Klasa IV na podium konkursu o baśniach

13 grudnia 2017 roku czworo uczniów z klasy IV – Gabriela Korzeniecka, Igor Grzybicki, Olga Wieremiejczyk oraz Aleksandra Zielińska - reprezentowało naszą szkołę podczas konkursu czytelniczego „Poznajemy baśnie i legendy z krainy zwanej Kurpsiami”. To była jubileuszowa, XV edycja konkursu, organizowanego przez szkołę w Wykrocie.

Uczniowie naszej szkoły musieli wykazać się znajomością: słownictwa gwarowego, legend i baśni kurpiowskich oraz rozpoznać baśń lub legendę kurpiowską kojarzącą się z wylosowanym rekwizytem. W czasie trwania konkursu każdy zespół miał też do wykonania pracę plastyczną, przedstawiającą  wylosowaną  legendę. Ostatnią konkurencją było odegranie scenki z wybranej baśni czy legendy. Nasza drużyna przedstawiła fragmenty „Zmiany w postępowaniu” Stanisława Kałuckiego używając gwary kurpiowskiej.

Gabrysia, Igor, Olga i Ola wykazali się ogromną wiedzą, a także talentem plastycznym  i aktorskim, za co zostali nagrodzeni. Za zajęcie III MIEJSCA w konkursie otrzymali dyplomy i nagrody. Mieli też okazję spotkać się z autorami legend i baśni kurpiowskich – Janiną Anną Krzyżewską oraz Stanisławem Kałuckim.

Gratulujemy z całego serca!

(kb)