Walentynki

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję"

14 lutego świętowaliśmy Dzień Świętego Walentego. W tym dniu dominował kolor czerwony i ciepły, pełen miłości nastrój. Przedszkolaki poznały historię Walentynek, opowiadały o swoich przedszkolnych sympatiach i wzięły udział w różnych ciekawych zabawach.
Nie zabrakło również czerwonych serc, tańców oraz słodkiego poczęstunku.
Dzień Świętego Walentego w naszej grupie z pewnością był dniem miłych wrażeń, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć.

Opracowała: I. Mielnicka

Międzynarodowy Dzień Pizzy

W poniedziałek 11 lutego grupa 4-latków świętowała Międzynarodowy Dzień Pizzy. Przedszkolaki poznały historię powstania pizzy, dowiedziały się, jakich składników trzeba użyć, aby zrobić pizzę oraz prześledziły etapy jej wykonania. Najciekawszym zadaniem tego dnia było zespołowe wykonanie pizzy i oczywiście jej degustacja.

Opracowała: I. Mielnicka

BAL KARNAWAŁOWY

Dnia 13  lutego w Przedszkolu Samorządowym odbył się "Bal karnawałowy" dla dzieci z naszego przedszkola. Wystrój hali sportowej wprowadził dzieci w radosny nastrój i zachęcał do wesołej zabawy. Na początku przedszkolaków przywitała pani dyrektor i życzyła wszystkim dzieciom udanej, miłej i pełnej radości zabawy. Przedszkolaki przebrane w kolorowe stroje bohaterów znanych bajek i postaci z dumą prezentowały swoje stroje. Wśród uczestników balu były wróżki, księżniczki, policjanci, zwierzątka, ale również nie zabrakło też piratów, Batmana, Spidermana czy innych barwnych postaci. Po raz drugi zabawę urozmaicali nam animatorzy z firmy „Live Events”. Podczas balu odwiedziła nas Mega Maskotka Minionek. Przez dwie godziny dzieci bawiły się świetnie. Miały możliwość zaprezentowania się podczas tańca oraz gier planszowych. W czasie balu odbyła się też sesja zdjęciowa, podczas której zostały uwieńczone na pamiątkę wspaniałe stroje naszych przedszkolaków.
Bal umożliwił dzieciom i nauczycielom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości, a to było głównym celem tego balu.
Przedszkolaki wracały do domu we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami. Po raz kolejny rodzice ze wszystkich grup przygotowali słodki poczęstunek, którym serdecznie i jeszcze raz dziękujemy.

Opracowała: Marzena Przeradzka

Dzień Babci i Dziadka

Wnuczkowi małemu słów niewiele trzeba,
on Babci i Dziadkowi chce przychylić nieba.
A chociaż wszystkiego powiedzieć nie umie,
jego uściski Babcia i Dziadek zrozumie!

We wtorek 22 stycznia w grupie 4-latków odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, podczas której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne. Dziadkowie z radością przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami. Na koniec uroczystości dzieci złożyły dziadkom życzenia, wręczyły upominki oraz zaprosili na kawę, herbatę i słodki poczęstunek.
Był to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale także dla zaproszonych gości, dzień pełen wzruszeń, uśmiechów i radości. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków pokazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za zaszczycenie nas swoją obecnością na uroczystości z okazji Waszego święta i jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu, abyście zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w dniu ich występu.

Opracowały: I. Mielnicka, J. Majewska

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

Dzieci z grupy 4-latków 18 stycznia świętowały „Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka”. Tego dnia podczas zajęć rozwiązywały zagadki, słuchały opowiadania o przygodach Kubusia Puchatka oraz tańczyły Kubusiowego Walczyka.
Później nadszedł czas na rozstrzygnięcie „Kubusiowego Konkursu Plastycznego”, wręczenie wyróżnień, nagrodzenie wszystkich uczestników.
Wszystkie dzieci na zakończenie tego wyjątkowego dnia otrzymały odznaki z wizerunkiem Kubusia Puchatka.  

