• 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
  • 07
  • 08
  • 09

100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

W piątek 9 listopada odbył się uroczysty apel z okazji setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Akademię rozpoczęło uroczyste odśpiewanie hymnu państwowego o godzinie 11:11. Następnie uczniowie zatańczyli poloneza oraz przedstawili wzruszającą inscenizację, przypominającą nam o tym, ile zawdzięczamy Polakom walczącym za wolność naszej ojczyzny. Powinniśmy być im wdzięczni, że możemy żyć w niepodległym kraju i cieszyć się wolnością. Po akademii uczniowie śpiewali pieśni oraz oglądali filmy o tematyce patriotycznej.

szkolny wolontariat

Święto Niepodległości, Święto Wolności

9 listopada 2018 r. wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły oraz rodzice naszych uczniów przypięli do piersi biało-czerwone kotyliony i spotkali się na hali sportowej naszej szkoły, by uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uroczystość  rozpoczęto tańcem – polonezem w wykonaniu uczniów kl. IVa, IVb, VI oraz VII do muzyki W. Kilara. Później uczniowie z wszystkich klas naszej szkoły recytowali wiersze i śpiewali pieśni, które wywołały łzy wzruszenia u słuchaczy. Utwory symbolizowały miłość do Polski, przypominały jej burzliwe dzieje i walkę o wolność.
To właśnie „wolność” była hasłem przewodnim inscenizacji. Wolność, czyli świat bez wojny i przemocy. Wolność, czyli możliwość wyboru czy szczęśliwy dom…
„Nie ma nic cenniejszego niż wolność” – tymi słowami zakończono akademię.
Uroczystość przygotowali uczniowie z Grupy Artystycznej, działającej od września w naszej szkole.

(kb)