• 01
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
  • 07
  • 08
  • 09

"19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży"

Dnia 6.12.2018 w naszej szkole odbyło się posumowanie corocznie organizowanej akcji „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”. Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny przystąpili do światowej kampanii pod patronatem „Fundacji po DRUGIE”. Nasza społeczność szkolna chce budować świat wolny od przemocy, dlatego przez cały listopad miały miejsce różne działania profilaktyczne. Uczniowie przez swoją twórczość powiedzieli NIE przemocy. Powstała także galeria plakatów pt. „Agresji mówimy NIE”. Uczniowe klasy 3a gimnazjum przygotowali krótki przekaz artystyczny, który w humorystyczny sposób przedstawił uczniom naszej szkoły jak zapobiegać przemocy i jak na nią reagować. Dodatkowo, dzień wcześniej, 5 grudnia nasi wolontariusze obchodzili swoje święto, Światowy Dzień Wolontariusza. Wszystkim zaangażowanym w działalność dziękujemy i życzymy wszystkiego dobrego oraz dalszego czerpania satysfakcji w pomaganiu drugiemu człowiekowi.

Marta Zerhau