Pierwszy Dzień Wiosny

   21 marca, w pierwszy dzień wiosny zorganizowaliśmy w naszej szkole wydarzenie pod hasłem „Dzień na Tak”. Samorząd Uczniowski oraz całe grono pedagogiczne przygotowało na ten dzień wiele niespodzianek.
   Najpierw uczniowie, pod czujnym okiem nauczycieli i wcześniejszych przygotowaniach,  wcielili się w rolę pedagogów, prowadząc trzy pierwsze lekcje.Dzieci znakomicie wywiązały się z powierzonego im zadania i poprowadziły ciekawe zajęcia. Przy okazji uczniowie mogli sami doświadczyć, jak trudna jest praca nauczycieli.
   W tym dniu z inicjatywy Szkolnego Wolontariatu odbył się również „Jarmark Wielkanocny”. Już na drugiej przerwie można było podziwiać oraznabyć różnorodne ozdoby świąteczne wykonane ręcznie przez uczniów. Największą popularnością cieszyły się wielobarwne pisanki. Nie zabrakło także pięknych stroików wielkanocnych, baranków, kurczaczków i zajączków.  Oprócz tego podczas kiermaszu swoim smakiem i wyglądem przyciągały przepyszne wypieki, a wybierać było w czym - babki, rolady, serniki, makowce, mini babeczki, czekoladowe jajeczka i rogaliki. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. To przedsięwzięcie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci oraz wprowadziło całą społeczność szkolną w nastrój zbliżających się świąt wielkanocnych.
   W tym samym czasie pielęgniarka, Pani Lidia Żelazna, mierzyła ciśnienie krwi oraz ważyła chętnych uczniów.
  Tego dnia mieliśmy również okazję uczestniczyć w apelu dotyczącym Konwencji Praw Dziecka, który został przygotowany przez uczniów klasy VI pod kierunkiem Pani Jolanty Chmielewskiej. Szóstoklasiści przedstawili społeczności szkolnej historię uchwalenia Konwencji Praw Dziecka oraz w wymownych  rymowankach przypomnieli najważniejsze prawa dziecka. Podkreślali też, że prócz wielu praw dzieci mają także obowiązki wynikające z roli ucznia, dziecka, Polaka i człowieka.
   To jednak nie był  koniec atrakcji. W dalszej części dnia na hali sportowej odbyły się rozgrywki sportowe. Uczniowie poszczególnych klas z ogromnym zapałem włączyli się w zmagania, próbując swoich sił w różnych konkurencjach. Rywalizacja była zawzięta i bardzo wyrównana. Gorący  doping publiczności sprawiał, że emocje sięgały zenitu. Dodatkowa atrakcją tego dnia był mecz w piłkę siatkową pomiędzy uczniami oddziałów gimnazjalnych a nauczycielami, wprawiając wszystkich zgromadzonych w wesoły i rozrywkowy nastrój.
   „Dzień na Tak” upłynął w bardzo miłej i wesołej atmosferze, sprawiając ogromną radość nie tylko uczniom, ale również nauczycielom. Ten wyjątkowy dzień ukazał, że w naszej społeczności szkolnej kryją się nieograniczone pokłady energii. Dzieci doskonale poradziły sobie ze swoją samorządnością i współzawodnictwem grupowym. Przy ogromnym zaangażowaniu grona pedagogicznego uczniowie pokazali, że ten szczególny dzień można spędzić inaczej. W radosnych nastrojach „wyszli z ławek szkolnych”, by bawić się wspólnie z nauczycielami. Impreza ta nie tylko zintegrowała społeczność szkolną, wytwarzając poczucie wspólnoty, ale przede wszystkim była świetną zabawą.

Aneta Krajewska