BAL KARNAWAŁOWY

Dnia 1 lutego w Przedszkolu Samorządowym odbył się "Bal karnawałowy" dla dzieci z naszego przedszkola. Celem balu było zapoznanie dzieci  z tradycją zabawy karnawałowej. Zabawę prowadzili animatorzy zabaw z firmy „Live Events”.

Na balu były królowe i królowie, nie zabrakło też Batmanów, Piratów, Rycerzy, czy też różnych zwierząt. Na nasz bal zawitały: żółwie, tygryski, motyle. Rodzicom dziękujemy za przygotowanie wspaniałych i barwnych strojów karnawałowych dla swoich dzieci.

Podczas balu odwiedziły nas Elza i Olaf oraz inne Mega Maskotki. Przez dwie godziny dzieci bawiły się świetnie. Miały możliwość zaprezentowania się podczas tańca oraz gier planszowych. W czasie balu odbyła się też sesja zdjęciowa, podczas której zostały uwieńczone na pamiątkę wspaniałe stroje naszych wychowanków.

Po sesji zdjęciowej nastąpiła krótka przerwa w zabawie na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, którym serdecznie i jeszcze raz dziękujemy!!!

Opracowała: Marzena Przeradzka

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W dniu 24 listopada przedszkolaki brały udział w obchodach Światowego Święta Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ulubionego przyjaciela „Pluszowego Misia”, który towarzyszył im przez cały dzień.

Przedszkolaki ze swoimi maskotkami wesoło bawiły się przy muzyce, rozwiązywały misiowy quiz.

Jednak najwięcej radości sprawiły dzieciom odwiedziny prawdziwego Pluszowego Misia, który opowiedział dzieciom o sobie, rozmawiał i żartował, a także zadawał dużo misiowych pytań. Okazało się, że nawet misiowe zagadki nie były dla dzieci trudne. Wszystkie przedszkolaki chciały przytulić się do naszego gościa.

Święto Pluszowego Misia na stałe wpisało się do kalendarza najważniejszych uroczystości przedszkolnych.

Opracowała: Justyna Majewska

ILUZJONISTA U PRZEDSZKOLAKÓW

Dnia 27 listopada odwiedził nasze  przedszkole  iluzjonista, nazwany przez dzieci „Prawdziwym Czarodziejem". Dał nam wszystkim pokaz magii - iluzji i czarów. Występ takiego artysty to wielka atrakcja dla dzieci. Przedszkolaki miały możliwość przeżycia czegoś niezwykłego, tym bardziej, że aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu. Przez cały występ na małych buziach widzów malował się uśmiech. Występ był udany i przyniósł dzieciom  wiele radości.

Opracowała: Justyna Majewska