• 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
  • 07
  • 08
  • 09

„W krainie mitów” i w „Aquarium”

W piątek, 4 października 2019 r., uczniowie klas V i VI naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Ostrołęki.
Najpierw w Ostrołęckim Centrum Kultury obejrzeliśmy spektakl pt. „W krainie mitów”, przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. 
Tematem przedstawienia były przygody pary bliźniąt - Oli i Michała,  którzy na skutek swojego niewłaściwego zachowania zgubili się podczas wycieczki klasowej do muzeum. Dzieci przeniosły się w czasy mityczne. Na dodatek Ola uwolniła nieszczęścia z puszki Pandory…
Bliźnięta spotykają wielu bohaterów znanych z mitologii: Midasa, Ikara, Syzyfa czy Prometeusza. Poznają znaczenie zwrotów: koń trojański, węzeł gordyjski, nić Ariadny, puszka Pandory czy syzyfowa praca. Aby wrócić do swoich czasów, muszą  rozwiązać zagadkę…
Po emocjach i wrażeniach, których dostarczył nam spektakl, spędziliśmy niezapomniane dwie godziny w Parku Wodnym „Aquarium”. Aby basenowa eskapada była bezpieczna, przed wejściem do wody, ratownik przedstawił regulamin korzystania z pływalni. Wodnym harcom w rwącej rzece, basenach i na zjeżdżalniach nie było końca.
To z pewnością nie ostatnia taka wycieczka!

(kb)