BAL KARNAWAŁOWY

Dnia 1 lutego w Przedszkolu Samorządowym odbył się "Bal karnawałowy" dla dzieci z naszego przedszkola. Celem balu było zapoznanie dzieci  z tradycją zabawy karnawałowej. Zabawę prowadzili animatorzy zabaw z firmy „Live Events”.

Na balu były królowe i królowie, nie zabrakło też Batmanów, Piratów, Rycerzy, czy też różnych zwierząt. Na nasz bal zawitały: żółwie, tygryski, motyle. Rodzicom dziękujemy za przygotowanie wspaniałych i barwnych strojów karnawałowych dla swoich dzieci.

Podczas balu odwiedziły nas Elza i Olaf oraz inne Mega Maskotki. Przez dwie godziny dzieci bawiły się świetnie. Miały możliwość zaprezentowania się podczas tańca oraz gier planszowych. W czasie balu odbyła się też sesja zdjęciowa, podczas której zostały uwieńczone na pamiątkę wspaniałe stroje naszych wychowanków.

Po sesji zdjęciowej nastąpiła krótka przerwa w zabawie na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, którym serdecznie i jeszcze raz dziękujemy!!!

Opracowała: Marzena Przeradzka

ŚWIĄTECZNE JASEŁKA U 4-LATKÓW

Dnia 20 grudnia dzieci z grupy 4-latków przedstawiły Jasełka. Przygotowane pod okiem swoich pań, do których bardzo pilnie się przygotowywały. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy prezentowali się doskonale na tle bożonarodzeniowej dekoracji – stajenki z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem. Wszyscy ulegli magii występów przedszkolaków. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne.

Przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, nauczone wierszyki, świąteczne piosenki i kolędy, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni.

Podkreślić należy, iż takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

Opracowała: Dorota Parzych

WSPÓLNE WYKONYWANIE STROIKÓW ŚWIĄTECZNYCH

W dniu 19 grudnia w grupie 4-latków odbyło się spotkanie integracyjne z rodzicami w ramach zajęć otwartych pt.: „Świąteczne stroiki”. Dzieci z rodzicami wykazali się pomysłowością i inwencją twórczą. Wykonali przepiękne dekoracje świąteczne, kolorowe choinki i stroiki, które zabrali ze sobą do domu. Wszyscy świetnie się bawili. Całe zajęcia upłynęły w miłej, pełnej radości atmosferze. Gratulujemy pomysłowości rodzicom i dziękujemy za przybycie!

Opracowała: Dorota Parzych

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W NASZYM PRZEDSZKOLU

Wizyta świętego Mikołaja to oczekiwany dzień przez wszystkie dzieci. Tegoroczna aura zasiała w serduszka przedszkolaków niepokój i pytanie: „Czy uda się Mikołajowi dotrzeć do naszego przedszkola?” Ale brak białego puchu nie zmylił Mikołaja i ku radości dzieci przybył do naszego przedszkola wraz ze Śnieżynką 7 grudnia.

Wszystkie dzieci bardzo przeżywały to spotkanie. Dzielnie zaśpiewały przygotowaną piosenkę, opowiadały na zagadki przygotowane przez Mikołaja. Po zakończonym występie i krótkiej wymianie zdań, nasi podopieczni obiecali, że będą się starali zachowywać grzecznie w domu i w przedszkolu, Święty Mikołaj wręczył dzieciom prezenty i zrobił pamiątkowe zdjęcie, które będą wspaniałą pamiątką tego spotkania.

Kiedy pożegnaliśmy naszego gościa, na twarzach przedszkolaków jeszcze przez długo gościł uśmiech i szczęście. Szkoda tylko, że ten wyjątkowy Gość odwiedza nas raz w roku....

Mikołajowi i tym wszystkim, którzy pomagali mu „pakować” prezenty bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY i mamy nadzieję, że za rok znów się zobaczymy…. :)

Opracowała: Dorota Parzych

ANDRZEJKOWYCH CZARÓW MOC!!!

