• 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
  • 07
  • 08
  • 09

„Notros”, „Pan Dreptusiński”, a może „Dziewcak”

We wtorek 5.03.2019 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Pisarza bibliotekę w Lelisie odwiedził wyjątkowy gość – pisarka Małgorzata Urszula Laska. Uczniowie kl. V i VI naszej szkoły mieli zaszczyt uczestniczyć w spotkaniu z tą autorką inspirujących i pouczających książek dla dzieci i młodzieży. Małgorzata Laska na stałe mieszka i pracuje we Frankfurcie nad Menem, ale pochodzi z Kurpi i nasz region jest jej bliski, o czym świadczył jej ubiór – kurpiowski strój ludowy.
Pani Małgosia debiutowała w roku 2013 bajką o jeżu pt. „Pan Dreptusiński”. Kolejne książki to „Tajemnica żabiej wyspy”, „Notros” czy „Dziewcak” albo „Łatwo nie będzie”.
Jej bajki w piękny i ciepły sposób opowiadają historie zagrożonych gatunków zwierząt,   uczą wzajemnego zrozumienia i tolerancji.
Wysłuchaliśmy odczytanych przez Panią Małgosię fragmentów jej książek i kilku wierszy. Autorka cierpliwie i z humorem odpowiadała na nasze pytania. Opowiedziała nam o tajnikach pracy pisarza oraz etapach powstawania książki. Na zakończenie spotkania mieliśmy możliwość zakupienia książek ze specjalną imienną dedykacją i autografem, z czego wielu z nas skorzystało.
Spotkanie z Małgorzatą Laską było niezapomnianym przeżyciem!!!

(kb)