• 01
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
  • 07
  • 08
  • 09

         19dni

     W dniach 03-19.11.2020r. w Szkole Podstawowej w Zespole Szkół w Lelisie po raz kolejny organizujemy akcję profilaktyki uzależnień i przeciwdziałania przemocy w ramach ogólnoświatowej akcji „ 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży” Fundacji po DRUGIE , której celem jest budowanie świata wolnego od przemocy, świata bezpiecznego, zapewniającego wszystkim prawidłowy rozwój.
     Nasze szkolne hasło brzmi : „Wolę uczyć się i główkować, niż z używkami obcować”.
     W ramach tej akcji zostaną podjęte różnorodne działania skierowane do uczniów naszej szkoły o charakterze wychowawczo – profilaktycznym ze szczególnym zwróceniem uwagi na to, jak bardzo ważne jest w życiu dokonywanie właściwych wyborów i podejmowanie mądrych decyzji.
     Uczniowie klas I-III już wzięli aktywny udział w działaniu. Przygotowali plakaty „Mały człowiek już to wie, że używkom mówimy NIE”. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na wystawie w szkole – zapraszamy do obejrzenia wytworów w galerii zdjęć. Uczniowie klas starszych biorą udział w konkursie na przygotowanie hasła lub napisanie wiersza pt. „Wolę uczyć się i główkować, niż z używkami obcować”.
     Wyniki konkursu i podsumowanie działań nastąpi 19 listopada 2020r.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie 

Pedagog szkolny
Aldona Gumkowska