Opracowała: I. Mielnicka

Projekt "Piękna Nasza Polska Cała"

W ciągu pierwszego semestru roku przedszkolnego 2018/2019 w grupie czterolatków realizowany był międzynarodowy projekt edukacyjny „Piękna Nasza Polska Cała”, który miała na celu kształtowanie postaw patriotycznych, uwrażliwianie na piękno, folklor i tradycje Polski, kształtowanie tożsamości narodowej dzieci poprzez poznanie historii państwa polskiego i symboli narodowych, poznanie tradycji, zwyczajów, poznanie tańców ludowych, wzmacnianie poczucia radości i dumy z bycia Polakiem. Projekt był odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków- 100 rocznicę odzyskania niepodległości.
W ramach projektu zostały zrealizowane następujące zdania:
1. Nauka i odśpiewanie Hymnu Polski –Mazurka Dąbrowskiego. Hymn  został odśpiewany 9 listopada punktualnie o godzinie 11:11, przystępując w ten sposób do ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”.
2. Dnia 13 11.2018 odbyła się uroczysta akademia pt. „Ojczyzno Ma”.
3. Przedszkolaki  nauczyły się piosenek o tematyce patriotycznej ,min. ”Płynie Wisła płynie”, ”Piosenka małego  patrioty”, „Jesteśmy Polką i Polakiem”
4. Dzieci nauczyły się tańców ludowych: „Zając” oraz „Kaczor”
5. Przedszkolaki nauczyły się wiersza o tematyce patriotycznej: „11listopada”, „Święto Narodowe”.  
6. Zorganizowany został kącik o tematyce  folkowej oraz patriotycznej.
7. Dzieci zapoznały się z zabawami ludowymi: ’’Grozik”,”Stary niedźwiedź”, ”Jawor ,jawor”
8. Na skrzydłach historii –wykonanie prezentacji multimedialnej ,w której zaprezentowaliśmy ciekawostki z Lelisa, naszej miejscowości.
9. Wysłanie pocztówki z Lelisa do Pani Ludmiły Fabiszewskiej.
10. Dołączenie do akcji  „Napisz kartkę bohaterom”.
11. Zorganizowanie konkursu plastycznego pt. ”Moja  mała Ojczyzna”.
12. Szlakiem historii - wycieczka do muzeum Etnograficznego w Lelisie, podczas której przedszkolaki zapoznały się z historią naszego regionu.
Wiek przedszkolny to właściwy czas na rozbudzenie w dziecku świadomości kim jest i skąd pochodzi.

Opracowały: Justyna Majewska, Iwona Mielnicka

Zajęcia plastyczne z CKBiS

W ciągu pierwszego semestru roku przedszkolnego 2018/2019,  w każdy czwartek w grupie
czterolatków odbywały się zajęcia plastyczne prowadzone przez Panie z CKBiS w Lelisie. Podczas zajęć plastycznych dzieci miały możliwość wykonania różnorodnych prac z wykorzystaniem nietypowych materiałów i tworzyw. Dzieci z dużym angażowaniem tworzyły nowe dzieła i sprawiało im to przyjemność. Dzięki kreatywności i twórczości Pań z CKBiS spotkania były bardzo atrakcyjne i ciekaw dla dzieci, które z niecierpliwością czekały na kolejne.
Bardzo dziękujemy Pani Janinie, Elizie, Karolinie oraz Natalii za współpracę i wspólnie spędzony czas.

Opracowała: Iwona Mielnicka

Warsztaty Świąteczne - Zajęcia otwarte dla rodziców

W środę 12 grudnia 2018r. w naszej grupie odbyły się zajęcia otwarte -  warsztaty świąteczne.   Podczas spotkania rodzice wspólnie z dziećmi ozdobili pierniczki, w to zadanie wszyscy zgromadzeni bardzo się zaangażowali tworząc wspaniałe kolorowe smakołyki. Kolejnym zadaniem dla naszych gości było zaprojektowanie kartki świątecznej na konkurs „Idą święta, nie o sms-ie lecz o kartce pamiętaj” oraz wykonanie świątecznego stroika, tym kreatywnym zabawom towarzyszyły ciepłe rozmowy, uśmiechy i radość ze wspólnie spędzonego czasu.
Dziękujemy za przybycie i wspólnie stworzoną magiczną atmosferę dzięki, której mogliśmy poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Opracowała: Iwona Mielnicka

Spotkanie z Panem Fotografem i Kamerzystą

Naszą grupę 6 grudnia 2018r. odwiedził tata Zuzi, który pracuje jako fotograf i kamerzysta. Podczas spotkania z dziećmi Pan Adam opowiedział o zawodzie, który wykonuje,
dzieci miały również okazję obejrzeć profesjonalny sprzęt oraz różnego rodzaju gadżety i akcesoria związane z zawodem fotografa. Podczas pogadanki dzieci dowiedziały się, że podstawą pracy fotografa jest nie tylko talent, ale także ciężka praca, doświadczenie i ciągłe szkolenie oraz wyrabianie tak zwanego "fotograficznego oka".
Dzięki spotkaniom z przedstawicielami różnych zawodów dzieci z naszej grupy poznają zawody, które być może będą wykonywać w przyszłości. Spotkanie te wpływają na kształtowanie się preorientacji zawodowej dzieci w przedszkolu.

 Opracowały: Justyna Majewska, Iwona Mielnicka