• 01
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
  • 07
  • 08
  • 09

Starsi występują dla młodszych

     14 czerwca 2019 r., kilka dni przed zakończeniem roku szkolnego, uczniowie z Grupy Artystycznej działającej w naszej szkole zrobili niespodziankę swoim młodszym koleżankom i kolegom z przedszkola i „zerówki”.
     Uczniowie kl. IV a, IV b, V oraz VI wystąpili z przedstawieniem pięknej baśni H. Ch. Andersena pt. „Calineczka” w Sali Przedszkola Samorządowego w Lelisie.
     Główna bohaterka baśni to piękna, uczynna, o niezwykle dobrym sercu dziewczynka, dlatego też wiele stworzeń próbowało uczynić z niej swoją żonę. Mała istotka nie potrafiła stawiać oporu, a tylko dzięki pomocy innych udało się jej uciec przed ropuchą i kretem…
     Przedszkolaki bacznie obserwowały scenę i samych aktorów, a gromkie brawa rozlegały się raz po raz.
     Może następnym razem to młodsi uczniowie zaproszą starszych na swój występ?

(kb)