• 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
  • 07
  • 08
  • 09

Wycieczka "Trójmiejskim szlakiem historii i przygody"

W dniach 27 – 29 maja 2019r. uczniowie naszej Szkoły, pod opieką wychowawców, brali udział w wycieczce pod hasłem „Trójmiejskim szlakiem historii i przygody”. W programie było:
- spacer z przewodnikiem po Starówce w Gdańsku, w trakcie, którego zobaczyliśmy m.in: Złotą Bramę, Długi Targ, Fontannę Neptuna, Żuraw – najstarszy zachowany dźwig portowy w Europie, Dwór Artusa oraz Kościół Mariacki;
- rejs statkiem na Westerplatte oraz zwiedzanie z przewodnikiem symbolu wybuchu II wojny  światowej;
- pobyt w największej kręgielni w Gdańsku -  MK Bowling;  
- zwiedzanie Sopotu -  spacer w trakcie, którego zobaczyliśmy m.in.:  reprezentacyjną  część  miasta - ul. Monte Cassino; Krzywy Domek - nowoczesny budynek uznany za jedną z najdziwniejszych budowli na świecie; Molo - najdłuższe w Europie molo o długości ok. pół kilometra; wejście na Latarnię Morską, pełniącą rolę wieży widokowej, z której można podziwiać panoramę  Trójmiasta i Zatoki Gdańskiej;
- zabawa pod okiem trenerów w Parku Trampolin – Jumper City w Gdyni, w którym znajdował się olbrzymi basen z gąbkami, największa trampolina sportowa na północy Polski, ścieżki akrobatyczne, trampoliny z koszami do ćwiczenia wsadów, arena do zbijaka, strefa gladiatorów oraz air track. To właśnie w tym miejscu wielu naszych uczniów nauczyło się w  bezpieczny sposób robić salto;
- pobyt w Akwarium Gdyńskim, w którym zobaczyliśmy niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata, np. z Afryki, Ameryki Północnej czy północy naszego kontynentu;
- zwiedzanie z przewodnikiem niszczyciela ORP Błyskawica w Gdyni - najstarszego zachowanego niszczyciela – weterana II wojny światowej i jedynego bojowego okrętu alianckiego;
- spacer po plaży, podczas którego mieliśmy okazję powdychać morską bryzę z jodem oraz poszukać bursztynu i muszli;
- zwiedzanie Zamku Krzyżackiego w Malborku. Uczniowie przeszli szlakiem „Tajemnice Zamku Malbork”, rozwiązując zagadki i zadania oraz odkrywając sekrety krzyżackie. W wędrówce towarzyszył nam  wykwalifikowany przewodnik w stroju historycznym, który przekazał nam wiele ciekawych informacji o twierdzy nad Nogatem, zakonie krzyżackim, Królestwie Polskim i kulturze wieków średnich.    

    Fotografia: K. Brzuzy   
                                                                                                                                          Opracowanie: E. Chorąży