• 01
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
  • 07
  • 08
  • 09

 17 grudnia 2018 r. w Wykrocie odbył się XVI Konkurs Czytelniczy „Poznajemy Baśnie i Legendy z Krainy Zwanej Kurpsiami”, w którym uczniowie naszej szkoły, razem z nauczycielką K. Brzuzy, brali udział po raz trzeci.
Czwartoklasistki, dzięki uprzejmości CKBiS, pięknie prezentowały się, wystrojone w kurpiowskie stroje. Lena Mażewska, Nikola Prusińska, Joanna Sakowska i Maria Staniek wykazały się świetną znajomością baśni i legend kurpiowskich i wykonały piękną ilustrację do wylosowanej legendy. Znały gwarowe odpowiedniki ogólnopolskich wyrazów, potrafiły też dopasować rekwizyty do baśni, podając jej tytuł i nazwisko autora. Na koniec „nase Kurpsionecki” zaprezentowały scenki z „Legendy o Kasi Leśniczance”, używając gwary kurpiowskiej.
Wiadomości i umiejętności Leny, Nikoli, Asi i Marysi zostały docenione. Dziewczyny zdobyły I miejsce w XVI edycji ww. Konkursu!

GRATULUJEMY!

(kb)