DZIEŃ RODZINY

Jak co roku, 3 czerwca nasze przedszkolaki wspólnie z rodzicami świętowały Dzień Rodziny. Wszystkie dzieci słowem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza, a także za mądrość i ojcowski autorytet. Po zaprezentowanym programie artystycznym wręczyli rodzicom upominki. Następnie wspólnie z rodzicami uczestniczyli w konkurencjach sportowych, w których tym razem nie było przegranych. Po rozgrywkach sportowych wszyscy częstowali się kiełbaskami z grilla i smakołykami przygotowanymi przez rodziców. Piknik możemy zaliczyć do bardzo udanych. Zarówno dzieci, jak i rodzice świetnie się bawili.
Dziękujemy serdecznie Radzie Rodziców oraz wszystkim rodzicom za pomoc w organizacji, za przygotowanie słodkiego poczęstunku oraz pomoc przy grillu.

Opracowała: Dorota Parzych

PRZEDSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI EDYCJA II

16 maja 2019 roku już po raz drugi odbył się Przedszkolny Konkurs Recytatorski skierowany do dzieci z grup uczęszczających do naszego przedszkola.

Do konkursu przystąpiło 18 przedszkolaków. Wszyscy wspaniale deklamowali swoje wiersze, każdy występ nagradzany był gromkimi brawami. Jury w składzie pani Katarzyna Brzuzy, pani Janina Rogalska oraz pani Agnieszka Gromek po burzliwej naradzie wyłoniło zwycięzców.

Czytaj więcej: PRZEDSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI EDYCJA II

„GODZINA DLA ZIEMI”

Dnia 26.03 nasza grupa została zapoznana z tematem zbliżającego się wydarzenia, jakim jest „Godzina dla Ziemi”. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Zapoznaliśmy się z wiosennymi porządkami, pracą ogrodnika oraz pielęgnacją roślinek. Każdy maluch otrzymał swoją doniczkę i sam zasadził nasionka trawy i żyta. Dla dzieci była to świetna zabawa, a zarazem doskonała nauka dbania o przyrodę.

Opracowała: Anna Cherubin

TEATRZYK PT. „WIELKANOCNA PRZYGODA”

Dnia 25 marca w naszym przedszkolu, odbyło się profilaktyczne przedstawienie teatralne pt.„Wielkanocna przygoda” w wykonaniu aktorów z Teatru Magik z Białegostoku. W humorystyczny sposób aktorzy  wprowadzili dzieci w przedświąteczny nastrój i poznanie zwyczajów wielkanocnych. Przygody aktorów wcielonych w postaci dzieci, królika, kury, wzbudziły wiele emocji i pokazały jak  należy się zachowywać. Nasze przedszkolaki obserwując bohaterów „zainspirowały się” jak pomóc w przygotowaniach przedświątecznych. Na koniec aktorzy otrzymali  wielkie brawa.

Opracowała: Dorota Parzych

POWITANIE WIOSNY

W czwartek 21 marca przedszkolaki z naszej grupy świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, przyszły ubrane na zielono. W przedszkolu w tym dniu nie zabrakło tańców przy muzyce, zabaw ze śpiewem, konkursów i innych wiosennych niespodzianek. Dzieci wraz z paniami przygotowały kolorową Marzannę.
Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Przy śpiewie wiosennych piosenek, z pięknymi kwiatami w rączkach, dzieci radośnie maszerowały z naszą Zimową Panną. W wyznaczonym miejscu, zgodnie z tradycją ostatecznie pożegnaliśmy zimę dokonując spalenia Marzanny. Wiosenne słońce rozświetlało wesołe miny dzieci, które z uśmiechem i towarzyszącym okrzykiem „Witaj Wiosno, żegnaj Zimo!” wróciły do przedszkola. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

Opracowała: Dorota Parzych

WYBORY MINI MISS

8 Marca w naszej grupie każda mała dziewczynka miała swoje „5 minut”
Tego dnia odbyły się wybory MINI MISS w kategorii:
Najbardziej roześmiana Miss, Miss równowagi, Najbardziej rozskakana Miss, Miss Najdłuższego kucyka, Najbardziej rozśpiewana Miss, Miss zgadywanek, Miss szybkości oraz Miss Najszybszego Liczenia. Każda dziewczynka otrzymała swój numerek i była nagrodzona koroną, dyplomem, laurką wykonaną przez naszych chłopców i oczywiście tym, co dziewczynki lubią najbardziej- błyskotkami, czyli złotą szarfą z diamencikami. Chłopcy- nasze JURY  spisali się na medal! Oceniali nasze małe królowe z cierpliwością w każdej kategorii. Na zakończenia nie mogło zabraknąć wyjścia po czerwonym dywanie… każda otrzymała gromkie brawa i sesję zdjęciową.  Po wybiegu naszych miss odbył się słodki poczęstunek, po czym zostały wręczone upominki przygotowane przez mamy z trójki klasowej, za co serdecznie dziękujemy!

Opracowała Anna Cherubin

DZIEŃ DINOZAURA

 

 

1 Marca świętowaliśmy Dzień Dinozaura. Tego dnia przedszkolaki przyszły ubrane w kolorze zielonym. Dzieci poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Potem nastąpiła prezentacja przyniesionych przez dzieci materiałów na temat dinozaurów i żywiołowa pogadanka. Niewątpliwie najbardziej wyczekiwana była zabawa w archeologa. Dzieci dostały pędzelki i z wielką energią przystąpiły do wykopu dinozaurów z pisaku kinetycznego, a następnie zabawa znaleziskami. Praca plastyczna „Jurajski park”, lepienie z plasteliny dinozaurów i DINO kino to dalszy ciąg naszej zabawy. Na zakończenie uwieczniliśmy nasz wesoły dzień w DINOBUDCE

Opracowała Anna Cherubin

DZIEŃ KOTA

Dnia 26.02 już od rana towarzyszył nam koci temat. Głównym celem tego święta było uwrażliwienie dzieci na krzywdę zwierząt, poruszenia problemu bezdomnych i głodujących zwierzaków oraz na to, żeby nie porzucać ich, bo to nie zabawki. Ciekawostki, plansze z ulubionymi postaciami kotów z bajek, kocia zabawa, tematyczne kart pracy to część naszego dnia. Jednak największą frajdą były zabawki dla pupila- kłębuszki wełny nie zabrakło również kocich odznak i dyplomów. Tego dnia wszyscy bawiliśmy się doskonale.

Opracowała Anna Cherubin

PIZZA

Dnia 11.02 sala naszego przedszkola zamieniła się w pizzerię.  Dzieciom już od rana towarzyszył temat pizzy, poznały jej historię, wykonały prace plastyczne, a na zakończenie wspólnie przygotowaliśmy pyszną pizzę. Trzeba przyznać, że smakowały nawet prawdziwe niejaki i to z dokładką!  Maluchy zgodnie stwierdziły, że nasza pizza jest najpyszniejsza na świecie!  Na zakończenie przedszkolaki dostały odznakę doskonałego kucharza pizzy.

Opracowała: Anna Cherubin