WYBORY MINI MISS

8 Marca w naszej grupie każda mała dziewczynka miała swoje „5 minut”
Tego dnia odbyły się wybory MINI MISS w kategorii:
Najbardziej roześmiana Miss, Miss równowagi, Najbardziej rozskakana Miss, Miss Najdłuższego kucyka, Najbardziej rozśpiewana Miss, Miss zgadywanek, Miss szybkości oraz Miss Najszybszego Liczenia. Każda dziewczynka otrzymała swój numerek i była nagrodzona koroną, dyplomem, laurką wykonaną przez naszych chłopców i oczywiście tym, co dziewczynki lubią najbardziej- błyskotkami, czyli złotą szarfą z diamencikami. Chłopcy- nasze JURY  spisali się na medal! Oceniali nasze małe królowe z cierpliwością w każdej kategorii. Na zakończenia nie mogło zabraknąć wyjścia po czerwonym dywanie… każda otrzymała gromkie brawa i sesję zdjęciową.  Po wybiegu naszych miss odbył się słodki poczęstunek, po czym zostały wręczone upominki przygotowane przez mamy z trójki klasowej, za co serdecznie dziękujemy!

Opracowała Anna Cherubin

DZIEŃ DINOZAURA

 

 

1 Marca świętowaliśmy Dzień Dinozaura. Tego dnia przedszkolaki przyszły ubrane w kolorze zielonym. Dzieci poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Potem nastąpiła prezentacja przyniesionych przez dzieci materiałów na temat dinozaurów i żywiołowa pogadanka. Niewątpliwie najbardziej wyczekiwana była zabawa w archeologa. Dzieci dostały pędzelki i z wielką energią przystąpiły do wykopu dinozaurów z pisaku kinetycznego, a następnie zabawa znaleziskami. Praca plastyczna „Jurajski park”, lepienie z plasteliny dinozaurów i DINO kino to dalszy ciąg naszej zabawy. Na zakończenie uwieczniliśmy nasz wesoły dzień w DINOBUDCE

Opracowała Anna Cherubin

DZIEŃ KOTA

Dnia 26.02 już od rana towarzyszył nam koci temat. Głównym celem tego święta było uwrażliwienie dzieci na krzywdę zwierząt, poruszenia problemu bezdomnych i głodujących zwierzaków oraz na to, żeby nie porzucać ich, bo to nie zabawki. Ciekawostki, plansze z ulubionymi postaciami kotów z bajek, kocia zabawa, tematyczne kart pracy to część naszego dnia. Jednak największą frajdą były zabawki dla pupila- kłębuszki wełny nie zabrakło również kocich odznak i dyplomów. Tego dnia wszyscy bawiliśmy się doskonale.

Opracowała Anna Cherubin

PIZZA

Dnia 11.02 sala naszego przedszkola zamieniła się w pizzerię.  Dzieciom już od rana towarzyszył temat pizzy, poznały jej historię, wykonały prace plastyczne, a na zakończenie wspólnie przygotowaliśmy pyszną pizzę. Trzeba przyznać, że smakowały nawet prawdziwe niejaki i to z dokładką!  Maluchy zgodnie stwierdziły, że nasza pizza jest najpyszniejsza na świecie!  Na zakończenie przedszkolaki dostały odznakę doskonałego kucharza pizzy.

