ŚNIEŻNY PUCH

 

 

Dnia 12 Grudnia odbyły się warsztaty świąteczne pt. „Śnieżny puch”.
W przenośni i dosłownie, bo choć za oknem nie było widać śniegu to na stolikach zagościł sztuczny śnieg, który był największą frajdą dla maluszków.  Dzieci wspólnie z rodzicami tworzyły choinki w bieli i śniegowego bałwanka. Ten dzień był wspaniałą okazją do wzmocnienia więzi z rodzicami i bliskimi w oczekiwaniu na nadchodzące święta…

Opracowała Anna Cherubin

WIZYTA MIKOŁAJA

Dnia 06.12. (czwartek) do naszego Przedszkola zawitał Mikołaj wraz ze Śnieżynką.  Uśmiech i wyjątkowa atmosfera na twarzach zagościła dokoła.Mikołaj rozmawiał z dziećmi, wykonał  ciekawe eksperymenty, wysłuchał piosenek i wierszy przygotowanych specjalnie dla niego. Nie zapomniał również o prezentach dla każdego dziecka, bo przecież małe dziecięce psoty zawsze można wybaczyć. Przedszkolaki obiecały jednak, że postarają się zachowywać grzecznie w przedszkolu i w domu.
Na twarzach dzieci jeszcze przez długi czas gościł uśmiech i szczęście z przyniesionych prezentów. Szkoda tylko, że ten wyjątkowy Gość odwiedza nas tylko raz w roku.

Opracowała Marzena Przeradzka

ZAJĘCIA MUZYCZNE

Dnia 22.11.2018r. rozpoczęliśmy cykliczne spotkania muzyczne realizowane przez Centrum Kultury Biblioteki i Sportu w Lelisie. Zajęcia zaczęły się skocznie z grą na harmonii pedałowej w wykonaniu lokalnego artysty Pana Jana Kania. Dzieci ochoczo sięgnęły po instrumenty, radość oraz kurpiowskie przytupy towarzyszyły przez całe zajęcia.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

Opracowała Anna Cherubin

ACH! CO TO BYŁ ZA BAL…

W dniu 29.11.2018r. nasze przedszkole zamieniło się w bajkowe postacie, sala w wirujących kulach i serpentynach umiliła nam bal andrzejkowy…
Od samego rana przybywały dzieci w przepięknych strojach oraz zapasem energii na imprezowy szał, tańce- skakańce, zabawy w kole oraz malowanie buziaków przedszkolaków to część naszej maluszkowej imprezy… nie zabrakło też oczywiście słodkiego poczęstunku. Wesoła zabawa z koleżankami i kolegami sprawiła, że wyjątkowy nastrój towarzyszył nam przez cały dzień…

Opracowała Anna Cherubin

MÓJ PRZYJACIEL MIŚ

Dnia 23.11.2018r. w naszym przedszkolu świętowała niezastąpiona przytulanka- PLUSZOWY MIŚ. Naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania dzieci i ich maskotek. Maluszki wysłuchały opowiadania „Przygody misia bez ucha”, aktywnie dyskutowały o swojej ulubionej zabawce, po czym wspólnie przystąpiliśmy do pracy plastycznej i nauki piosenki o niedźwiadku. Atrakcją dla przedszkolaków była misiowa fotobudka oraz wizyta misia Koala, który obdarował każdego przedszkolaka koroną ze swoim wizerunkiem oraz wesołymi naklejkami. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości.

Opracowała Anna Cherubin

PRZEDSZKOLAKI DLA NIEPODLEGŁEJ

      Dzień 13 listopada 2018r był wyjątkowo uroczystym dniem dla całego przedszkola. Tego dnia wszystkie dzieci w odświętnych strojach, które zostały odznaczone kotylionem w barwach ojczystych odśpiewały hymn narodowy. Pieśni i wiersze patriotyczne były pięknym oddaniem pamięci tamtych dni.
     Miłym akcentem był również liczny udział dzieci w konkursie plastycznym „Moja mała Ojczyzna”. Celem konkursu było uczczenie 100-tnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz budzenie świadomości narodowej wśród najmłodszych. Do przedszkola wpłynęło aż 47 prac przedszkolaków ze wszystkich grup wiekowych. Komisja wyłoniła 10 zwycięzców, wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz upominki. Prace konkursowe zostały zaprezentowane podczas wystawy w naszym przedszkolu pt. „Piękna Nasza Polska Cała!”

