Wycieczka na Mazury

   

Tym razem Mazury stały się celem wycieczki, w której uczestniczyli uczniowie SP pod opieką p. Anny Kurzyny,  p. Katarzyny Brzuzy oraz p. Ewy Chorąży, w dniu 21 czerwca 2017r.

W programie było:

- zwiedzanie Mazurskiego  Edenu  Galindia nad Jeziorem Bełdany. Uczniowie  zobaczyli  Bursztynową  Komnatę, zbiór wyrobów  ilustrujących  czas przeszły, pieczary oraz  skansen Galindów. Zostali też przyjęci do plemienia przez Izegusa II - wodza i szamana;

- rejs po Jeziorze Nidzkim leżącym na południowym krańcu szlaku Wielkich Jezior. Nie ma zbyt bogato rozbudowanej sieci przystani dzięki czemu to jedno z ostatnich dużych jezior mazurskich, na którym zachował się klimat dzikiej przyrody. Ma kształt silnie wygiętej rynny a brzegi są wysokie i otoczone drzewami Puszczy Piskiej;

- Park Linowy w Spychowie,  którego różnorodność przeszkód nie pozwoliła naszym uczniom  na nudę. Pokonywali m. in. trapezy, kładki, belki, schody, pochylnie, tyrolkę oraz wiele innych, dzięki którym wróciliśmy z niezapomnianymi wrażeniami.

Kolejna wycieczka planowana jest na wrzesień 2017r.

    

Ewa Chorąży