DZIEŃ DZIECKA

Dzień Dziecka to chyba ulubiony dzień najmłodszych. Tego roku obchodziliśmy go dnia 30.05.2018. Zabawki? Słodycze? Owszem tak. Ale nie to było najważniejsze dla naszych przedszkolaków, 5-latki zdradziły nam o czym marzą z okazji Dnia Dziecka. Najczęstszą odpowiedzią było zwierzątko domowe- pies albo kot. Po wesołej pogawędce przystąpiliśmy do stołu pełnego słodkich przekąsek. Przy dźwiękach hitów dla najmłodszych pełne energii przedszkolaki ruszyły w tany mini dyskotekę, a następnie zabawy z chustą animacyjną i piłeczkami. Na zakończenie każdy otrzymał małą niespodziankę. Dzień pełen wrażeń szybko się skończył, ale wspomnienia pozostaną na długo.


Opracowała: Anna Cherubin

DZIEŃ RODZINY

„Była sobie żabka mała,
re re kum kum,
która mamy nie słuchała,
re re kum kum bęc…”

Była sobie żabka mała… to część artystyczna naszego rodzinnego spotkania, które odbyło się dnia 23.05.2018r. Tym razem bez wierszyków dla mamy i taty ale w formie nietypowego teatrzyku oczywiście adekwatnie do święta Rodziny.J Dzieci jako żywi aktorzy wcielili się w rolę żabiej rodzinki, zmagającej się z wychowaniem niesfornej żabki, która nie słuchała rodziców. Na tle kolorowej scenografii przedstawiającej łąkę pojawiły się żabki, bocian, biedronki i pszczółki. Z pomocą przyjaciół nieposłuszna żabka szczęśliwie wróciła do domu.

„Dzieci tak już mają, że wszędzie latają, a rodziców mało słuchają. Z tego morał taki mamy trzeba zawsze słuchać taty i mamy”. To puenta naszego przedstawienia. Przedszkolaki obiecały być grzeczne, nie oddalać się samowolnie i słuchać dorosłych. Mocą całusów i prezentami obdarowały swoich rodziców. Na zakończenie czekały jeszcze konkurencje ze słodkimi nagrodami przygotowane na naszym nowym placu zabaw. Przedszkolaki wesoło zmierzyły się wraz z mamą i tatą w rzucie do celu, przejściu przez tor przeszkód i zabawy z chustą animacyjną. Po atrakcjach czekał na dzieci syto zastawiony stół słodkości…

Opracowała: Anna Cherubin

WIZYTA W STRAŻY POŻARNEJ

Dnia 17.05.2018r. odwiedziliśmy straż pożarną- przedszkolaki poznały ciekawostki związane z pracą zawodową strażaka, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki. Dzieci mogły z bliska oglądać oraz zapoznać się z wyposażeniem, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Dużo emocji wzbudziło również rozciąganie węży strażackich i lanie wody. Każdy przedszkolak mógł wcielić się w prawdziwego strażaka. Dzieci wykazały ogromne zainteresowanie i przyznały, że zawód, chociaż niebezpieczny bardzo im się podoba. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY za miłe spotkanie i cenne tajniki pracy strażaka.


Opracowała: Anna Cherubin

WIZYTA W WARSZTACIE MEBLOWYM I HALI BOKSERSKIEJ

Dnia 15.05.2018r. pełne energii i niezwykle ciekawe 5-latki odwiedziły warsztat meblowy P. Dawida Pac z Lelisa. Z zapartym tchem słuchały o tym, co trzeba zrobić, by powstał piękny i okazały mebel oraz kto bierze udział w jego tworzeniu. Dzieci zwiedziły wszystkie działy fabryki, mogły potrzymać fachowe sprzęty oraz zobaczyć najbardziej intrygującą część wycieczki- HALĘ BOKSERSKĄ to dopiero frajda dla przedszkolaka!

Pan Dawid zapoznał nas ze sprzętami do ćwiczeń, rękawice i worek bokserski to chyba najbardziej oblegana część przez chłopców choć i dziewczynki znalazły dla siebie dział do ćwiczeń. Po świetnej zabawie na dzieci czekał syto zastawiony stół słodkości. A na zakończenie przedszkolaki zostawiły swoje podpisy na płycie meblowej jako pamiątka naszej wizyty. Dzieciaki wracały już do przedszkola myśląc, że to koniec atrakcji, ale w drodze czekała jeszcze jedna niespodzianka zabawa z puszystymi króliczkami-żywymi rzecz jasna DZIĘKUJEMY Z CAŁEGO SERCA P. Dawidowi i jego synkowi Adasiowi za DZIEŃ PEŁEN WRAŻEŃ.

Opracowała: Anna Cherubin

PRZEDSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

W dniu 13 kwietnia 2018 roku w naszym przedszkolu odbył się Przedszkolny Konkurs Recytatorski.