     Mamy nadzieję, że udział w akademiach o tematyce patriotycznej przyniesie zamierzone efekty, a dzieci wyrosną na mądrych i dumnych ze swojego kraju patriotów.

Opracowała Anna Cherubin

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

     „Pasowanie na przedszkolaka" to wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które tego dnia 30.10.2018r. oficjalnie zostały włączone do grona przedszkolaków. Ten wyjątkowy dzień był ogromem przeżyć nie tylko dla dzieci, ale i rodziców. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. Zanim nastąpił Akt Pasowania, maluszki złożyły uroczystą przysięgę: nie grymasić i nie fikać, wszystko zjadać z talerzyka, być zuchami i dobrymi kolegami. Nie zabrakło życzeń, słodkich upominków oraz dyplomów i prezentów dla każdego przedszkolaka. 

     Uwieńczeniem uroczystości był nie tylko słodki poczęstunek, ale i słodkie całusy od rodziców. Uroczystość ta była świetną okazją do poznania nabytych, przez 2 miesiące uczęszczania do przedszkola, umiejętności dzieci. Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć – Mamo, Tato- JESTEM PRZEDSZKOLAKIEM!:)

Opracowała: Anna Cherubin

OŚRODEK DZIEDZICTWA PRZYRODNICZEGO I ETNOGRAFICZNEGO W LELISIE

    Dnia 16.10.2018r. 3latki odwiedziły Ośrodek Etnograficzny, po którym oprowadził nas kustosz tego miejsca. Ze swoją wielką pasją, wiedzą i radością Pan Henryk Kulesza wprowadził nas w różne zakątki kurpiowszczyzny. Największe zainteresowanie stanowiła zwierzyna: sarny, jelenie, dziki, zające, kaczki itp. Pozostałe pomieszczenia składały się z wystroju kurpiowskich izb. Zwieńczeniem naszego pobytu były pamiątkowe zdjęcia. Uśmiech nie schodził z twarzy maluszków, co odzwierciedlają fotografie. Ten dzień pełen wrażeń na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.
     Serdecznie Dziękujemy Panu Henrykowi za tak piękną lekcję o naszej małej ojczyźnie- Kurpiach.

Opracowała: Anna Cherubin

WIZYTA PANI LISTONOSZ

     W październiku przedszkolaki dowiedziały się co to jest poczta, kto to jest listonosz oraz jak należy prawidłowo zaadresować kopertę i w którym miejscu należy nakleić znaczek.

     Aby pogłębić swoje informacje na temat zawodu listonosza do przedszkola został zaproszony gość specjalny - Pani listonosz. Nasz gość zaprezentował wszystkim swoją ogromną torbę, w której nosi listy i opowiedział o swojej pracy. Dzięki temu spotkaniu dzieci mogły zobaczyć jak wygląda  mundur oraz logo poczty. Pani listonosz pozwoliła przymierzyć dzieciom czapkę listonosza. Przekazała przedszkolakom wiele ciekawych informacji o swojej pracy oraz przygotowała wiele niespodzianek, takich jak: pocztówki,  koperty i znaczki, które dzieci zabrały do domu, aby wspólnie z rodzicami wypełnić i wysłać do bliskiej dla nich osoby. Każde dziecko otrzymało cukierek oraz kolorowanki związane z pracą listonosza. Na koniec zajęć przedszkolaki odwiedziły pocztę, aby zobaczyć miejsce pracy listonosza.

Opracowała: Marta Dawid