Pasowanie na czytelnika

     23 maja 2018r. w bibliotece w Lelisie odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika. Tego dnia uczniowie klasy I oficjalnie zostali przyjęci do grona przyjaciół książek. Zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych oraz obowiązującym regulaminem. Pani bibliotekarka przekazała pierwszoklasistom podstawowe zasady zachowania się w bibliotece oraz prośby książek. Pierwszaki doskonale zdawały sobie sprawę z tego, jakie prośby mają książki. Następnie na przyszłych czytelników czekały balonowe zagadki, sprawdzające ich wiedzę. Na koniec uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, po czym nastąpił ten oczekiwany przez nich moment - pasowanie na czytelnika. Pani bibliotekarka dotykając książką ramienia każdego dziecka wypowiadała słowa: „Pasuję Cię na czytelnika naszej biblioteki”, a dyrektor CK-BiS wręczył pamiątkowe książki i dyplomy.

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze.

(pj)