PRZEDSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI EDYCJA II

16 maja 2019 roku już po raz drugi odbył się Przedszkolny Konkurs Recytatorski skierowany do dzieci z grup uczęszczających do naszego przedszkola.

Do konkursu przystąpiło 18 przedszkolaków. Wszyscy wspaniale deklamowali swoje wiersze, każdy występ nagradzany był gromkimi brawami. Jury w składzie pani Katarzyna Brzuzy, pani Janina Rogalska oraz pani Agnieszka Gromek po burzliwej naradzie wyłoniło zwycięzców.

Czytaj więcej: PRZEDSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI EDYCJA II

KONKURS PLASTYCZNY: „POCZTÓWKA Z GMINY LELIS”

Ku naszemu zaskoczeniu i wielkiej radości konkurs na pocztówkę wzbudził duże zainteresowanie wśród uczniów z terenu naszej gminy. Do Centrum Kultury-Bibliotek i Sportu w Lelisie wpłynęło w sumie 48 pięknych pocztówek. Wybór był bardzo trudny, gdyż każda z kartek była wyjątkowa, jednak ostatecznie postanowiono przyznać następujące miejsca:

Czytaj więcej: KONKURS PLASTYCZNY: „POCZTÓWKA Z GMINY LELIS”

DZIEŃ MARCHEWKI

W czwartek 4 kwietnia świętowaliśmy smaczny i zdrowy Dzień Marchewki. Tego dnia w naszej grupie dominował kolor pomarańczowy, a każdy przedszkolak miał do wykonania marchewkowe zadania. Wszystkie dzieci chętnie uczestniczyły w pierwszym zadaniu, przygotowanych marchewkowych grach, zabawach i tańcach. Następnie każdy wykonał drugie zadanie gigantyczną marchewkę z kolorowego papieru i bibuły. Trzecim, ostatnim zadaniem były zagadki Pani Marchewki. W nagrodę za wykonanie wszystkich marchewkowych zadań, każdy otrzymała  marchewkową opaskę.

Na zakończenie marchewkowego dnia przedszkolaki nauczyły się piosenki „Na Marchewki urodziny” oraz wraz z Paniami przygotowały pyszny i zdrowy sok marchewkowy.

Opracowała: I. Mielnicka

ZAJĘCIA W BIBLIOTECE

W piątek 29 marca przedszkolaki z grupy czterolatków wybrały się do biblioteki w Lelisie na zajęcia biblioteczne z Panią Basią.  Dzieci wysłuchały opowiadań czytanych przez panią bibliotekarkę dzięki którym dowiedziały się jak należy postępować, aby żyć z innymi w zgodzie. Następnie wszystkie przedszkolaki wykonały z ręki odrysowanej na kolorowym  papierze zajączka.

Celem zajęć było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książek, wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki oraz wzbogacenie słownictwa dzieci.

Na zakończenie pani bibliotekarka zaprosiła dzieci do zabaw ruchowych na dywanie i  zachęcała do odwiedzania wraz z rodzicami biblioteki. Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze za co serdecznie dziękujemy.

Opracowała: I. Mielnicka 

WIZYTA W APTECE

Grupa czterolatków 28 marca wybrała się na wycieczkę do apteki w Lelisie i zapoznała się z pracą farmaceuty. Pani Ewa, farmaceutka opowiedziała dzieciom o swojej pracy, pokazała jakie lekarstwa oraz witaminy można kupić w aptece. Opowiedziała dzieciom, jak należy postępować gdy zachorujemy oraz jak bezpiecznie korzystać z lekarstw. Wytłumaczyła także, co to jest recepta i jak ją można zrealizować.

Dzieci miały okazję zwiedzić aptekę, zobaczyć jak wygląda jej wyposażenie i asortyment w niej sprzedawany, obejrzały różne preparaty lecznicze, kosmetyki i witaminy.

Dzięki takiej wizycie przedszkolaki wiedzą, co można w aptece kupić, jak walczyć z chorobą i dbać o zdrowie. Na koniec wizyty dzieci otrzymały w prezencie książeczki.
Serdecznie dziękujemy Pani Ewie za poświecony czas i pouczające spotkanie.

