„SKARBY LASU” TEATRZYK KUKIEŁKOWY

Dzięki występowi pod tytułem „Skarby Lasu”, który odbył się 20 marca nasze przedszkolaki dowiedziały się jak żyć w zgodzie z przyrodą oraz szanować otaczające nas rośliny i zwierzęta. Spektakl kukiełkowy opowiadał o przygodach trzech chłopców, którzy podczas wyprawy do lasu nie szanowali jego mieszkańców. Dzięki spotkanym w lesie zwierzętom chłopcy poznali zasady dbania o  przyrodę, a ich złe nawyki zmieniły się w dobre.

Wszystkim przedszkolakom bardzo podobał się występ, dowodem tego  były gromkie brawa i uśmiech na twarzach dzieci.

Opracowała: Iwona Mielnicka

WITAMY WIOSNĘ !!!

Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
witały ją także wszystkie przedszkolaki…

                                                    E. Budryk

 

W dniu 21 marca dzieci z naszej grupy wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy – powitania wiosny”. Przedszkolaki już od samego rana przygotowywały się do przywitania wiosny. Uczestniczyły w grach i zabawach nawiązujących do rozpoczynającej się właśnie pory roku. Było wspólne śpiewanie piosenek oraz wykonanie kukły Marzanny, co sprawiło dzieciom szczególnie dużo radości. Następnie dzieci wraz z Marzanną wyruszyły barwnym pochodem na spacer dookoła ogrodu przedszkolnego. Podczas spaceru dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mają nadzieję, że zagości u nas na dobre, zazieleni łąki, drzewa i trawy.

Opracowała: Iwona Mielnicka

 

PALMA WIELKANOCNA

Choć jeszcze trochę czasu zostało do Wielkanocy w naszym przedszkolu już po mału przygotowujemy się do tych Świąt, gdyż są to Święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które my również chcemy rozbudzać w przedszkolakach.

Z tej okazji w dniu 13.03.2018r. zostały zorganizowane warsztaty plastyczno – techniczne dla grupy 4 i 5 – latków z robienia palmy. Na warsztaty została zaproszona zaprzyjaźniona z nami pani Wiesława Chaberek, która specjalizuje się w rękodziele artystycznym. Przed wykonaniem przedszkolaki wysłuchały krótko, w jakim celu  wykonujemy palmy i w jaki sposób należy je wykonać.  Do zrobienia palm wykorzystaliśmy wcześniej przygotowane kwiatuszki bibułowe przez panią Wiesię, gałązki bukszpanu i inne ozdoby. Dzieciaki miały okazję doświadczyć  robienia palmy dzięki fachowym wskazówkom.

Dziękujemy P. Wiesi za przekazanie cennych rad i wskazówek dotyczących robienia palmy, dzięki którym mogliśmy podziwiać piękne i niepowtarzalne w swoim rodzaju palmy wielkanocne.

 

 Opracowała: Marzena Przeradzka

DZIEŃ KOBIET


Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. W tym szczególnym dniu chłopcy stali się prawdziwymi dżentelmenami i obdarowali swoje koleżanki oraz panie miłymi życzeniami i upominkami. Dla naszych wspaniałych dziewczynek zorganizowany został konkurs na Miss. Każda z kandydatek prezentowała swoje umiejętności i zdolności wykonując zadania w sześciu kategoriach, a chłopcy dopingowali kandydatki i nagradzali każdy występ głośnymi brawami. Wszystkie kandydatki otrzymały tytuł Miss, piękne szarfy i korony.

Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom za pamięć i piękne życzenia.

Opracowała: Iwona Mielnicka

 

 

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM MY TEŻ IM POCZYTAJMY

Wiek przedszkolny to najlepszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Częste czytanie bajek bardzo znacząco wpływa na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę     o świecie jednocześnie kształtuje wrażliwość moralną.

Dlatego nasze Przedszkole, również rozwija zainteresowania, wspólnie z Rodzicami oraz z gośćmi zaproszonymi rozpoczęliśmy akcję „Cała Polska Czyta Dzieciom my też im poczytajmy", która ma na celu kształcenie nawyków czytelniczych, nabywanie nawyku dbania o książki i szanowania ich, a także przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych oraz budowanie więzi między rodzicem    i dzieckiem. Przedsięwzięcie polega na tym, że chętni Rodzice przychodzą do naszego Przedszkola i czytają Dzieciom. Czytane utwory, książki – najczęściej wybierane są przez dziecko: bajki, baśnie, opowiadania przyniesione z domu, albo z naszego kącika czytelniczego w sali przedszkolnej.

