• 01
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
  • 07
  • 08
  • 09

„Dziady” w Lelisie

                         

     Listopad to odpowiedni czas na obchodzenie dziadów, zatem 13 listopada 2018 r. gościliśmy w naszej szkole Teatr Młodego Pokolenia z Białegostoku.
     Troje aktorów wystąpiło ze spektaklem „Dziady" cz. II, kreując postacie Zosi, Rózi i Józia, Starca, Widma Złego Pana oraz Guślarza. W kanonie lektur szkolnych dramat Adama Mickiewicza "Dziady" cz. II zajmuje ważne miejsce. Dzięki przedstawieniu uczniowie mogli lepiej zrozumieć lekturę i zawarte w niej prawdy moralne, które są aktualne także w dzisiejszych czasach.
     Uczniowie kl. VI, VII i VIII szkoły podstawowej oraz kl. IIIa i IIIb gimnazjum podziwiali niezwykły klimat utworu. Wspaniała gra białostockich aktorów i muzyka wprowadziły uczniów w nastrój tajemniczości i grozy, a ciekawe stroje i rekwizyty przeniosły w świat bohaterów dramatu.
     Przedstawienie było oryginalną i pożyteczną lekcją literatury i w ciekawy sposób przybliżyło widzom atmosferę pogańskiego obrzędu.
     Aktorzy Teatru Młodego Pokolenia zebrali gromkie brawa, a uczniowie wyrazili chęć ujrzenia aktorów w innym repertuarze.

Dziękujemy!!!

(kb)