Dzień Patrona

W dniu 24.05.2018r. już po raz 17. obchodziliśmy rocznicę nadania naszej szkole imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Obchody Dnia Patrona rozpoczęły się o godzinie 9.00 mszą świętą. Przy obelisku poświęconym  Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu nastąpiło złożenie kwiatów, zapalono znicz, odmówiona została modlitwa w jego intencji. Hołd Patronowi Szkoły oddano również przy tablicy upamiętniającej 17. rocznicę nadania szkole imienia.
Kontynuacją obchodów była uroczysta akademia, w której uczestniczyli: Dyrektor ZASiP w Lelisie – Pan Andrzej Przeradzki, Proboszcz Parafii w Lelisie - ks. Janusz Kotowski, ks. Witold Bruliński, Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół w Lelisie, uczniowie oraz rodzice.
Część artystyczna akademii, przygotowana przez uczniów gimnazjum z klas IIa i IIb, nawiązywała do słów Kardynała Stefana Wyszyńskiego „Kocham Ojczyznę więcej niż własne serce i wszystko, co czynię dla Kościoła, czynię dla niej”. Uroczystości uświetniły pieśni w wykonaniu chóru szkolnego. W trakcie akademii nastąpiło też rozstrzygnięcie szkolnego konkursu wiedzy o Patronie, klasowego konkursu na znajomość i wykonanie hymnu państwowego, wykonanie gazetki tematycznej z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz zaprezentowanie pieśni patriotycznej „ Dla Niepodległej”.  Zwycięzcy otrzymali nagrody.

Akademię przygotowali: p. Wiesława Chaberek, p. Elżbieta Dawid, p. Marek Prusaczyk.