Szanowni Rodzice!

W związku z wytycznymi przeciwepidemicznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, podaję harmonogram wręczania dyplomów ukończenia przedszkola w dniu 29.06.2020r.

Dzieci uczęszczające do przedszkola – odbierają dyplom oraz upominek przy wyjściu do domu.
Dzieci aktualnie nieuczęszczające do przedszkola:
12.00 – Żabki (3 – latki)
13.00 – Mrówki (4 – latki)
14.00 – Pszczółki (4-5 – latki)
15.00 – Biedronki (5 – latki)

Proszę też o dostosowanie się do niżej podanych wytycznych:
1. Każdy uczestnik musi mieć maseczkę i zdezynfekować ręce.
2. Po otrzymaniu dyplomu opuszczamy budynek/ teren szkoły. Proszę o niegrupowanie się.
3. Dyplomy oraz upominki mogą być odebrane w późniejszym terminie do końca lipca.

Dyrektor Marta Trzcińska

WAŻNY KOMUNIKAT

Procedura postępowania w trakcie pandemii koronawirusa COVID-19

w Przedszkolu Samorządowym oraz oddziale przedszkolnym przy

Szkole Podstawowej w Zespole Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

w Lelisie obowiązująca od dnia 18 maja 2020r.

(DP)

KOMUNIKAT

Dyrektor Szkoły Podstawowej i Przedszkola Samorządowego w Lelisie w porozumieniu z  organem prowadzącym, kierując się troską o zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom, nauczycielom i rodzicom, wstrzymuje wstępnie otwarcie placówek, tj. oddziału przedszkolnego i przedszkola do 18 maja 2020r. O  każdej zmianie sytuacji będziemy Państwa informować na bieżąco.

dyrektor
Marta Trzcińska

AKCJA "KARTKA DLA MEDYKA"

Z dumą prezentujemy KARTKI DLA MEDYKÓW wykonane przez dzieci z naszego przedszkola. Ta ogólnopolska akcja  ma na celu wyrażenie wdzięczności i podziękowań dla pracowników służby zdrowia, za ich codzienny trud w walce o ludzkie zdrowie i życie. Dziękujemy bardzo wszystkim przedszkolakom, którzy wzięli udział w akcji, za przesłane przepiękne kartki - Wasze serca są WIELKIE!

Wszystkie kartki w galerii zdjęć przedszkola   http://galeria.zsl.edu.pl/main.php?g2_itemId=54383

Opracowała: J.M

DZIEŃ KOBIET 8 MARZEC

Dnia 9 marca w Przedszkolu wszystkie małe i duże Kobietki obchodziły swoje święto. Zostały zorganizowane wesołe zabawy, podczas których dziewczynki super się bawiły.
Przez cały dzień chłopcy starali się być mili i uprzejmi dla dziewczynek. Do pań uśmiechali się promiennie i starali się nie psocić. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki,  zakupione przez Rodziców.
Święto Kobiet, które corocznie obchodzone jest w naszym przedszkolu jest doskonałym sposobem do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych. Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom za piękne życzenia.

Opracowała: M.P.

BAL KARNAWAŁOWY 2020

Karnawał to czas balów i tanecznych szaleństw, którym towarzyszy muzyka i zabawa.
Dnia 5 lutego dzieci z naszego przedszkola miały również okazję wspólnie zintegrować się na balu. Dla przedszkolaków to dzień szczególny, wyczekiwany przez wiele tygodni. Dzieci tego dnia miały okazję przebrać się za różne postacie z bajek i nie tylko. Na balu można było spotkać: wróżki, księżniczki, biedronki, koty, pieski, rycerzy, policjantów, strażaków i wiele innych postaci.
Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz chętnie uczestniczyły w konkursach prowadzonych przez pana Jarosława Kraskę.
Bajkowa atmosfera na długo pozostanie w pamięci naszych pociech.

Opracowała: D. Parzych

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. 22 stycznia, przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi Przedszkola. Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. Przedszkolaki tańczyły, recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki. Niejednej babci i dziadkowi, łezka kręciła się w oku. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Na koniec tego wyjątkowego dnia dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki.

Opracowała: M. P.

JAK BAŁWANEK FRANEK UTARŁ NOSA KRÓLOWEJ ŚNIEGU

21.02. nasze Przedszkole odwiedzili aktorzy z Teatru Profilaktycznego „Magik”. Tym razem przedstawili nam spektakl profilaktyczny „Jak Bałwanek Franek utarł nosa Królowej Śniegu” Tytułowy bałwanek obdarzony gorącym serduchem pomaga innym – głodnym i potrzebującym pomocy zwierzętom.   Pewnego dnia dowiaduje się, że zła Królowa Śniegu chcę porwać Kaja i Gerdę. Podczas przedstawienia dzieciaki mogły obserwować wartość prawdziwej, bezinteresownej przyjaźni jak również właściwe wzorce zachowania. Zawierało również wiele treści edukacyjnych na temat zwierząt – takich jak dokarmianie ich w sezonie zimowym, czy dbanie o ich środowisko naturalne. Spotkanie z przesympatycznym Bałwankiem, którego czar i dobre serducho zapewniło dzieciakom wyśmienitą atmosferę i dobrą zabawę.

Opracowała M.P.

ANIOŁKI W NIEBIE

19 grudnia 2019r. w Naszym Przedszkolu w grupie Żabek odbyło się spotkanie świąteczne. Dzieci- Aniołki wprowadziły wszystkich w czas Bożego Narodzenia poprzez prezentację wierszy i piosenek. Po części artystycznej zostały wręczone upominki Rodzicom, ale również odbyły się warsztaty świąteczne.  Przedszkolaki z pomocą rodziców, wykonały piękne choinki, na które każdy miał inny pomysł od piórek i cekinek, aż po inne ciekawostki. Podczas tego niezwykłego spotkania, panowała radosna atmosfera, a wszystkim gościom udzielił się świąteczny nastrój, po warsztatach nastąpił słodki poczęstunek.

Opracowała: M.P.