ANIOŁKI W NIEBIE

18 grudnia 2018r. w naszym Przedszkolu odbyło się spotkanie świąteczne. Dzieci- Aniołki wprowadziły wszystkich w czas Bożego Narodzenia poprzez prezentację wierszy i piosenek. Po części artystycznej zostały wręczone upominki Rodzicom oraz wybrzmiały piękne kolędy zaśpiewane wspólnie

COŚ Z NICZEGO

11 grudnia w naszym przedszkolu, odbyły się kolejne Warsztaty Świąteczne dla dzieci i rodziców  pt.:  „Coś z niczego ”.
W tym roku,  przedszkolaki z pomocą rodziców, wykonały piękne bałwanki, aniołki, bombki, kartki świąteczne, choinki, a do wykonania tych pięknych rzeczy użyliśmy surowców wtórnych tzw. „śmieci”, ale nie dla nas przedszkolaków.

WIZYTA MIKOŁAJA

Dnia 06.12. (czwartek) do naszego Przedszkola zawitał Mikołaj wraz ze Śnieżynką.  Uśmiech i wyjątkowa atmosfera na twarzach zagościła dokoła. Mikołaj rozmawiał z dziećmi, wykonał  ciekawe eksperymenty, wysłuchał piosenek i wierszy przygotowanych specjalnie dla niego. Nie zapomniał również o prezentach dla każdego dziecka, bo przecież małe dziecięce psoty zawsze można wybaczyć. Przedszkolaki obiecały jednak, że postarają się zachowywać grzecznie w przedszkolu i w domu.

ZAJĘCIA CYKLICZNE Z CKBiS

Od 15 listopada w każdy czwartek nasze Przedszkole odwiedzają Panie z CKBiS, które organizują zajęcia plastyczne dla przedszkolaków. Podczas zajęć dzieci rozwijają swoją umiejętności plastyczne oraz kreatywność i pomysłowość. Dzieciaki z dużym zaangażowaniem pracują na zajęciach.

ANDRZEJKI

29 listopada w Przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło  magicznej studni, lania woskiem, zabaw z chustą, itp.  Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem. Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.

DZIEŃ PLUSZOWGO MISIA

23 listopada w naszym przedszkolu grupa 5 – latków obchodziła Dzień Pluszowego Misia.   W tym dniu naszymi gośćmi były pluszowe misie przyniesione z domu. Dzieciaki poznały przygody najsłynniejszego misia na świecie czyli Kubusia Puchatka. Przed śniadaniem i po śniadaniu dzieci budowały domki w STUMILOWYM  LESIE dla naszych gości, aby  wszystkie misie i inne pluszaki zamieszkały razem z Kubusiem. Były również gry i zabawy przy muzyce z misiami. Uroczystość zakończyliśmy wręczeniem odznaki Pluszowego Misia, oraz słodkim upominkiem, jaki przyniósł nam Miś.

PRZEDSZKOLAKI DLA NIEPODLEGŁEJ

Dzień 13 listopada 2018r był wyjątkowo uroczystym dniem dla całego przedszkola. Tego dnia wszystkie dzieci w odświętnych strojach, które zostały odznaczone kotylionem w barwach ojczystych odśpiewały hymn narodowy. Pieśni i wiersze patriotyczne były pięknym oddaniem pamięci tamtych dni…

Miłym akcentem był również liczny udział dzieci w konkursie plastycznym „Moja mała Ojczyzna”. Celem konkursu było uczczenie 100-tnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz budzenie świadomości narodowej wśród najmłodszych. Do przedszkola wpłynęło aż 47 prac przedszkolaków ze wszystkich grup wiekowych. Komisja wyłoniła 10 zwycięzców, wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz upominki. Prace konkursowe zostały zaprezentowane podczas wystawy w naszym przedszkolu pt. „Piękna Nasza Polska Cała!”

Mamy nadzieję, że udział w akademiach o tematyce patriotycznej przyniesie zamierzone efekty, a dzieci wyrosną na mądrych i dumnych ze swojego kraju patriotów.

Opracowała Anna Cherubin

POKAHONTAS

Dnia 8 listopada grupa 4 i 5 – latków wybrała się na wycieczkę autokarową do OCK w Ostrołęce. Gdzie mieliśmy możliwość zobaczyć przedstawienie pt: „POKAHONTAS” Indiańska księżniczka w wykonaniu aktorów z Katolickiego Teatru Edukacji. Ten spektakl pokazał dzieciom, że bycie księżniczką to nie chodzenie w koronie na głowie a wrażliwość, dobre serce i szanowanie przyrody. Każdy przedszkolak może zostać taką księżniczką lub księciem.

SKRZYNIA PEŁNA SKARBÓW

29 października gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z teatru Profilaktycznego Edukacja i Animacja „Magik” z Białegostoku z przedstawieniem „Skrzynia pełna skarbów. Podczas spektaklu dzieci poznały marynarza Felka, który po zejściu na ląd spotkał na swojej drodze wiele postaci, dzięki nim dowiedział się, że dobro, które czynimy zawsze do nas wróci. Dzieci chętnie podpowiadały marynarzowi jak należy postępować w określonych sytuacjach przypominając o zasadach dobrego wychowania i zasadach bezpieczeństwa.