Codziennie czytanie dziecku, jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość. Czekamy z niecierpliwością na dalszych ochotników, a zaproszonym gościom  bardzo dziękujemy za przybycie.

Opracowała Marzena Przeradzka

Przedszkole - SToP

W dniu 07.03.2018r. do Przedszkola Samorządowego w Lelisie zawitała grupa teatralna StoP – oddział gimnazjalny SP w Łęgu Przedmiejskim.

Aktorzy przedstawili spektakl pt. „BĄDŹ SOBĄ”  oparty na scenariuszu autorstwa Emilii Moniuszko – Kwiecińskiej, kompozytor Beata Małgorzata Moniuszko, wykonawca muzyki Artur Grzybowski, reżyseria  Magdalena Stoma – Pawelec.

W bajce występowali: słoń, żona słonia, słoniątko, babcia,wróżka, skrzaty, rybak, niedźwiedź. Była to rymowana sztuka dla dzieci na temat akceptacji samego siebie. Bajka zawierała elementy edukacyjne, rozwija osobowość i wyobraźnię dziecka.

Dzieci z przedszkola uważnie oglądały przedstawienie wykonywane przez młodych aktorów z grupy teatralnej SToP, bawiły się i  uczyły piosenki słonia Smile.

Dziękujemy za miło spędzony czas.

Opracowała: Marzena Przeradzka

BAL KARNAWAŁOWY

Dnia 1 lutego w Przedszkolu Samorządowym odbył się "Bal karnawałowy" dla dzieci z naszego przedszkola. Celem balu było zapoznanie dzieci  z tradycją zabawy karnawałowej. Zabawę prowadzili animatorzy zabaw z firmy „Live Events”.

Na balu były królowe i królowie, nie zabrakło też Batmanów, Piratów, Rycerzy, czy też różnych zwierząt. Na nasz bal zawitały: żółwie, tygryski, motyle. Rodzicom dziękujemy za przygotowanie wspaniałych i barwnych strojów karnawałowych dla swoich dzieci.

Podczas balu odwiedziły nas Elza i Olaf oraz inne Mega Maskotki. Przez dwie godziny dzieci bawiły się świetnie. Miały możliwość zaprezentowania się podczas tańca oraz gier planszowych. W czasie balu odbyła się też sesja zdjęciowa, podczas której zostały uwieńczone na pamiątkę wspaniałe stroje naszych wychowanków.

Po sesji zdjęciowej nastąpiła krótka przerwa w zabawie na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, którym serdecznie i jeszcze raz dziękujemy!!!

Opracowała: Marzena Przeradzka

ŚWIĄTECZNE JASEŁKA U 4-LATKÓW

Dnia 20 grudnia dzieci z grupy 4-latków przedstawiły Jasełka. Przygotowane pod okiem swoich pań, do których bardzo pilnie się przygotowywały. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy prezentowali się doskonale na tle bożonarodzeniowej dekoracji – stajenki z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem. Wszyscy ulegli magii występów przedszkolaków. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne.

Przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, nauczone wierszyki, świąteczne piosenki i kolędy, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni.

Podkreślić należy, iż takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

Opracowała: Dorota Parzych

WSPÓLNE WYKONYWANIE STROIKÓW ŚWIĄTECZNYCH

W dniu 19 grudnia w grupie 4-latków odbyło się spotkanie integracyjne z rodzicami w ramach zajęć otwartych pt.: „Świąteczne stroiki”. Dzieci z rodzicami wykazali się pomysłowością i inwencją twórczą. Wykonali przepiękne dekoracje świąteczne, kolorowe choinki i stroiki, które zabrali ze sobą do domu. Wszyscy świetnie się bawili. Całe zajęcia upłynęły w miłej, pełnej radości atmosferze. Gratulujemy pomysłowości rodzicom i dziękujemy za przybycie!

Opracowała: Dorota Parzych