Jesteśmy Szkołą Mistrzów Ortografii!!!

Konkurs  „#ortograf2019 – 100 trudnych wyrazów” odbył się w dniach 25-31.03.2019 r. w formule Edukacyjne Wyzwania Medialne. Celem wyzwania było między innymi uczczenie rocznicy stulecia odzyskania niepodległości, utrwalenie zasad pisowni wybranych trudnych dla uczniów wyrazów, poszerzenie wiedzy na temat pojęć i znaczeń, jakie kryją się pod nimi, a także zapoznawanie się z innowacjami i możliwościami pracy online w internecie.  
Do konkursu zapisało się  ponad 4200 uczestników z 72 szkół w całym kraju, którzy podjęli wyzwanie rywalizacji o umowny tytuł Mistrz/Mistrzowie ortografii. W naszej szkole wyzwanie podjęło 140 uczniów.
Każdy uczestnik na zakończenie musiał zmierzyć się z testem głównym, w którym wylosował 20 zadań z 200 ćwiczonych przez miesiąc w eliminatorze błędów.  

     Na poziomie szkół podstawowych i gimnazjów wyłoniono osiem placówek laureatów, wśród których nasza szkoła uplasowała się na III miejscu. To dzięki 77 uczniom z klas IV-VIII szkoły podstawowej oraz III a i b gimnazjum, którzy przystąpili do testu głównego.


 

W ortograficznych zmaganiach na teście głównym najlepszą klasą okazała się klasa VII, której uczniowie uzyskali średnio 80% punktów. Najliczniejszą reprezentację miała klasa VI, 14 uczniów tej klasy wzięło udział w konkursie głównym.

Tytuł Mistrza Ortografii (100% punktów) w naszej szkole uzyskały:

ANNA SAKOWSKA, kl. VI
KATARZYNA ORZECHOWSKA, kl. VII

II miejsce (95% punktów):
                  Patrycja Sęk, kl. VI
                  Bartłomiej Siwek, kl. VI
                  Alicja Kacprzak, kl. VII
                  Małgorzata Gromek, kl. III a

III miejsce (90% punktów):
                  Maria Staniek, kl. IV b
                  Gabriela Korzeniecka, kl. V
                  Sylwia Karczewska, kl. VI
                  Mateusz Olkowski, kl. VII
                  Wiktoria Chaberek, kl. VII
                  Malwina Szymczyk, kl. III a
                  Julia Krystian, kl. III b

GRATULUJEMY!!!

(kb)