DZIEŃ KOBIET

Dnia 8 marca w Przedszkolu wszystkie małe i duże Kobietki obchodziły swoje święto. Zostały zorganizowane wesołe zabawy, podczas których dziewczynki super się bawiły.
Przez cały dzień chłopcy starali się być mili i uprzejmi dla dziewczynek. Do pań uśmiechali się promiennie i starali się nie psocić. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki,  zakupione przez Rodziców.
Święto Kobiet, które corocznie obchodzone jest w naszym przedszkolu jest doskonałym sposobem do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych. Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom za piękne życzenia.

Opracowała: Marzena Przeradzka

DZIEŃ DENTYSTY

5 marca grupa 5-latków obchodziła dzień dentysty. W tym dniu przedszkolaki poznały bliżej pracę dentysty, utrwaliły wiedzę na temat profilaktyki oraz higieny jamy ustnej. Za pomocą swobodnej rozmowy wszyscy wspólnie przypomnieliśmy,  co jest potrzebne,  aby umyć zęby, jakie są etapy mycia zębów i dlaczego należy dbać o higienę jamy ustnej.  Dzieci dowiedziały się także dlaczego należy chrupać marchewkę, jak prawidłowo i jak często szczotkować zęby, co jeść, a czego unikać oraz kiedy należy chodzić do dentysty. Każdy miał okazję obejrzeć fotografie przedstawiające narzędzia dentystyczne. Dużo radości sprawiły dzieciom ćwiczenia prawidłowego mycie zębów na dużych zębach manekina. Na zakończenie zajęć  przedszkolaki otrzymały odznakę, pokolorowały ilustracje przedstawiające dentystkę oraz  w prawidłowy sposób umyły swoje zęby.

Opracowała:  Marta Dawid

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PRZEDSZKOLE MAŁYCH ODKRYWCÓW

Przedszkole Samorządowe przy Szkole Podstawowej w Zespole szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lelisie w okresie od 17.09.2018r. do 17.02.2019r. wykonywało zadania przewidziane regulaminem konkursu Przedszkole Małych Odkrywców w sposób następujący:

  1. 1. Zorganizowanie zajęć z zakresu edukacji ekologicznej.
    2. Prowadzenie cyklicznej gazetki ściennej „Przedszkole Małych Odkrywców”, która będzie informowała o akcjach ekologicznych, projektach, doświadczeniach.
    3. Zorganizowanie przez nauczyciela akcji sprzątania świata.
    4. Organizacja zbiórek surowców wtórnych (co najmniej 3 rodzajów).
    5. Przeprowadzenie zajęć plastycznych „Coś z niczego”, których celem będzie nadawanie starym rzeczom nowych zastosowań.

Konkurs do którego przystąpiły przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Lelisie rozbudził ich ciekawość świata i chęci aktywnego poznawania przyrody. Dzieci poprzez wykonywanie różnorodnych zadań rozwijały wrażliwość przyrodniczą i ekologiczną.

Opracowała: Marzena Przeradzka

TŁUSTY CZWARTEK

W tym roku tłusty czwartek obchodziliśmy 28 lutego. Przedszkolaki otrzymały odznaki oraz poznały tradycję i obrzędy związane z tym świętem. Dzieci rozwiązywały zagadki, wyszukiwały litery tworzące napis „pączek”, a także brały udział w zabawach tj.: pączkowe memory, wyścig pączków oraz gdzie ukrył się pączek? Ozdobione zostały kolorowanki pączków według inwencji twórczej dzieci. Oczywiście w tym dniu nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku w postaci pączków. Wszyscy zajadali się słodkimi pysznościami. Była to okazja do świetnej zabawy, a także do przypomnienia i kultywowania naszych narodowych tradycji. Na zakończenie wspólnie stwierdziliśmy, iż taki zwyczaj bardzo nam się podoba i jesteśmy jego gorącymi zwolennikami.

