Pszczółki

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W PRZEDSZKOLU

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli: godła i biało – czerwonej flagi.
Dlatego też 8listopada 2019r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Po uroczystości pani dyrektor Marta Trzcińska odczytała podziękowanie od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej pana Andrzeja Dudy za udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała”, upamiętniającym setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz wręczyła flagę Polski przedstawicielowi najstarszej grupy Biedronki.
Następnie rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Kotylion narodowy”. Dzieciom zostały wręczone dyplomy i upominki.

JM

PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA

Pragniemy poinformować iż Przedszkole Samorządowe przy Szkole Podstawowej w Zespole Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lelisie otrzymało podziękowania od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej pana Andrzeja Dudy za udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała”, upamiętniającym setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Przedszkole uczestniczy w projekcie od roku 2018. Koordynatorami projektu są nauczyciele pani Justyna Majewska i pani Iwona Mielnicka.
Głównym celem Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”, jest kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie ich na piękno, folklor i tradycje Polski. Działania projektowe to też okazja, by budzić wśród najmłodszych i ich rodzin poczucie tożsamości narodowej i regionalnej dumy z bycia Polakiem, a także wzmacniać więzi i integrować placówki oświatowe z terenu całej Polski i Kresów.
Oprócz wspomnianego podziękowania otrzymaliśmy w prezencie symbol naszej tożsamości i przynależności do wspólnoty polskiej - flagę narodową.


JM

„ŚWIĘTO DYNI” – POMARAŃCZOWY DZIEŃ

Ostatniego dnia października dzieci z grupy „Pszczółki” przyszły do przedszkola ubrane w kolor pomarańczowy i podczas zajęć dzieci poznały bardzo zdrowe i urodziwe warzywo, jakim jest dynia. Przedszkolaki przyniosły także ze sobą ulubione owoce, z których wspólnie zrobiły pyszny i zdrowy sok dyniowo-owocowy. Nie zabrakło także wesołych pląsów, zabaw integracyjnych oraz badawczych.
Ten dzień był pełen wrażeń i radości.


Opracowała: I. M.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

„Czy maluchem, czy starszakiem każdy chce być przedszkolakiem...” tymi słowami w Przedszkolu Samorządowym przy Szkole Podstawowej w Zespole Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lelisie 29 października 2019r. rozpoczęła się uroczystość pasowania na przedszkolaka. Dzieci z grupy „Żabki” i „Pszczółki”, które w tym roku rozpoczęły naukę w przedszkolu, miały okazję po raz pierwszy wystąpić przed tak liczną publicznością. Podczas występu dzieci zaprezentowały przygotowane wiersze, piosenki oraz tańce. Po części artystycznej dzieci złożyły uroczyste ślubowanie i obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani, pomagać kolegom oraz być dzielnym przedszkolakiem. Następnie dyrektor placówki Marta Trzecińska, wielkim ołówkiem, pasowała każde dziecko na przedszkolaka, a wicedyrektor Justyna Przeradzka wręczyła przedszkolakom dyplomy i książki. Po części oficjalnej dzielne przedszkolaki czekała niespodzianka w postaci słodkiego poczęstunku.
Gratulujemy i witamy wszystkie pasowane dzieci w gronie przedszkolaków. Życzymy im wielu sukcesów oraz samych radosnych i pogodnych dni spędzonych w przedszkolu.

Opracowała: I. Mielnicka

„Z KSIĄŻKĄ NA START”

Nasze „Pszczółki” 28 października odwiedziły Bibliotekę w Lelisie. Spotkanie rozpoczęło się od oprowadzenia dzieci po bibliotece i poznania zasad jej funkcjonowania. Dzieci mogły podziwiać wielki zbiór książek, jakiego dorobiła się biblioteka. Największym zainteresowaniem cieszył się dział dla dzieci, w którym każdy przedszkolak znalazł coś ciekawego dla siebie.
Kolejnym etapem wizyty było wysłuchanie przez dzieci pięknej, edukacyjnej opowieści "Jak krówka Stokrotka nauczyła się szanować przyrodę" i zabawa z jesiennymi listkami.
Na zakończenie wizyty przedszkolaki wzięły udział w akcji „Z książką na start”, w której najmłodsi czytelnicy rozpoczynają przygodę z książką i odbierając Pakiet Startowy Młodego Czytelnika. W skład pakietu wchodzi Paszport Małego Czytelnika oraz prezent – książka dopasowana do wieku i zainteresowań dziecka. W Paszporcie Małego Czytelnika dziecko będzie zbierało pieczątki, a po uzbieraniu 10 pieczątek, dziecko otrzyma imienny dyplom potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania.
Będzie to fajna zabawa dla naszych małych czytelników.
Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie i ciekawe zajęcia.


Opracowała: I. M.