci i Dziadkowi chce przychylić nieba.
A chociaż wszystkiego powiedzieć nie umie,
jego uściski Babcia i Dziadek zrozumie!
 
W piątek 24 stycznia w grupie „Pszczółki” odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka pt. „Kolorowy Koncert dla Babci i Dziadka”.  Podczas występu dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne. Dziadkowie z radością przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami. Na koniec uroczystości dzieci złożyły dziadkom życzenia, wręczyły upominki oraz zaprosili na kawę, herbatę i słodki poczęstunek.
Był to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale także dla zaproszonych gości, dzień pełen wzruszeń, uśmiechów i radości. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków pokazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za zaszczycenie nas swoją obecnością na uroczystości i jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia.
(I.M.)

„KRÓLOWA ŚNIEGU” - TEATR PROFILAKTYCZNY „MAGIK”

Nasze przedszkole 21 stycznia po raz kolejny odwiedzili artyści z Teatru Profilaktycznego „Magik”. Tym razem przedstawili nam spektakl pt. „Królowa Śniegu”, aktorzy w zabawny i przystępny dla najmłodszych odbiorców sposób zabrali wszystkich w podróż mającą uratować Kaja z rąk okrutnej Królowej Śniegu. Przedszkolaki uważnie i z zaciekawieniem obserwowały rozwój sytuacji i żywo reagowały na zwroty akcji, stając się dzięki temu współtwórcami oraz częścią przedstawienia. Aktorzy poprzez piękną scenografię, barwne stroje przenieśli nas do cudownego świata baśni H. Christiana Andersena, w którym dobro zawsze zostaje nagrodzone, a zło i niewłaściwe zachowanie ukarane.
Na zakończenie dzieci nagrodziły aktorów głośnymi i długimi brawami.

(I.M.)