POLSKA TO MY!!!

8 listopada 2019 r. uczniowie naszej szkoły, z przypiętymi biało – czerwonymi kotylionami, w towarzystwie nauczycieli i rodziców, radośnie świętowali rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uroczystość odbyła się na hali sportowej, udekorowanej przy zaangażowaniu wielu uczniów naszej szkoły. Hasło przewodnie imprezy brzmiało „POLSKA TO MY”, nie mogło więc być inaczej.
Świętowaliśmy nietypowo, bo… śpiewająco. Teksty pieśni i piosenek patriotycznych były wyświetlane, więc nie można wymówić się nieznajomością słów. Zaśpiewaliśmy m.in. „Uwierz, Polsko!”, „Niepodległą, niepokorną…”, „Białe róże”, „Rotę” czy „Leguny w niebie”. Wspólne śpiewanie przeplatane było recytacją wierszy.

Uroczystą akademię przygotowała Grupa Artystyczna, a wzięli w nie udział uczniowie z niemal wszystkich klas.
Godny strój, przypięcie kotylionu, udział w akademii z prawdziwą powagą i  zaangażowaniem, to szacunek dla historii i dziejów naszego kraju, to współczesny wyraz patriotyzmu. POLSKA TO MY!!!