Wycieczka do Łomży

     17 stycznia 2019 r. uczniowie klasy IV a, IV b, V i VI wraz z opiekunami (K. Brzuzy, D. Aptacy, J. Białobrzeska) odwiedzili Łomżę.
Najpierw po Muzeum Diecezjalnym oprowadził nas ks. Tomasz Grabowski. Barwnie opowiedział nam historię diecezji łomżyńskiej. Podziwialiśmy stare i cenne eksponaty sztuki religijnej i świeckiej pochodzące z terenu diecezji, m.in. rzeźby, ikony, obrazy, meble, przedmioty liturgiczne, a nawet… kość mamuta.
     Nie omieszkaliśmy przespacerować się do położonej niedaleko muzeum XV w. Katedry pw. Świętego Michała Archanioła.
Będąc w Łomży spędziliśmy godzinę z papużkami w Papugarni, gdzie karmiliśmy je, głaskaliśmy, nosiliśmy i z którymi zrobiliśmy sobie mnóstwo zdjęć.
     W auli Szkół Katolickich obejrzeliśmy spektakl „Mikołajek – zderzenie dwóch światów”, który wystawił Teatr Muzyczny „Forte” z Wrocławia. Sztuka nawiązywała do znanej powieści, poruszała problemy bliskie dzieciom: przyjaźń, relacje z rodzicami i uzależnienie od internetu.
     Na zakończenie pobytu w Łomży spędziliśmy wesoło czas w „Jump6 Park Trampolin”, gdzie skokom, saltom i fikołkom na ponad 50 trampolinach nie było końca.
     To był dzień pełen wrażeń!   

(kb)