WIELKANOCNE DNI OTWARTE

Dnia 26.03.2018r. odbyły się Wielkanocne Dni Otwarte pt. ”Baranki, pisanki i inne niespodzianki”. Celem zajęć było nie tylko wzmacnianie więzi emocjonalnej między dziećmi, a rodzicami, ale także pogłębianie tradycji i symboli Świąt Wielkanocnych.

Rodzice poza obserwacją własnych pociech mieli możliwość włączenia się do wspólnego dekorowania, tym samym sprawiając wiele radości swoim dzieciom.

Rodzicom, dziadkom i bliskim z rodziny dziękujemy za miłą atmosferę i tak liczne przybycie… liczymy, że przedszkolne stroiki zagoszczą na waszych stołach Wielkanocnych.

Najlepsze życzenia z okazji Świąt dla wszystkich przyjaciół naszego Przedszkola oraz dzieci i ich rodzin składają Pracownicy Przedszkola. 

                                Opracowała: Anna Cherubin

WITAJ WIOSNO!

21 Marca to zawsze wyjątkowy dzień, który wszystkich nastraja pozytywnie, choć wiosny tego dnia nie było widać, to wiadomo, że już zbliża się dużym krokiem…
Podkreślając charakter tego dnia dzieci z radością przygotowały „Panią Marzannę” w barwnej sukni kwiatowej. Nasza kukiełka zaprezentowała się w marszu na terenie przedszkola.
Tym miłym akcentem pożegnaliśmy zimę, a powitaliśmy nieśmiałą wiosnę z nadzieją, że już w przyszłym tygodniu nie tylko zrobi się świątecznie, ale i wiosennie...
Po spacerze na dzieci czekały zagadki ze słodką niespodzianką, wspólne śpiewy i sadzenie rzeżuchy do stroika wielkanocnego.

  

Opracowała: Anna Cherubin

TEATRZYK KUKIEŁKOWY „SKARBY LASU”

Dnia 20.03.2018r. w naszym przedszkolu zawitał teatrzyk kukiełkowy pt. „Skarby lasu”. Przedszkolaki miały możliwość zapoznania się z niedźwiedziem, sową oraz wilkiem. Spektakl ekologiczny z trójką niesfornych chłopców, którzy nie potrafili uszanować lasu i jego mieszkańców niósł bardzo ważne przesłanie: „Żyj z przyrodą w zgodzie”.
Niestety bohaterzy z bajki nie chcieli zmienić swojego postępowania, za co Duch Lasu dał im solidną nauczkę. W teatrzyku na szczęście pojawiła się złota rybka, która przemieniła złe nawyki chłopców. Dzieci nagrodziły występ gromkimi brawami i szczerą radością. Przedszkolaki miały też możliwość wykonania pamiątkowych zdjęć w strojach bajkowych. Ten dzień z pewnością zapisze się w pamięci przedszkolaka.

Opracowała: Anna Cherubin

PALMA WIELKANOCNA

Choć jeszcze trochę czasu zostało do Wielkanocy w naszym przedszkolu już po mału przygotowujemy się do tych Świąt, gdyż są to Święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które my również chcemy rozbudzać w przedszkolakach.

Z tej okazji w dniu 13.03.2018r. zostały zorganizowane warsztaty plastyczno – techniczne dla grupy 4 i 5 – latków z robienia palmy. Na warsztaty została zaproszona zaprzyjaźniona z nami pani Wiesława Chaberek, która specjalizuje się w rękodziele artystycznym. Przed wykonaniem przedszkolaki wysłuchały krótko, w jakim celu  wykonujemy palmy i w jaki sposób należy je wykonać.  Do zrobienia palm wykorzystaliśmy wcześniej przygotowane kwiatuszki bibułowe przez panią Wiesię, gałązki bukszpanu i inne ozdoby. Dzieciaki miały okazję doświadczyć  robienia palmy dzięki fachowym wskazówkom.

Dziękujemy P. Wiesi za przekazanie cennych rad i wskazówek dotyczących robienia palmy, dzięki którym mogliśmy podziwiać piękne i niepowtarzalne w swoim rodzaju palmy wielkanocne.

 

 Opracowała: Marzena Przeradzka

DZIEŃ KOBIET

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych.  To Święto, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to również doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych. W tym szczególnym dniu chłopcy złożyli życzenia i wręczyli wszystkim dziewczynkom oraz Paniom upominki. Dziewczynki otrzymały piękne kolorowe spódniczki    w których pięknie się prezentowały a Panie kwiatki. Ten dzień uczczony był wspólnymi zabawami, tańcami oraz słodkim poczęstunkiem.

Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom za piękne życzenia. A Panie dziękują Rodzicom za pomoc w przygotowaniu upominków oraz poczęstunku.

Opracowała: Marzena Przeradzka

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM MY TEŻ IM POCZYTAJMY

Wiek przedszkolny to najlepszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Częste czytanie bajek bardzo znacząco wpływa na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę     o świecie jednocześnie kształtuje wrażliwość moralną.

Dlatego nasze Przedszkole, również rozwija zainteresowania, wspólnie z Rodzicami oraz z gośćmi zaproszonymi rozpoczęliśmy akcję „Cała Polska Czyta Dzieciom my też im poczytajmy", która ma na celu kształcenie nawyków czytelniczych, nabywanie nawyku dbania o książki i szanowania ich, a także przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych oraz budowanie więzi między rodzicem    i dzieckiem. Przedsięwzięcie polega na tym, że chętni Rodzice przychodzą do naszego Przedszkola i czytają Dzieciom. Czytane utwory, książki – najczęściej wybierane są przez dziecko: bajki, baśnie, opowiadania przyniesione z domu, albo z naszego kącika czytelniczego w sali przedszkolnej.

Codziennie czytanie dziecku, jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość. Czekamy z niecierpliwością na dalszych ochotników, a zaproszonym gościom  bardzo dziękujemy za przybycie. 

           

Opracowała Marzena Przeradzka

Przedszkole - SToP

W dniu 07.03.2018r. do Przedszkola Samorządowego w Lelisie zawitała grupa teatralna StoP – oddział gimnazjalny SP w Łęgu Przedmiejskim.

Aktorzy przedstawili spektakl pt. „BĄDŹ SOBĄ”  oparty na scenariuszu autorstwa Emilii Moniuszko – Kwiecińskiej, kompozytor Beata Małgorzata Moniuszko, wykonawca muzyki Artur Grzybowski, reżyseria  Magdalena Stoma – Pawelec.

W bajce występowali: słoń, żona słonia, słoniątko, babcia,wróżka, skrzaty, rybak, niedźwiedź. Była to rymowana sztuka dla dzieci na temat akceptacji samego siebie. Bajka zawierała elementy edukacyjne, rozwija osobowość i wyobraźnię dziecka.

Dzieci z przedszkola uważnie oglądały przedstawienie wykonywane przez młodych aktorów z grupy teatralnej SToP, bawiły się i  uczyły piosenki słonia Smile.

Dziękujemy za miło spędzony czas.

Opracowała: Marzena Przeradzka

BAL KARNAWAŁOWY

Dnia 1 lutego w Przedszkolu Samorządowym odbył się "Bal karnawałowy" dla dzieci z naszego przedszkola. Celem balu było zapoznanie dzieci  z tradycją zabawy karnawałowej. Zabawę prowadzili animatorzy zabaw z firmy „Live Events”.

Na balu były królowe i królowie, nie zabrakło też Batmanów, Piratów, Rycerzy, czy też różnych zwierząt. Na nasz bal zawitały: żółwie, tygryski, motyle. Rodzicom dziękujemy za przygotowanie wspaniałych i barwnych strojów karnawałowych dla swoich dzieci.

Podczas balu odwiedziły nas Elza i Olaf oraz inne Mega Maskotki. Przez dwie godziny dzieci bawiły się świetnie. Miały możliwość zaprezentowania się podczas tańca oraz gier planszowych. W czasie balu odbyła się też sesja zdjęciowa, podczas której zostały uwieńczone na pamiątkę wspaniałe stroje naszych wychowanków.

Po sesji zdjęciowej nastąpiła krótka przerwa w zabawie na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, którym serdecznie i jeszcze raz dziękujemy!!!

Opracowała: Marzena Przeradzka

DZIEŃ BIAŁY

Dnia 15 grudnia obchodziliśmy Dzień Biały, ciąg dalszy projektu "Kolorowe Dni" w przedszkolu. W tym dniu dominował wśród przedszkolaków kolor biały. "Biały Bałwanek”, zaprosił dzieci do wspólnej zabawy. Nie zabrakło zadań sprawnościowych, łamigłówek i oczywiście pracy plastycznej, dzieci wykonały biały łańcuch, którym przyozdobiły swoją salę.