DZIEŃ DZIECKA

W Dzień Dziecka 30 maja nasz plac zabaw zamienił się w plac poszukiwań przygód.

Wszyscy daliśmy się porwać wodzom fantazji i zmieniliśmy się w małych poszukiwaczy skarbów. Z ogromną radością wyruszaliśmy szukać skarbu w postaci ukrytych kul z zadaniami. Zadaniem przedszkolaków było odszukanie kul, rozbicie ich i wykonanie zadania ukrytego w środku. Wszystkie dzieci bardzo chętnie wykonały zadania i w nagrodę otrzymały słodki poczęstunek i małe upominki.

Dzień Dziecka to bardzo radosny dzień dla wszystkich dzieci, taki też był i dla naszych przedszkolaków. Wszystkim dzieciom w dniu ich święta życzymy radości i samych słonecznych dni. 

Opracowała: Iwona Mielnicka

DZIEŃ RODZINY

„Mamo i Tato, weźcie mnie za ręce.
Kochajcie mnie mocno,
ja nie chcę niczego więcej.”

                                                 Małgorzata Wiśniewska-Koszela

 Z uśmiechem i radością 24 maja do naszego przedszkola przybyli rodzice na „Wesoły Koncert dla Mamy i Taty” przygotowany przez przedszkolaków. W piosenkach oraz wierszach skierowanych do rodziców dzieci opowiadał, że rodzice to najważniejsze osoby w ich życiu, a więź która łączy ich z nimi jest wyjątkowa i należy się o nią troszczyć i pielęgnować.
Mama i Tata to słowa, które są dla nich synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. 
Po części artystycznej nastąpiło wręczenie upominków.
Atmosfera uroczystości była podniosła i niezwykle rodzinna, a całusom i uściskom nie było końca. 

Opracowała: Iwona Mielnicka

KONKURS PATRIOTYCZNY „KTO TY JESTEŚ? POLAK MAŁY”

W związku z obchodzoną w tym roku setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości,
14 maja 2018r. odbył się Konkurs Patriotyczny „Kto Ty jesteś? Polak mały" zorganizowany przez Przedszkole Samorządowe w Lelisie oraz Centrum Biblioteki i Sportu w Lelisie.
Konkurs maił na celu:
- kształtowanie u dzieci postaw patriotycznych poprzez rozwijanie w nich poczucia przynależności społecznej;
- budzenie świadomości narodowej; poznanie znaczenia słowa Ojczyzna;
- rozwijanie zainteresowania pięknem polskiej literatury i kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego;
- rozwijanie zdolności recytatorskich;
- zachęcenie dzieci do występów publicznych, prezentację umiejętności dzieci oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.
Kryterium oceny dzieci podczas konkursu było: wybór tekstu i jego pamięciowe opanowanie; interpretacja tekstu; kultura słowa oraz ogólny wyraz artystyczny (uzasadniony gest sceniczny, element ruchu i stroju).
W konkursie udział wzieli: Antoni Staniek, Ewa Puławska, Emilia Jaksina, Miłosz Jaksina, Michał Part, Wiktor Nowakowski, Maja Niksa, Kacper Karczewski, Zuzanna Puławska, Alicja Piekarska.
Komisja konkursowa oceniła wszystkich uczestników biorący udział w konkursie jednakowo i każdy z nich otrzyma dyplom oraz upominek rzeczowy.
Wszystkim uczestnikom Gratulujemy!


Opracowała: Iwona Mielnicka

„PODZIEL SIĘ KSIĄŻKĄ” - ZBIÓRKA KSIĄŻEK

Od 16 do 27 kwietnia w naszym przedszkolu odbyła się zbiórka książek dla dzieci z oddziału dziecięcego Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. dr Józefa Psarskiego w Ostrołęce.

Każdy przedszkolak wraz z rodzicem mógł wybrać ze swojej domowej biblioteki ciekawą książkę dla dzieci, przynieść ją do przedszkola i zostawić w wyznaczonym miejscu. W ciągu dwóch tygodni zebrano 37 książek, które pomogły stworzyć w szpitalu miejsce, gdzie mali pacjenci mogą na chwilę zapomnieć o chorobie i przenieść się w inny, magiczny świat.

Dziękujemy wszystkim przedszkolakom i rodzicom, którzy włączyli się w zbiórkę.

