Gadka Nikoli

13 listopada 2019 r. w CKBiS w Lelisie odbyły się eliminacje gminne 36. Konkursu Recytatorskiego „Kurpie Zielone w literaturze” dla klas V-VIII szkół podstawowych z  gminy Lelis.
Konkurs ma na celu upowszechnianie wśród młodzieży szkolnej literatury ukazującej przebogate tradycje historyczne ludzi i pejzaż ziemi kurpiowskiej oraz popularyzację dialektu kurpiowskiego.
Naszą szkołę w kategorii recytacji wierszy o Kurpiowszczyźnie reprezentowały Amelia Kobrzeniecka z kl. VI oraz Joanna Sakowska z kl. Vb.
W kategorii recytacji gadki kurpiowskiej wystąpiły siostry Prusińskie: Nikola z kl. V b oraz Wiktoria z kl. VII.
Decyzją jury do kolejnego etapu konkursu zakwalifikowała się, przygotowywana przez K. Brzuzy, NIKOLA PRUSIŃSKA, która brawurowo wykonała gadkę „Jek Carniacy na polowanie pośli” Witolda Kuczyńskiego.
Finał już za tydzień! Nikola, powodzenia!