PRZEDSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI EDYCJA II

16 maja 2019 roku już po raz drugi odbył się Przedszkolny Konkurs Recytatorski skierowany do dzieci z grup uczęszczających do naszego przedszkola.

Do konkursu przystąpiło 18 przedszkolaków. Wszyscy wspaniale deklamowali swoje wiersze, każdy występ nagradzany był gromkimi brawami. Jury w składzie pani Katarzyna Brzuzy, pani Janina Rogalska oraz pani Agnieszka Gromek po burzliwej naradzie wyłoniło zwycięzców.

Czytaj więcej: PRZEDSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI EDYCJA II

„GODZINA DLA ZIEMI”

Dnia 26.03 nasza grupa została zapoznana z tematem zbliżającego się wydarzenia, jakim jest „Godzina dla Ziemi”. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Zapoznaliśmy się z wiosennymi porządkami, pracą ogrodnika oraz pielęgnacją roślinek. Każdy maluch otrzymał swoją doniczkę i sam zasadził nasionka trawy i żyta. Dla dzieci była to świetna zabawa, a zarazem doskonała nauka dbania o przyrodę.

Opracowała: Anna Cherubin

TEATRZYK PT. „WIELKANOCNA PRZYGODA”

Dnia 25 marca w naszym przedszkolu, odbyło się profilaktyczne przedstawienie teatralne pt.„Wielkanocna przygoda” w wykonaniu aktorów z Teatru Magik z Białegostoku. W humorystyczny sposób aktorzy  wprowadzili dzieci w przedświąteczny nastrój i poznanie zwyczajów wielkanocnych. Przygody aktorów wcielonych w postaci dzieci, królika, kury, wzbudziły wiele emocji i pokazały jak  należy się zachowywać. Nasze przedszkolaki obserwując bohaterów „zainspirowały się” jak pomóc w przygotowaniach przedświątecznych. Na koniec aktorzy otrzymali  wielkie brawa.

Opracowała: Dorota Parzych

POWITANIE WIOSNY

W czwartek 21 marca przedszkolaki z naszej grupy świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, przyszły ubrane na zielono. W przedszkolu w tym dniu nie zabrakło tańców przy muzyce, zabaw ze śpiewem, konkursów i innych wiosennych niespodzianek. Dzieci wraz z paniami przygotowały kolorową Marzannę.
Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Przy śpiewie wiosennych piosenek, z pięknymi kwiatami w rączkach, dzieci radośnie maszerowały z naszą Zimową Panną. W wyznaczonym miejscu, zgodnie z tradycją ostatecznie pożegnaliśmy zimę dokonując spalenia Marzanny. Wiosenne słońce rozświetlało wesołe miny dzieci, które z uśmiechem i towarzyszącym okrzykiem „Witaj Wiosno, żegnaj Zimo!” wróciły do przedszkola. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

Opracowała: Dorota Parzych

WYBORY MINI MISS

8 Marca w naszej grupie każda mała dziewczynka miała swoje „5 minut”
Tego dnia odbyły się wybory MINI MISS w kategorii:
Najbardziej roześmiana Miss, Miss równowagi, Najbardziej rozskakana Miss, Miss Najdłuższego kucyka, Najbardziej rozśpiewana Miss, Miss zgadywanek, Miss szybkości oraz Miss Najszybszego Liczenia. Każda dziewczynka otrzymała swój numerek i była nagrodzona koroną, dyplomem, laurką wykonaną przez naszych chłopców i oczywiście tym, co dziewczynki lubią najbardziej- błyskotkami, czyli złotą szarfą z diamencikami. Chłopcy- nasze JURY  spisali się na medal! Oceniali nasze małe królowe z cierpliwością w każdej kategorii. Na zakończenia nie mogło zabraknąć wyjścia po czerwonym dywanie… każda otrzymała gromkie brawa i sesję zdjęciową.  Po wybiegu naszych miss odbył się słodki poczęstunek, po czym zostały wręczone upominki przygotowane przez mamy z trójki klasowej, za co serdecznie dziękujemy!

Opracowała Anna Cherubin

DZIEŃ DINOZAURA

 

 

1 Marca świętowaliśmy Dzień Dinozaura. Tego dnia przedszkolaki przyszły ubrane w kolorze zielonym. Dzieci poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Potem nastąpiła prezentacja przyniesionych przez dzieci materiałów na temat dinozaurów i żywiołowa pogadanka. Niewątpliwie najbardziej wyczekiwana była zabawa w archeologa. Dzieci dostały pędzelki i z wielką energią przystąpiły do wykopu dinozaurów z pisaku kinetycznego, a następnie zabawa znaleziskami. Praca plastyczna „Jurajski park”, lepienie z plasteliny dinozaurów i DINO kino to dalszy ciąg naszej zabawy. Na zakończenie uwieczniliśmy nasz wesoły dzień w DINOBUDCE

Opracowała Anna Cherubin

DZIEŃ KOTA

Dnia 26.02 już od rana towarzyszył nam koci temat. Głównym celem tego święta było uwrażliwienie dzieci na krzywdę zwierząt, poruszenia problemu bezdomnych i głodujących zwierzaków oraz na to, żeby nie porzucać ich, bo to nie zabawki. Ciekawostki, plansze z ulubionymi postaciami kotów z bajek, kocia zabawa, tematyczne kart pracy to część naszego dnia. Jednak największą frajdą były zabawki dla pupila- kłębuszki wełny nie zabrakło również kocich odznak i dyplomów. Tego dnia wszyscy bawiliśmy się doskonale.

Opracowała Anna Cherubin

PIZZA

Dnia 11.02 sala naszego przedszkola zamieniła się w pizzerię.  Dzieciom już od rana towarzyszył temat pizzy, poznały jej historię, wykonały prace plastyczne, a na zakończenie wspólnie przygotowaliśmy pyszną pizzę. Trzeba przyznać, że smakowały nawet prawdziwe niejaki i to z dokładką!  Maluchy zgodnie stwierdziły, że nasza pizza jest najpyszniejsza na świecie!  Na zakończenie przedszkolaki dostały odznakę doskonałego kucharza pizzy.

Opracowała: Anna Cherubin

BAL KARNAWAŁOWY

Dnia 13  lutego w Przedszkolu Samorządowym odbył się "Bal karnawałowy" dla dzieci z naszego przedszkola. Wystrój hali sportowej wprowadził dzieci w radosny nastrój i zachęcał do wesołej zabawy. Na początku przedszkolaków przywitała pani dyrektor i życzyła wszystkim dzieciom udanej, miłej i pełnej radości zabawy. Przedszkolaki przebrane w kolorowe stroje bohaterów znanych bajek i postaci z dumą prezentowały swoje stroje. Wśród uczestników balu były wróżki, księżniczki, policjanci, zwierzątka, ale również nie zabrakło też piratów, Batmana, Spidermana czy innych barwnych postaci. Po raz drugi zabawę urozmaicali nam animatorzy z firmy „Live Events”. Podczas balu odwiedziła nas Mega Maskotka Minionek. Przez dwie godziny dzieci bawiły się świetnie. Miały możliwość zaprezentowania się podczas tańca oraz gier planszowych. W czasie balu odbyła się też sesja zdjęciowa, podczas której zostały uwieńczone na pamiątkę wspaniałe stroje naszych przedszkolaków.
Bal umożliwił dzieciom i nauczycielom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości, a to było głównym celem tego balu.
Przedszkolaki wracały do domu we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami. Po raz kolejny rodzice ze wszystkich grup przygotowali słodki poczęstunek, którym serdecznie i jeszcze raz dziękujemy.

Opracowała: Marzena Przeradzka