NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W PRZEDSZKOLU

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli: godła i biało – czerwonej flagi.
Dlatego też 8listopada 2019r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Po uroczystości pani dyrektor Marta Trzcińska odczytała podziękowanie od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej pana Andrzeja Dudy za udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała”, upamiętniającym setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz wręczyła flagę Polski przedstawicielowi najstarszej grupy Biedronki.
Następnie rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Kotylion narodowy”. Dzieciom zostały wręczone dyplomy i upominki.

JM

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

„Czy maluchem, czy starszakiem każdy chce być przedszkolakiem...” tymi słowami w Przedszkolu Samorządowym przy Szkole Podstawowej w Zespole Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lelisie 29 października 2019r. rozpoczęła się uroczystość pasowania na przedszkolaka. Dzieci z grupy „Żabki” i „Pszczółki”, które w tym roku rozpoczęły naukę w przedszkolu, miały okazję po raz pierwszy wystąpić przed tak liczną publicznością. Podczas występu dzieci zaprezentowały przygotowane wiersze, piosenki oraz tańce. Po części artystycznej dzieci złożyły uroczyste ślubowanie i obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani, pomagać kolegom oraz być dzielnym przedszkolakiem. Następnie dyrektor placówki Marta Trzecińska, wielkim ołówkiem, pasowała każde dziecko na przedszkolaka, a wicedyrektor Justyna Przeradzka wręczyła przedszkolakom dyplomy i książki. Po części oficjalnej dzielne przedszkolaki czekała niespodzianka w postaci słodkiego poczęstunku.

Gratulujemy i witamy wszystkie pasowane dzieci w gronie przedszkolaków. Życzymy im wielu sukcesów oraz samych radosnych i pogodnych dni spędzonych w przedszkolu.

Opracowała: I. Mielnicka

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA (2)

Opracowała: I. Mielnicka

SZKOŁA PAMIĘTA

Nasze Przedszkole również przyłączyło się do akcji MEN „Szkoła pamięta”, która została zaplanowana na 25 października br. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi, dzieci na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. W ramach przedsięwzięcia przedszkolaki  odwiedziły cmentarz w Lelisie, zapalili znicz pod Krzyżem, upamiętniając wszystkich zmarłych.

Opracowała: M.P.

EGZAMIN Z BEZPIECZEŃSTWA TYGRYSKA BENIAMINKA

17.10. nasze Przedszkole odwiedzili aktorzy z Teatru Profilaktycznego „Magik”. Tym razem przedstawili nam spektakl profilaktyczny „Egzamin z Bezpieczeństwa Tygryska Beniaminka”.  Dzieci zostały zabrane w podróż po piaszczystych drogach i miejskich ulicach, w której przewodnikiem był Tygrysek Beniaminek.  Bajka połączyła świat fantazji oraz świat rzeczywisty. Zwraca uwagę na odpowiedzialne i przemyślane zachowanie w domu, przedszkolu i świecie, dbałość o porządek i kulturę. Dzieci zostały zapoznane z budową ulicy, znakami drogowymi i sygnalizacją świetlną. Bajka naucza również ostrożności wobec nieznanych ludzi i sytuacji, pokazuje odpowiednie postawy i zachowania pomagając ustrzec się niebezpieczeństw.

Opracowała: M.P

DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września w Przedszkolu obchodziliśmy  Dzień Chłopca. Tego dnia dziewczynki  złożyły życzenia chłopcom z grupy Żabek,  życzeniom towarzyszył również małe upominki, przygotowane przez Rodziców oraz słodki poczęstunek. Podarek wręczony był szczerze przez dziewczynki i wyrażał sympatię do naszych chłopców. Cała impreza zakończyła się wspólnymi tańcami oraz świetną zabawą.

Opracowała: M.P.

Rok przedszkolny 2018-2019

3-LATKI

ROK PRZEDSZKOLNY 2018-2019

DZIEŃ RODZINY

Jak co roku, 3 czerwca nasze przedszkolaki wspólnie z rodzicami świętowały Dzień Rodziny. Wszystkie dzieci słowem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza, a także za mądrość i ojcowski autorytet. Po zaprezentowanym programie artystycznym wręczyli rodzicom upominki. Następnie wspólnie z rodzicami uczestniczyli w konkurencjach sportowych, w których tym razem nie było przegranych. Po rozgrywkach sportowych wszyscy częstowali się kiełbaskami z grilla i smakołykami przygotowanymi przez rodziców. Piknik możemy zaliczyć do bardzo udanych. Zarówno dzieci, jak i rodzice świetnie się bawili.
Dziękujemy serdecznie Radzie Rodziców oraz wszystkim rodzicom za pomoc w organizacji, za przygotowanie słodkiego poczęstunku oraz pomoc przy grillu.

Opracowała: Dorota Parzych

PRZEDSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI EDYCJA II

16 maja 2019 roku już po raz drugi odbył się Przedszkolny Konkurs Recytatorski skierowany do dzieci z grup uczęszczających do naszego przedszkola.

Do konkursu przystąpiło 18 przedszkolaków. Wszyscy wspaniale deklamowali swoje wiersze, każdy występ nagradzany był gromkimi brawami. Jury w składzie pani Katarzyna Brzuzy, pani Janina Rogalska oraz pani Agnieszka Gromek po burzliwej naradzie wyłoniło zwycięzców.

Czytaj więcej: PRZEDSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI EDYCJA II