Celem konkursu było: rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie uczniów recytacją, zachęcenie do występów na scenie, prezentacja umiejętności uczniów oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Konkurs skierowany był do dzieci z grup uczęszczających do Przedszkola Samorządowego  przy Szkole Podstawowej w Zespole Szkół imienia  Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lelisie. Konkurs miał być  szansą na obcowanie z literaturą i postawienie pierwszych kroków w sztuce żywego słowa. Uczestników obowiązywał dowolny repertuar – 1 utwór poetycki wybranego autora: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima.

Czytaj więcej: PRZEDSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

WIELKANOCNE DNI OTWARTE

Dnia 26.03.2018r. odbyły się Wielkanocne Dni Otwarte pt. ”Baranki, pisanki i inne niespodzianki”. Celem zajęć było nie tylko wzmacnianie więzi emocjonalnej między dziećmi, a rodzicami, ale także pogłębianie tradycji i symboli Świąt Wielkanocnych.

Rodzice poza obserwacją własnych pociech mieli możliwość włączenia się do wspólnego dekorowania, tym samym sprawiając wiele radości swoim dzieciom.

Rodzicom, dziadkom i bliskim z rodziny dziękujemy za miłą atmosferę i tak liczne przybycie… liczymy, że przedszkolne stroiki zagoszczą na waszych stołach Wielkanocnych.

Najlepsze życzenia z okazji Świąt dla wszystkich przyjaciół naszego Przedszkola oraz dzieci i ich rodzin składają Pracownicy Przedszkola. 

                                Opracowała: Anna Cherubin

WITAJ WIOSNO!

21 Marca to zawsze wyjątkowy dzień, który wszystkich nastraja pozytywnie, choć wiosny tego dnia nie było widać, to wiadomo, że już zbliża się dużym krokiem…
Podkreślając charakter tego dnia dzieci z radością przygotowały „Panią Marzannę” w barwnej sukni kwiatowej. Nasza kukiełka zaprezentowała się w marszu na terenie przedszkola.
Tym miłym akcentem pożegnaliśmy zimę, a powitaliśmy nieśmiałą wiosnę z nadzieją, że już w przyszłym tygodniu nie tylko zrobi się świątecznie, ale i wiosennie...
Po spacerze na dzieci czekały zagadki ze słodką niespodzianką, wspólne śpiewy i sadzenie rzeżuchy do stroika wielkanocnego.

  

Opracowała: Anna Cherubin

TEATRZYK KUKIEŁKOWY „SKARBY LASU”

Dnia 20.03.2018r. w naszym przedszkolu zawitał teatrzyk kukiełkowy pt. „Skarby lasu”. Przedszkolaki miały możliwość zapoznania się z niedźwiedziem, sową oraz wilkiem. Spektakl ekologiczny z trójką niesfornych chłopców, którzy nie potrafili uszanować lasu i jego mieszkańców niósł bardzo ważne przesłanie: „Żyj z przyrodą w zgodzie”.
Niestety bohaterzy z bajki nie chcieli zmienić swojego postępowania, za co Duch Lasu dał im solidną nauczkę. W teatrzyku na szczęście pojawiła się złota rybka, która przemieniła złe nawyki chłopców. Dzieci nagrodziły występ gromkimi brawami i szczerą radością. Przedszkolaki miały też możliwość wykonania pamiątkowych zdjęć w strojach bajkowych. Ten dzień z pewnością zapisze się w pamięci przedszkolaka.

Opracowała: Anna Cherubin

PALMA WIELKANOCNA

Choć jeszcze trochę czasu zostało do Wielkanocy w naszym przedszkolu już po mału przygotowujemy się do tych Świąt, gdyż są to Święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które my również chcemy rozbudzać w przedszkolakach.

Z tej okazji w dniu 13.03.2018r. zostały zorganizowane warsztaty plastyczno – techniczne dla grupy 4 i 5 – latków z robienia palmy. Na warsztaty została zaproszona zaprzyjaźniona z nami pani Wiesława Chaberek, która specjalizuje się w rękodziele artystycznym. Przed wykonaniem przedszkolaki wysłuchały krótko, w jakim celu  wykonujemy palmy i w jaki sposób należy je wykonać.  Do zrobienia palm wykorzystaliśmy wcześniej przygotowane kwiatuszki bibułowe przez panią Wiesię, gałązki bukszpanu i inne ozdoby. Dzieciaki miały okazję doświadczyć  robienia palmy dzięki fachowym wskazówkom.

Dziękujemy P. Wiesi za przekazanie cennych rad i wskazówek dotyczących robienia palmy, dzięki którym mogliśmy podziwiać piękne i niepowtarzalne w swoim rodzaju palmy wielkanocne.

 

 Opracowała: Marzena Przeradzka