ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO

27 czerwca 2019r. odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość zakończenia roku przedszkolnego oraz pożegnania starszaków. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i żywiołach szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. W uroczystości zakończenia roku uczestniczyli też rodzice.
Na zakończeniu każda grupa zaprezentowała swoje umiejętności podczas wierszy i piosenek jakie przygotowały.  Był też  wspaniały taniec , który zachwycił wszystkich. Słychać było achy i ochy i wielki aplauz na koniec.
Po części artystycznej przyszedł czas na podziękowania od Pani Dyrektor dla Dzieci, Rodziców i wszystkich Pań pracujących w Przedszkolu. Były również podziękowania dla Pani Dyrektor od Rodziców i najstarszej grupy, która kończy już przedszkole.
Po występach i podziękowaniach wszystkie dzieci rozeszły się do sal tam otrzymały dyplomy oraz nagrody – niespodzianki.
Kolejne dzieciaki opuszczają nasze przedszkole, by rozpocząć po wakacjach naukę w zerówce. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji.

Opracowała: M.P.

WARSZAWA

Dnia 18.06. 2019r. Przedszkolaki z grupy 3 i 5 – latków wybrały się na całodniową wycieczkę do Warszawy. Tego dnia dzieci odwiedziły Manufakturę Cukierków,  poznały historię karmelka oraz z czego wytwarzane są cukierki. Mogły również obejrzeć ręczny pokaz wytwarzania cukierków oraz skosztować tych słodkości. Na zakończenie wizyty każdy uczestnik dostał cukierki oraz lizaka z pokazu.
Kolejną atrakcją jaka na nas czekała był to Miejski Ogród Zoologiczny, dzieciaki mogły poznać  mieszkańców ZOO.  Oprócz zwiedzania i oglądania zrobiliśmy piknik, podczas którego świetnie się bawiliśmy i nabraliśmy sił do dalszego zwiedzania.
Wycieczka dała dużo radości dzieciakom, długo wspominały w autokarze zwierzęta, zanim opadły z sił i zmorzył ich sen.

Opracowała: M.P.

DZIEŃ RODZINY

W tym roku Dzień Rodziny w naszej grupie odbył się 06.06.2019r. pod hasłem  Trzy w jednym, czyli wspólny Dzień Mamy, Taty i Dziecka. Ten dzień był świetną okazją do zaprezentowania umiejętności dzieci, podczas występu. Dał też sposobność do wspólnej sportowej zabawy, która zorganizowana była przez trenera OTS KORONA dla rodziców i dzieci, aby wspólnie się pobawić, zintegrować dzieci i grupę. Dzieci rywalizowały ze swoimi rodzicami oraz pomiędzy rodzinami. Uczestnicy konkurencji otrzymali nagrody. Po konkurencjach  można było skosztować pysznych ciast przygotowanych przez rodziców.

Opracowała: M.P.

ŚNIEŻKA

Dnia 31 maja grupa 3, 4 i 5 – latków wybrała się na wycieczkę autokarową do OCK w Ostrołęce. Gdzie mieliśmy możliwość zobaczyć przedstawienie pt: „ŚNIEŻKA”  
Była to historia o losach młodej dziewczyny, o której urodę zazdrosna jest macocha. Próżność oraz pycha Królowej, zamieniły się w zazdrość wobec Królewny. Na szczęście na świecie są magiczne postacie, Krasnoludki, które pomagają skrzywdzonej Królewnie. Popularna baśń braci Grim to niezwykle kolorowy, wesoły, żywiołowy, roztańczony  i rozśpiewany spektakl, który był okazją do wspomnień z baśni.


Opracowała: M.P.

DZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW

W środę 22 maja w grupie 5-latków obchodziliśmy dzień dobrych uczynków. Na początku zajęć wszyscy przekazaliśmy sobie iskierkę przyjaźni oraz wymieniliśmy przykłady miłych słów i uczynków. Dzieci wysłuchały opowiadanie o uczynnej dziewczynce, do której „wróciło dobro”. Wszyscy uczestnicy wymienili się spostrzeżeniami dotyczącymi historyjki, a także pokolorowali obrazek głównej bohaterki opowiadania. Każdy przedszkolak otrzymał odznakę, na której było napisane „warto być dobrym” oraz pokolorował kartę pracy pt. „weź ze sobą dobre słowo i podaj dalej”. Wiele radości sprawiło dzieciom obdarowywanie innych osób karteczką, na której było napisane miłe słowo. Na zakończenie tego dnia zebraliśmy konwalie z pobliskiego lasu tak, aby ładnie pachniało w przedszkolu.