Opracowała:  Marta Dawid

DZIEŃ DINOZAURA

27 lutego, tego dnia przedszkolaki  poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, jak wyglądały i czym się żywiły. Mali paleontolodzy przeżyli ciekawą przygodę w trakcie odkrywania i badania historii najdawniejszych zwierząt. Poznali narzędzia służące do pracy paleontologom, a następnie sami z dokładnością odkrywali  szkielety dinozaurów zakopane w piasku. Dzieci pokolorowały i wycięły maski dinozaurów, a następnie wzięły udział w różnych zabawach m.in.: mały dinozaur, deszcz meteorytów, ślady dinozaura. Na zakończenie zajęć dzieci rozwiązały zagadki o dinozaurach, a także otrzymały odznaki oraz dyplomy.

Opracowała: Marta Dawid

DZIEŃ KOTA

18 lutego obchodziliśmy dzień kota. Tego dnia dzieci wysłuchały ciekawostek o kotach, a następnie opowiedziały o swoich pupilach. Omówione zostały także bajki, w których występują koty. Każdy przedszkolak losował karteczkę z kocim zadaniem, a następnie wszyscy je realizowali. Dużą atrakcją były odwiedziny kota. Dzieci mały możliwość pobawienia się ze zwierzątkiem oraz dowiedzenia się o ulubionych zabawach i przysmakach gościa. Przedszkolaki zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów. Tego dnia były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, kotki do domu, kocia gimnastyka i karty pracy. Wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, przygotowując i zakładając  kocie maski. Na zakończenie tego dnia wszyscy otrzymali kocie odznaki oraz dyplom.

Opracowała: Marta Dawid

WALENTYNKI

14 lutego był dla pięciolatków z naszego przedszkola prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Podczas spotkania dzieci kultywowały tradycje walentynkowe oraz były zachęcane do okazywania uczuć innym osobom. Wzięły udział w różnych zabawach m.in.: czerwone serce, walentynkowe zagadki, przekazywanie poduszki w kształcie serca i mówienie czegoś miłego drugiej osobie. Wiele radości sprawiły im także zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej i czerwonym balonem. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek i kart pracy. Na koniec tego dnia każde dziecko wykonało walentynkę oraz otrzymało odznakę i dyplom. Dzień Walentynek z pewnością można zaliczyć do udanego.

Opracowała: Marta Dawid

DZIEŃ PIZZY

11 lutego w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pizzy. Tego dnia dzieci poznały historię pizzy, dowiedziały się z którego kraju pochodzi oraz jakie produkty są potrzebne do jej upieczenia. Sala naszego przedszkola zamieniła się we włoską pizzerię, a przedszkolaki bawiąc się we włoskich kucharzy sporządziły prawdziwą pizzę. Wielką frajdę dzieciom sprawiły już same przygotowania: smarowanie ciasta sosem pomidorowym, nakładanie ulubionych składników i posypywanie serem. Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do kuchni, aby się upiec. Następnie dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy. Na zakończenie zajęć każde dziecko otrzymało kolorowankę, odznakę i dyplom. Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze.
Opracowała: Marta Dawid

BAL KARNAWAŁOWY

Dnia 13  lutego w Przedszkolu Samorządowym odbył się "Bal karnawałowy" dla dzieci z naszego przedszkola. Wystrój hali sportowej wprowadził dzieci w radosny nastrój i zachęcał do wesołej zabawy. Na początku przedszkolaków przywitała pani dyrektor i życzyła wszystkim dzieciom udanej, miłej i pełnej radości zabawy. Przedszkolaki przebrane w kolorowe stroje bohaterów znanych bajek i postaci z dumą prezentowały swoje stroje. Wśród uczestników balu były wróżki, księżniczki, policjanci, zwierzątka, ale również nie zabrakło też piratów, Batmana, Spidermana czy innych barwnych postaci. Po raz drugi zabawę urozmaicali nam animatorzy z firmy „Live Events”. Podczas balu odwiedziła nas Mega Maskotka Minionek. Przez dwie godziny dzieci bawiły się świetnie. Miały możliwość zaprezentowania się podczas tańca oraz gier planszowych. W czasie balu odbyła się też sesja zdjęciowa, podczas której zostały uwieńczone na pamiątkę wspaniałe stroje naszych przedszkolaków.
Bal umożliwił dzieciom i nauczycielom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości, a to było głównym celem tego balu.
Przedszkolaki wracały do domu we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami. Po raz kolejny rodzice ze wszystkich grup przygotowali słodki poczęstunek, którym serdecznie i jeszcze raz dziękujemy.

Opracowała: Marzena Przeradzka