JAK BAŁWANEK FRANEK UTARŁ NOSA KRÓLOWEJ ŚNIEGU

 21.02. nasze Przedszkole odwiedzili aktorzy z Teatru Profilaktycznego „Magik”. Tym razem przedstawili nam spektakl profilaktyczny „Jak Bałwanek Franek utarł nosa Królowej Śniegu” Tytułowy bałwanek obdarzony gorącym serduchem pomaga innym – głodnym i potrzebującym pomocy zwierzętom.   Pewnego dnia dowiaduje się, że zła Królowa Śniegu chcę porwać Kaja i Gerdę. Podczas przedstawienia dzieciaki mogły obserwować wartość prawdziwej, bezinteresownej przyjaźni jak również właściwe wzorce zachowania. Zawierało również wiele treści edukacyjnych na temat zwierząt – takich jak dokarmianie ich w sezonie zimowym, czy dbanie o ich środowisko naturalne. Spotkanie z przesympatycznym Bałwankiem, którego czar i dobre serducho zapewniło dzieciakom wyśmienitą atmosferę i dobrą zabawę.

Opracowała M.P.

ANIOŁKI W NIEBIE

 

19 grudnia 2019r. w Naszym Przedszkolu w grupie Żabek odbyło się spotkanie świąteczne. Dzieci- Aniołki wprowadziły wszystkich w czas Bożego Narodzenia poprzez prezentację wierszy i piosenek. Po części artystycznej zostały wręczone upominki Rodzicom, ale również odbyły się warsztaty świąteczne.  Przedszkolaki z pomocą rodziców, wykonały piękne choinki, na które każdy miał inny pomysł od piórek i cekinek, aż po inne ciekawostki. Podczas tego niezwykłego spotkania, panowała radosna atmosfera, a wszystkim gościom udzielił się świąteczny nastrój, po warsztatach nastąpił słodki poczęstunek.

Opracowała: M.P.

WIZYTA MIKOŁAJA

Dnia 06.12. (piątek) do przedszkolnego okna zastukał Mikołaj. Dzieci z grupy „Żabek”, jak również inne przedszkolaki wyruszyły w poszukiwanie Mikołaja.  Uśmiech i wyjątkowa atmosfera na twarzach dzieci zagościła, gdy Mikołaj zajechał bryczką z workiem pełnym prezentów. Dzieciaki zaprosiły wyjątkowego gościa do środka.  Mikołaj rozmawiał z dziećmi, zapytał o zachowanie, wysłuchał piosenek i wierszy przygotowanych specjalnie dla niego. Nie zapomniał również o prezentach dla każdego dziecka, bo przecież małe dziecięce psoty zawsze można wybaczyć. Przedszkolaki obiecały jednak, że postarają się zachowywać grzecznie w przedszkolu i w domu.
Na twarzach dzieci jeszcze przez długi czas gościł uśmiech i szczęście z przyniesionych prezentów. Szkoda tylko, że ten wyjątkowy Gość odwiedza nas tylko raz w roku.

Opracowała: M.P.

SPOTKANIE Z MISTRZEM KARATE

 

Dnia 5.12. czwartek, dzieci z grupy „Żabki” i „Mrówki” uczestniczyły w spotkaniu z Panem Radosławem Sikorą – sensei i instruktor karate, mistrz czarnego pasa. Dzieci  mogły zobaczyć jak wygląda kimono, ochraniacze oraz czarny pas. Podczas spotkania przedszkolaki poznały podstawowe ćwiczenia, język oraz techniki karate. Chętne  przedszkolaki uczestniczyły również w mini treningu podczas, którego mogły poczuć się choć przez chwilę karateką.

Opracowała: M.P.

ANDRZEJKI

 29 listopada w Przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło  magicznej studni, lania woskiem, zabaw z chustą, itp.  Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem. Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.

Opracowała: M.P

WIZYTA ŻOŁNIERZA W PRZEDSZKOLU

27 listopada 2019 r. nasze Przedszkole odwiedził zawodowy żołnierz  Pan Michał Mąka. Podczas spotkania  opowiedział przedszkolakom o swojej służbie oraz na czym polega specyfika pracy żołnierza. Zaprezentował swój mundur , jak również pokazał dzieciom podręczne wyposażenie żołnierza. Dzieci miały możliwość przymierzyć żołnierskie nakrycie głowy oraz wysłuchać informacji na temat obrony narodowej. Tematyka wojskowa zafascynowała nie tylko chłopców, ale również dziewczynki  zaciekawił ten temat.  Dzieci wraz z nauczycielkami dziękują za upominki jakie otrzymaliśmy: książki o Polsce, które zagościły w naszej Biblioteczce Przedszkolnej.

Opracowała: M.P.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

22 listopada w naszym przedszkolu grupa 3 – latków ŻABKI  obchodziła Dzień Pluszowego Misia.   W przedszkolu jak co roku święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Tego dnia każde dziecko przynosi do przedszkola swojego najmilszego misia. Ważnym punktem naszej uroczystości była wizyta Misia, który miał ze sobą głowę pełną pomysłów oraz koszyk niespodzianek. Razem z Misiem dzieci przeniosły się w rytm kroków i podskoków, wspólne gry i zabawy przy muzyce nie miały końca. Na pożegnanie Miś zostawił dzieciakom kolorowanki z Misiem, które można było podziwiać w szatni na wystawce oraz coś pysznego dla każdego.

Opracowała: M.P.

SPOTKANIE Z LEŚNICZYM

13 listopada 2019r. Przedszkole Samorządowe przy Szkole Podstawowej w zespole Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lelisie odwiedził leśniczy pan Damian Piekarski z Nadleśnictwa w Ostrołęce. Celem wizyty było zapoznanie dzieci z pracą leśnika, pogłębianie wiadomości na temat zwierząt żyjących w naszych lasach, uświadomienie niebezpieczeństw, jakie mogą zagrażać środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka oraz kształtowanie zasad ochrony przyrody.
Podczas spotkania pan Damian przypomniał dzieciom, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim żyjących. Przedszkolaki poznały także zasady właściwego zachowania się w lesie oraz w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zbliżającą się zimę.
Ciekawie przekazane informacje dotyczące natury oraz jej ochrony na długo pozostaną w pamięci naszych przedszkolaków. Za poświęcony nam czas oraz przekazaną wiedzę bardzo dziękujemy.


(I.M.)

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W PRZEDSZKOLU

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli: godła i biało – czerwonej flagi.
Dlatego też 8listopada 2019r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Po uroczystości pani dyrektor Marta Trzcińska odczytała podziękowanie od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej pana Andrzeja Dudy za udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała”, upamiętniającym setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz wręczyła flagę Polski przedstawicielowi najstarszej grupy Biedronki.
Następnie rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Kotylion narodowy”. Dzieciom zostały wręczone dyplomy i upominki.

JM