Akademia z okazji Święta Niepodległości

Dnia 09 listopada o godzinie 9.30 na sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się uroczysty apel z okazji święta 11 listopada zwanego Świętem Niepodległości.

Część artystyczną, którą poprzedzało wprowadzenie Sztandaru Szkoły, wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego - przygotowali uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej pod kierunkiem Danuty Prachniak, za dekoracje odpowiedzialna była klasa III ZSZ z wychowawcą Wiolettą Tomczak. Scenariusz miał na celu przybliżenie młodszym kolegom historii naszego kraju –  czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z map świata. Apel był przedstawiony w bardzo ciekawej formie – uczniowie recytowali wiersze, prowadzili dialog, zaś chór pod kierunkiem Marka Prusaczyka śpiewał tematyczne pieśni.

Danuta Prachniak