Święto Konstytucji 3 Maja, Kwiecień – Miesiącem Pamięci Narodowej

Niech każdy miłość własną miłości kraju poświęci” – pod takim hasłem, dnia 27 kwietnia 2018r., w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca uchwalenie Konstytucji 3 Maja, poległych za ojczyznę oraz walczących słowem, aby Polska była zawsze wolna, piękna i lepsza. Podczas inscenizacji, zaprezentowanej przez uczniów klasy piątej, można było wysłuchać wiele patriotycznych wierszy a podniosłą atmosferę podkreślały pieśni w wykonaniu szkolnego chóru, pod kierunkiem p. Marka Prusaczyka.

Przybliżono również sylwetkę Ojca Świętego Jana Pawła II, wielkiego patrioty. Na każdym kroku podkreślał jak ważne dla nas Polaków jest umiłowanie naszej Ojczyzny, podtrzymywanie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz budowanie świadomości narodowej i obywatelskiej. Wspominając Papieża Jana Pawła II, wielokrotnie przytaczano Jego słowa, jak również zaśpiewano „Barkę” – ukochaną pieśń Ojca Świętego.

Akademię przygotowali: p. Ewa Chorąży, p. Jolanta Chmielewska, p. Danuta Aptacy oraz ks. Łukasz Ładyżyński.

 E. Chorąży