W środę 29 listopada w Przedszkolu Samorządowym w Lelisie została zorganizowana zabawa Andrzejkowa. Wszystkie dzieci spotkały się na wspaniałym balu przebierańców i zostały zaproszone do udziału w wspólnych wróżbach, konkurencjach i tańcach. Bal zakończył się słodkim poczęstunkiem. Wszystkim przedszkolakom na pewno na długo zapadnie w pamięci magiczny czas andrzejkowych zabaw.

Opracowała: Iwona Mielnicka

„CZY TO JUTRO, CZY TO DZIŚ, WSZYSTKIM JEST POTRZEBNY MIŚ”

W dniu 24 listopada przedszkolaki brały udział w obchodach Światowego Święta Pluszowego Misia i każde dziecko przyniosło swojego ulubionego misia do przedszkola. Pluszowi przyjaciel towarzyszył im przez cały dzień pobytu w przedszkolu.

Tego dnia odwiedził nas również prawdziwy Pluszowy Miś, który zaprosił dzieci do wspólnej zabawy. Przybyły gość opowiedział dzieciom o sobie, zadawał dużo misiowych pytań i miał dużo misiowych zadań. Na zakończenie wizyty zaprosił wszystkie dzieci do zabawy przy muzyce i słodki poczęstunek.

Opracowała: Iwona Mielnicka

KONKURS POSTACI Z BAJEK

Wiersz o bajkach

Każdy z przedszkolaków posiada jakąś ulubioną postać z bajki i 10 listopada podczas Konkursu Postaci z Bajek miał okazję ją zaprezentować. Tego dnia dzieci prezentowały przed komisją swoją ulubioną postać z bajki poprzez przygotowany wspólnie z rodzicami strój, wykonany własnoręcznie plakat bądź rysunek, wyrecytowanie wiersza czy zaśpiewanie piosenki. Przedszkolaki zaskoczyły naszą komisję, w której skład wchodziły Panie z trójki grupowej: Pani Jolanta Karczewska i Pani Edyta Pyskło, swoją kreatywnością i pomysłowością. Każdy uczestnik dostał mały upominek w postaci breloczka i kolorowanki, a cztery osoby zostały wyróżnione i otrzymały nagrodę specjalną – książkę z bajkami. Wśród osób wyróżnionych znaleźli się: Hanna Sobiech, Zofia Cherubin, Wiktor Nowakowski oraz Kacper Karczewski.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!

Opracowała: Iwona Mielnicka

UROCZYSTE PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

31 października odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka, które rozpoczęło się od powitania zgromadzonych rodziców i przedstawienia krótkiej części artystycznej, podczas której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności. Tego dnia dzieci, które zaczęły uczęszczać w tym roku szkolnym, złożyły uroczystą przysięgę i zostały włączone do grona przedszkolaków. Pasowani na przedszkolaka uroczyście obiecali: mieć roześmiane buzie, nie płakać, szanować zabawki, grzecznie się bawić oraz wszystko zjadać z talerzyka. Sam moment pasowania dzieci na przedszkolaków, był wyjątkowo doniosły. Pani Dyrektor dotykając wielkim ołówkiem pasowała beztroskie dzieci w pełnoprawnych członków naszej małej społeczności. Na znak przyjęcia dziecka do grona przedszkola, każdy z milusińskich otrzymał dyplom i niespodziankę.

Opracowała: Dorota Parzych

ŚWIĘTO POCZTY POLSKIEJ

Z okazji Święto Poczty Polskiej 18 października przedszkolaki z grupy czterolatków odwiedziły Urząd Pocztowy w Lelisie. Podczas wycieczki dzieci poznały zasady pracy na poczcie, zapoznały się z budynkiem poczty i jej wyposażeniem, poznały różne rodzaje listów oraz dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o pracy listonosza. Na zakończenie wizyty wysłały do przedszkola pocztówkę z pozdrowieniami dla całego przedszkola.
Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie.

Opracowała: Iwona Mielnicka