 

Opracowała: Iwona Mielnicka

PRZEDSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

W dniu 13 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się Przedszkolny Konkurs Recytatorski.

Celem konkursu było: rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie uczniów recytacją, zachęcenie do występów na scenie, prezentacja umiejętności uczniów oraz uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Konkurs skierowany był do dzieci z grup uczęszczających do Przedszkola Samorządowego  przy Szkole Podstawowej w Zespole Szkół imienia  Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lelisie. Konkurs miał być  szansą na obcowanie z literaturą i postawienie pierwszych kroków w sztuce żywego słowa. Uczestników obowiązywał dowolny repertuar – 1 utwór poetycki wybranego autora: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima.

Czytaj więcej: PRZEDSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

„SKARBY LASU” TEATRZYK KUKIEŁKOWY

Dzięki występowi pod tytułem „Skarby Lasu”, który odbył się 20 marca nasze przedszkolaki dowiedziały się jak żyć w zgodzie z przyrodą oraz szanować otaczające nas rośliny i zwierzęta. Spektakl kukiełkowy opowiadał o przygodach trzech chłopców, którzy podczas wyprawy do lasu nie szanowali jego mieszkańców. Dzięki spotkanym w lesie zwierzętom chłopcy poznali zasady dbania o  przyrodę, a ich złe nawyki zmieniły się w dobre.

Wszystkim przedszkolakom bardzo podobał się występ, dowodem tego  były gromkie brawa i uśmiech na twarzach dzieci.

Opracowała: Iwona Mielnicka

WITAMY WIOSNĘ !!!

Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
witały ją także wszystkie przedszkolaki…

                                                    E. Budryk

 

W dniu 21 marca dzieci z naszej grupy wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy – powitania wiosny”. Przedszkolaki już od samego rana przygotowywały się do przywitania wiosny. Uczestniczyły w grach i zabawach nawiązujących do rozpoczynającej się właśnie pory roku. Było wspólne śpiewanie piosenek oraz wykonanie kukły Marzanny, co sprawiło dzieciom szczególnie dużo radości. Następnie dzieci wraz z Marzanną wyruszyły barwnym pochodem na spacer dookoła ogrodu przedszkolnego. Podczas spaceru dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mają nadzieję, że zagości u nas na dobre, zazieleni łąki, drzewa i trawy.

Opracowała: Iwona Mielnicka

 

PALMA WIELKANOCNA

Choć jeszcze trochę czasu zostało do Wielkanocy w naszym przedszkolu już po mału przygotowujemy się do tych Świąt, gdyż są to Święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które my również chcemy rozbudzać w przedszkolakach.

Z tej okazji w dniu 13.03.2018r. zostały zorganizowane warsztaty plastyczno – techniczne dla grupy 4 i 5 – latków z robienia palmy. Na warsztaty została zaproszona zaprzyjaźniona z nami pani Wiesława Chaberek, która specjalizuje się w rękodziele artystycznym. Przed wykonaniem przedszkolaki wysłuchały krótko, w jakim celu  wykonujemy palmy i w jaki sposób należy je wykonać.  Do zrobienia palm wykorzystaliśmy wcześniej przygotowane kwiatuszki bibułowe przez panią Wiesię, gałązki bukszpanu i inne ozdoby. Dzieciaki miały okazję doświadczyć  robienia palmy dzięki fachowym wskazówkom.

Dziękujemy P. Wiesi za przekazanie cennych rad i wskazówek dotyczących robienia palmy, dzięki którym mogliśmy podziwiać piękne i niepowtarzalne w swoim rodzaju palmy wielkanocne.

 

 Opracowała: Marzena Przeradzka

DZIEŃ KOBIET


Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. W tym szczególnym dniu chłopcy stali się prawdziwymi dżentelmenami i obdarowali swoje koleżanki oraz panie miłymi życzeniami i upominkami. Dla naszych wspaniałych dziewczynek zorganizowany został konkurs na Miss. Każda z kandydatek prezentowała swoje umiejętności i zdolności wykonując zadania w sześciu kategoriach, a chłopcy dopingowali kandydatki i nagradzali każdy występ głośnymi brawami. Wszystkie kandydatki otrzymały tytuł Miss, piękne szarfy i korony.

Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom za pamięć i piękne życzenia.

Opracowała: Iwona Mielnicka