BAL KARNAWAŁOWY

Dnia 1 lutego w Przedszkolu Samorządowym odbył się "Bal karnawałowy" dla dzieci z naszego przedszkola. Celem balu było zapoznanie dzieci  z tradycją zabawy karnawałowej. Zabawę prowadzili animatorzy zabaw z firmy „Live Events”.

Na balu były królowe i królowie, nie zabrakło też Batmanów, Piratów, Rycerzy, czy też różnych zwierząt. Na nasz bal zawitały: żółwie, tygryski, motyle. Rodzicom dziękujemy za przygotowanie wspaniałych i barwnych strojów karnawałowych dla swoich dzieci.

Podczas balu odwiedziły nas Elza i Olaf oraz inne Mega Maskotki. Przez dwie godziny dzieci bawiły się świetnie. Miały możliwość zaprezentowania się podczas tańca oraz gier planszowych. W czasie balu odbyła się też sesja zdjęciowa, podczas której zostały uwieńczone na pamiątkę wspaniałe stroje naszych wychowanków.

Po sesji zdjęciowej nastąpiła krótka przerwa w zabawie na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, którym serdecznie i jeszcze raz dziękujemy!!!

DZIEŃ BIAŁY

Dnia 15 grudnia obchodziliśmy Dzień Biały, ciąg dalszy projektu "Kolorowe Dni" w przedszkolu. W tym dniu dominował wśród przedszkolaków kolor biały. "Biały Bałwanek”, zaprosił dzieci do wspólnej zabawy. Nie zabrakło zadań sprawnościowych, łamigłówek i oczywiście pracy plastycznej, dzieci wykonały biały łańcuch, którym przyozdobiły swoją salę.

KARTA CZYTELNIKA

Dnia 6 grudnia przedszkolaki z grupy 5 – latków wybrały się do Biblioteki w Lelisie. Celem wycieczki było założenie karty stałego czytelnika w ramach projektu „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Przedszkolakom została przybliżona praca bibliotekarza. Pani oprowadziła nas po wszystkich pomieszczeniach, każdy przedszkolak mógł wybrać i pooglądać zawartość księgozbiorów bibliotecznych. Mieliśmy okazję, również posłuchać bajeczki czytanej przez Panią Bibliotekarkę.

MIKOŁAJKI

Czas Grudniowy dla przedszkolaków to czas oczekiwań na Świętego Mikołaja... Tego dnia dzieci z ogromną radością powitały swojego gościa. Zanim jednak Mikołaj przystąpił do rozdawania prezentów, dzieci musiały sprostać świątecznej grze, którą dla nich przygotował. Wszystkie poradziły sobie znakomicie. Obdarowane prezentami wyściskały Mikołaja i zaprosiły za rok, obiecując przy tym oczywiście swoją grzeczną postawę.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Bohaterem tego dnia był każdy miś. Duży czy mały- brązowy czy kolorowy.

Pani w stroju niedźwiadka rozdała dzieciom słodki poczęstunek, a przy wesołej muzyce wszystkie przedszkolaki świętowały ze swoją ulubioną przytulaną...

ANDRZEJKI

Dnia 29 listopada w naszym przedszkolu odbyły się Andrzejki. Tego dnia wszystkie grupy spotkały się na wspólnym balu. Dzieciaki zawitały w pięknych strojach, każdy czuł się wyjątkowo i magicznie. Odbyły się wspólne wróżby, konkurencje oraz tańce – hasańce.

DZIEŃ POMARAŃCZOWY

Dnia 24 listopada obchodziliśmy Dzień Pomarańczowy, ciąg dalszy projektu "Kolorowe Dni" w przedszkolu. W tym dniu królowała oczywiście "Marchewka Marysia", która zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy. Nie zabrakło zadań sprawnościowych, łamigłówek i oczywiście pracy plastycznej w roli kukiełki marchewkowej:)

Z niecierpliwością czekamy na kolejny zdrowy i kolorowy dzień.