Opracowała: Marta Dawid

 

PRZEDSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI EDYCJA II

16 maja 2019 roku już po raz drugi odbył się Przedszkolny Konkurs Recytatorski skierowany do dzieci z grup uczęszczających do naszego przedszkola.

Do konkursu przystąpiło 18 przedszkolaków. Wszyscy wspaniale deklamowali swoje wiersze, każdy występ nagradzany był gromkimi brawami. Jury w składzie pani Katarzyna Brzuzy, pani Janina Rogalska oraz pani Agnieszka Gromek po burzliwej naradzie wyłoniło zwycięzców.

Czytaj więcej: PRZEDSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI EDYCJA II

PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK

Dnia 15 maja nasze Przedszkole odwiedzili aktorzy z Teatru Profilaktycznego „MAGIK” . Zabrali nasze przedszkolaki w muzyczną, kolorową, pełną ciepła i humoru bajkę o Plastusiu – ludziku z plasteliny, ulepiony przez dziewczynkę o imieniu Tosia. Spektakl ukazał  dzieciom, że ważne jest wzajemne pomaganie sobie, że nie warto się kłócić i robić innym przykrość, a nawet największy łobuz może stać się najlepszym kolegą. Przedstawienie oprócz wartości artystycznych, niesie z sobą też elementy wychowawcze oraz wartości takie jak: życzliwość, odwaga, odpowiedzialność, przyjaźń, dobroć. Spektakl był pełen radości i zabawnych zdarzeń, całość wzbogacona była o rytmiczne piosenki, barwne kostiumy i ciekawą scenografię.  

Opracowała: M.P.

DZIEŃ PRZYJACIELA ZIEMI

Dnia 10.05.2019 r. obchodziliśmy dzień przyjaciela ziemi. W tym dniu dzieci wysłuchały opowiadania pt. „chora planeta „ oraz udzieliły odpowiedzi na pytania dotyczące przeczytanego tekstu. Za pomocy swobodnej rozmowy przedszkolaki podały przykłady, jak należy dbać o naszą planetę. Wszyscy mieli możliwość zobaczyć, jak wygląda planeta i jakby wyglądałaby, jeśli byśmy o nią przestali dbać. Każdy uczestnik tego dnia pokolorował kolorowankę ukazującą, jak ich zdaniem powinna wyglądać w przyszłości nasza planeta. Zostały również omówione kolory i przeznaczenie poszczególnych koszy na śmieci, a następnie wszyscy wykonali kartę pracy dotyczącą segregacji śmieci. Na zakończenie tego dnia każdy otrzymał „medal przyjaciela ziemi”, zagrał w grę utrwalającą poznane wiadomości i wykrzyczał hasło ”zdrowa planeta”.

Opracowała: Marta Dawid

DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI

Dnia 22 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy dzień książki dla dzieci. Tego dnia przedszkolaki dowiedziały się kto to pisarz, czym się zajmuje i kto może nim zostać. Dzieci wymieniły znane im tytuły bajek, baśni. Wspólnie przypomnieliśmy w jakim miejscu można wypożyczać książki, jak powinniśmy się zachowywać w bibliotece oraz jak należy korzystać z książek. Wiele emocji przyniosły zagadki dotyczące postaci z ulubionych bajek oraz ich charakterystycznych atrybutów. Punktem kulminacyjnym były odwiedziny przedszkolnej biblioteczki oraz wysłuchanie opowieść o brzydkim kaczątku, na podstawie której przedszkolaki ułożyły historyjkę obrazkową. Na zakończenie tego dnia dzieci otrzymały odznakę „super znawca bajek” oraz wybrały obrazek ulubionej postaci i wykonały własną książkę obrazkową przedstawiającą wybraną bajkę.


Opracowała: Marta Dawid