Pasowanie na ucznia klasy I

      10 października odbyła się uroczystość przyjęcia pierwszoklasistów  w szeregi uczniów Szkoły Podstawowej w Lelisie. To był wyjątkowy dzień dla pierwszaków, w którym uczestniczyli ich rodzice oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Lelis p.Stefan Prusik, Dyrektor ZASiP p.Andrzej Przeradzki, Dyrektor ZS w Lelisie p.Urszula Laska, Wicedyrektor ZS w Lelisie p.Marta Trzcińska, nauczyciele, uczniowie klas II i III oraz goście specjalni Król Ołówkos wraz z małżonką i Gwardziści.

 

     W tym szczególnym dniu pierwszoklasistów odwiedzili również radni sejmiku woj. mazowieckiego p. Mirosław Augustyniak i p. Marian Krupiński oraz Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Ostrołęce p. Mariusz Popielarz. Spotkanie dotyczyło akcji zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ostrołęce w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny ”.

     Pan  Mirosław Augustyniak przeprowadził interesującą prelekcję na temat bezpieczeństwa na drodze, a szczególnie noszenia elementów odblaskowych po zmroku, poza terenem zabudowanym.

     Kampania skierowana jest do uczniów, którzy przekraczają szkolne mury po raz pierwszy. Jej głównym celem jest uświadomienie jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych już od najmłodszych lat. Główny nacisk kładziony jest na uświadomienie zagrożeń po zapadnięciu zmierzchu, np. na nieoświetlonych drogach bez chodników czy pobocza, podkreślana jest rola odblasków, które wpływają na widoczność pieszego a tym samym zwiększają jego bezpieczeństwo.

     Na koniec spotkania, w ramach kampanii “Jesteś widoczny jesteś bezpieczny -wyprawka dla pierwszoklasisty”, pierwszaki otrzymały wyprawkę, w skład której wchodzą elementy odblaskowe w formie zawieszek – można je przypiąć do ubrania lub plecaka, opaska odblaskowa oraz opaska LED, którą można założyć na rękę lub obuwie.

     Dzieci w skupieniu i z uwagą wysłuchały cennych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa i obiecały, że otrzymane elementy odblaskowe staną się obowiązkowym wyposażeniem każdego pierwszoklasisty.

 

     Po zakończeniu spotkania z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego w sali pojawił się królewski orszak z Królestwa Szkołolandii – Król Ołówkos wraz z małżonką i jego gwardziści. Uczniowie przenosząc się do różnych Krain wykazali się umiejętnością recytacji, śpiewu, a także wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny, znajomością zasad bezpieczeństwa, oraz grzeczności. Gdy królewska para zgodnie stwierdziła, iż wszystkie próby zakończyły się pomyślnie Król Ołówkos poprosił Panią dyrektor szkoły o przyjęcie ślubowania najmłodszych uczniów. Pierwszoklasiści ślubowali na sztandar szkoły, zobowiązując się do pilnej nauki, dbania o dobre imię szkoły, szacunku dla nauczyciel i miłości do Ojczyzny.

 

Zobacz całość: http://www.tvmalbork.pl/aktualnosci/16581,pasowanie-na-ucznia-w-szkole-podstawowej-nr1-w-malGdy królewska para zgodnie stwierdziła, iż wszystkie próby zakończyły się pomyślnie Król Ołówkos poprosił Panią dyrektor szkoły o przyjęcie ślubowania najmłodszych uczniów. Pierwszoklasiści ślubowali na sztandar szkoły, zobowiązując się do pilnej nauki, dbania o dobre imię szkoły, szacunku dla nauczyciel i miłości do Ojczyzny.

     Następnie Pani dyrektor Urszula Laska dokonała aktu pasowania na ucznia specjalnym „zaczarowanym” ołówkiem. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały okolicznościowe dyplomy. Pani Dyrektor życzyła uczniom klasy pierwszej wielu sukcesów, samych szóstek i  wspaniałych chwil, jakie spędzą w naszej szkole.

     Po części oficjalnej w klasie czekał na dzieci słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Ten dzień był dla naszych uczniów wielkim przeżyciem i radosną chwilą, na pewno jedną z wielu, które ich czekają w tej szkole.

                                                                                                                                                                                            (pj)