Opracowała: Anna Cherubin

BAL KARNAWAŁOWY

Dnia 13  lutego w Przedszkolu Samorządowym odbył się "Bal karnawałowy" dla dzieci z naszego przedszkola. Wystrój hali sportowej wprowadził dzieci w radosny nastrój i zachęcał do wesołej zabawy. Na początku przedszkolaków przywitała pani dyrektor i życzyła wszystkim dzieciom udanej, miłej i pełnej radości zabawy. Przedszkolaki przebrane w kolorowe stroje bohaterów znanych bajek i postaci z dumą prezentowały swoje stroje. Wśród uczestników balu były wróżki, księżniczki, policjanci, zwierzątka, ale również nie zabrakło też piratów, Batmana, Spidermana czy innych barwnych postaci. Po raz drugi zabawę urozmaicali nam animatorzy z firmy „Live Events”. Podczas balu odwiedziła nas Mega Maskotka Minionek. Przez dwie godziny dzieci bawiły się świetnie. Miały możliwość zaprezentowania się podczas tańca oraz gier planszowych. W czasie balu odbyła się też sesja zdjęciowa, podczas której zostały uwieńczone na pamiątkę wspaniałe stroje naszych przedszkolaków.
Bal umożliwił dzieciom i nauczycielom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości, a to było głównym celem tego balu.
Przedszkolaki wracały do domu we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami. Po raz kolejny rodzice ze wszystkich grup przygotowali słodki poczęstunek, którym serdecznie i jeszcze raz dziękujemy.

Opracowała: Marzena Przeradzka

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

„Kocham moją Babcię, kocham mego Dziadka, ale jak im o tym powiedzieć? Może im zaśpiewać wtedy będą wiedzieć…” tymi słowami dnia 24 stycznia rozpoczęliśmy naszą uroczystość. I choć maluchy po raz pierwszy miały możliwość wystąpić przed tak ważną publicznością, żadna trema nie była im straszna-poradziły sobie doskonale!
Dzieci zaprezentowały ukochanym babciom i dziadziusiom program artystyczny, wyrażając przy tym swoją miłość i wdzięczność. Na zakończenie 3-latki odśpiewały gromkie STO LAT! Po czym z przytupem maluchów wjechał wózek z niespodzianką- tortem z wizerunkiem dziadków. Oczywiście nie zabrakło też prezentów wręczonych przez dzieci oraz poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Uroczystość podbiła serce publiczności, ten dzień na długo pozostanie w pamięci.

Opracowała: Anna Cherubin

ANIOŁKOWE OPOWIEŚCI

 

Dnia 19 Grudnia odbyło się nasze świąteczne spotkanie pt. „Aniołkowe opowieści”. Dzieci wcieliły się w role aniołków, które wszystkich wprowadziły w świąteczny nastrój. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem prezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Po części artystycznej dzieci wręczyły upominki i zasiadły wraz z rodzicami do świątecznego stołu.

Opracowała: Anna Cherubin

ŚNIEŻNY PUCH

 

 

Dnia 12 Grudnia odbyły się warsztaty świąteczne pt. „Śnieżny puch”.
W przenośni i dosłownie, bo choć za oknem nie było widać śniegu to na stolikach zagościł sztuczny śnieg, który był największą frajdą dla maluszków.  Dzieci wspólnie z rodzicami tworzyły choinki w bieli i śniegowego bałwanka. Ten dzień był wspaniałą okazją do wzmocnienia więzi z rodzicami i bliskimi w oczekiwaniu na nadchodzące święta…

Opracowała Anna Cherubin

WIZYTA MIKOŁAJA

Dnia 06.12. (czwartek) do naszego Przedszkola zawitał Mikołaj wraz ze Śnieżynką.  Uśmiech i wyjątkowa atmosfera na twarzach zagościła dokoła.Mikołaj rozmawiał z dziećmi, wykonał  ciekawe eksperymenty, wysłuchał piosenek i wierszy przygotowanych specjalnie dla niego. Nie zapomniał również o prezentach dla każdego dziecka, bo przecież małe dziecięce psoty zawsze można wybaczyć. Przedszkolaki obiecały jednak, że postarają się zachowywać grzecznie w przedszkolu i w domu.
Na twarzach dzieci jeszcze przez długi czas gościł uśmiech i szczęście z przyniesionych prezentów. Szkoda tylko, że ten wyjątkowy Gość odwiedza nas tylko raz w roku.

Opracowała Marzena Przeradzka