Opracowała: I. Mielnicka

DZIEŃ TEATRU

27 marca świętowaliśmy Dzień Teatru i nasze przedszkolaki odtworzyły treść bajki „Czerwony Kapturek”. Chętne dzieci wcieliły się w rolę Czerwonego Kapturka, wilka, babci oraz gajowego i zaprezentowały przed grupą swoją inscenizację. Udział dzieci w odtwarzaniu treści utworu skłonił je do zapamiętywania, koncentrowania uwagi na określonej działalności, wdrożył do właściwego wypowiadania i zachowania się podczas występu.

W kolejnej czyści dnia przedszkolaki wykonały samodzielnie maski i podczas parady zaprezentowały je dzieciom z pozostałych grup.

Tego dnia czterolatki dowiedziały się, jak powstaje sztuka teatralna oraz wzbogacili swój słownik o pojęcia takie, jak: reżyser, dekoracja, rekwizyty, kostiumy, scena, kurtyna. Celem zajęć było przybliżenie dzieciom magii teatru, propagowanie wiedzy na jego temat oraz ukazanie jego roli w kształtowaniu wrażliwości na sztukę.

Zabawa dzieci w teatr przyniosła im wiele satysfakcji, dobrej zabawy oraz radości.  

Opracowała: I. Mielnicka

TEATR „MAGIK” WIELKANOCNA PRZYGODA

25 marca nasze przedszkolaki odwiedził teatr „MAGIK” z przedstawieniem pod tytułem „Wielkanocna Przygoda”. Aktorzy wprowadzili nas w przedświąteczny nastrój, zapoznali ze zwyczajami związanymi z Świętami Wielkanocnymi i pokazali jak wspólnie należy się do nich przygotować. Dzieci obejrzały przygody chłopca jego siostry i mamy, królika oraz kury. Obserwując bohaterów dowiedziały się jak mogą pomóc w przygotowaniach do zbliżających się świąt.  Przedszkolaki nagrodziły aktorów głośnymi i długimi brawami.

Opracowała: I. Mielnicka

Parada Mody Wiosennej - Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca dzięki wspaniałym strojom naszych przedszkolaków w naszej grupie zapanowała bardzo wiosenna atmosfera. Tego dnia dzieci z naszej grupy przybyły do przedszkola w różnorodnych wiosennych kreacjach i zaprezentowały je na czerwonym dywanie, tworząc Paradę Mody Wiosenne. Kreacje przygotowane były przez rodziców i dzieci według własnego pomysłu i wykonane z różnorodnych materiałów. Wszystkie były wyjątkowe, a przede wszystkim kolorowe i oryginalne.
Po paradzie przedszkolaki wybrały się na wiosenny spacer z Marzanną na znak pożegnania zimy, wysłuchały również wiosennej bajki przeczytanej przez samą Panią Wiosnę podczas transmisji online. Tego dnia wiosna na dobre zagościła w naszym przedszkolu.
Bardzo dziękujemy rodzicom za duże zaangażowanie w przygotowanie tak wspaniałych wiosennych kreacji dla dzieci. Mamy nadzieję, że taki sposób witania tej wyjątkowej pory roku  na stałe wpisze się w kalendarz przedszkolnych wydarzeń naszej grupy.

Opracowała: I. Mielnicka

Przynieś swoją ulubioną książkę

Nikogo nie trzeba przekonywać o korzyściach, jakie płyną z czytania dzieciom. Wychodząc tym oczekiwaniom naprzeciw od początku lutego do połowy marca w grupie czterolatków zorganizowana została akcja pod tytułem „Przynieś swoją ulubioną książkę”. W wyznaczonym dniu każde dziecko mogło przynieść do przedszkola swoją ulubioną książkę i zaprezentować ją grupie. Bajki, baśnie, opowiadania, wiersze, legendy oraz książki przyrodnicze, które przenosiły nam dzieci czytane była podczas leżakowania.
Celem akcji było: kształcenie nawyków czytelniczych, nabywanie nawyku dbania o książki i szanowania ich; doskonalenie umiejętności słuchania ze zrozumieniem; rozbudzanie wyobraźni, wzmacnianie poczucia własnej wartości dziecka, przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych oraz zachęcenie do głośnego i systematycznego czytania dzieciom.

Opracowała: I. Mielnicka